2. El Kredili Araba Kampanyaları (Bayiden)

Artık insanların temel ihtiyaçları arasında bulunan arabaları alabilmek için çok farklı seçenekler bulunmaktadır. Yeni araç almak isteyen kişiler için otomobil firmaları sürekli kampanyalar düzenlemekte ve insanlara cazip fırsatlar sunmaktadır. Sıfır km araçlar için kampanyalar olduğu gibi 2.el araçlarda kredi kampanyaları yapılıyor. Hemen her marka için bu kampanyaları görmek mümkün ve bu kampanyalarda insanlara düşük faiz oranlı kredi seçenekleri, ekstra indirimler gibi fırsatlar sunmaktalar. Fakat bu araçların fiyatlarını yüksek bulan kişiler ikinci araçlara yönelmekte ve bu araçları almayı tercih etmektedir. İkinci el araçlar, sıfır araçlara göre çok daha uygun fiyatlara sahiptir. İnsanların ikinci el araçlara yönelmesinin temel nedeni bu durumdur. 2. El kredili araba kampanyaları da insanları bu araçlara yönelten bir başka unsurdur.

Büyük otomobil firmaları genellikle sıfır araçlar için kampanyalar düzenlemekte ve müşterilerin ilgisini bu araçlara çekebilmek için onlara farklı fırsatlar sunmaktadır. Firmaların öncelikleri yeni üretmiş oldukları araçları satabilmektir. Fakat bu durum özellikle son yıllarda değişim göstermiş ve otomobil firmaları tarafından ikinci el araçların satışları da yapılmaya başlamıştır. Bu satışları kendi markaları altında yapan firmalar olduğu gibi farklı isim ile satış yapan otomobil firmaları da bulunmaktadır. Fakat bu durum otomobil firmalarının ikinci el araçlara verdiği önemin değerinin azaltmamaktadır. Hatta bazı firmalara sıfır araçlara düzenlediği kampanyalar gibi 2. El kredili araba kampanyaları da düzenlemekte ve müşterilerin ilgisini bu araçlara da çekmeye çalışmaktadır.

İkinci el araç alırken insanların bazı çekinceleri bulunmakta olup bu çekincelerin başında alınan aracın durumu ile ilgilidir. Alınan aracın arızası olup olmadığı ya da kısa süre içerisinde sorun çıkartma olasılığı gibi çekinceler insanları tedirgin etmektedir. Bu durumun farkında olan otomobil firmaları ya da ikinci el satış yapan büyük firmalar müşterilerine garanti vermekte ve araçla ilgili problemlerin giderileceği belirtilmektedir. Bu garanti birçok üründe olduğu 2 yıl olmaktadır. Fakat bazı firmalar sattıkları ikinci el araçlar için sadece 1 yıl garanti vermektedir. Bu firmalar araçlarını satabilmek için müşterilerine farklı fırsatlar sunmakta olup bunlar arasında en fazla ilgi göreni ise kredi seçenekleridir. İkinci el kredili araba kampanyaları İstanbul, Ankara, Bursa, Adana, Antalya, İzmir ve birçok büyük ilde düzenleniyor ayrıca tamamına kredili araba veren yerlerde bulunmakla(Wowwo) birlikte müşterilere hem uygun faiz oranına sahip krediler hem de uzun vade seçenekleri sunulmaktadır.

2. El Kredili Araba Kampanyaları ve Kredi Faiz Oranları

İkinci el araba konusunda kampanyalar düzenlenmekte fakat bu kampanyalar ile ilgili bilinmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bilinmesi gerekenler genel olarak şu şekildedir:

  • İkinci el otomobil satışlarını Ford gibi büyük markalar yapabildiği gibi bazı büyük işletmeler de yapmaktadır. Ford finans, Otokoç, Birmot ve senetle araba veren Wowwo gibi firmalardan 2.el araç alabilirsiniz. Bundan dolayı bu kampanyalara her yerde rastlamak mümkün olmadığından kampanya olan yerler öğrenilerek direkt buralara gidilmesi daha doğru olacaktır.
  • Müşterilere farklı miktarlarda kredi seçenekleri sunulmaktadır. Bu seçeneklerin hemen hepsinde faiz oranları değişkenlik gösterebilmekte ya da tüm miktarlar için sabit olabilmektedir.
  • Ford tarafından yapılan kredi kampanyasında müşterilere yasal sınırların izin verdiği ölçüde ve 48 ay vade ile kredi sağlanmaktadır. İkinci el kampanyadan yararlanarak alınan araçlar için verilen kredinin faiz oranı %0’dan başlamakta ve miktar arttıkça faiz oranı da artmaktadır. Ford ikinci el araçlar için 12.000 liraya kadar krediyi müşterilerine faizsiz olarak vermektedir. Fakat bu kredinin vadesi 12 aydır. Vade ya da kredi tutarı arttığında faiz oranı da artmaktadır. 30.000 lira kredi kullanmak isteyen bir müşteri vade süresini 12 ay olarak tercih ederse faiz oranı %0,74 olmakta ve aylık 2.646 lira ödeme yapılması gerekmektedir. Fakat vade 24 ay olduğunda faiz oranı %0,97 olmakta ve ödenmesi gereken miktar 1439 lira olmaktadır. Burada belirtilen rakamlar Ford’un kampanyalı kredisidir. Kampanyadan yararlanamayacak olan kişiler ise faiz oranı %1,23’tür.
  • İkinci el satışı yapan büyük firmalar (Ford, Birmot, Otokoç, Senetle Araba Wowwo) hem araçlarına garanti vermekte hem de bankalarla anlaşmalar yaparak müşterilerine uygun faiz oranlı krediler sağlamaktadır. Böylelikle insanlar bu firmaları tercih ederek buralardan ikinci el araç almaktadır.

2. El Araç Kredi Kampanyaları Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

Kredili araç kampanyalarından yararlanmak için bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Öncelikle bu kampanyalar binek ve ticari araçlar için geçerli olup bu iki araç türü için farklı seçenekler sunulabilmektedir. Alınmak istenen araç için kredi kampanyasından yararlanılmak isteniliyor ise aracın en fazla 8 yaşında olması gerekmektedir. Daha büyük araçlar için firmalar kredi desteği sağlamamaktadır. Bu araçlar için kullanılacak krediler için yasalarla bazı sınırlar getirilmiştir. Bu sınırlara göre bu araçlar için kullanılacak kredinin vadesi 3 ay ile 48 ay arasında olması zorunludur. Bunun dışında araçlar için kullanılabilecek kredi için de sınırlamalar getirilmiş ve bu sınırlamalara göre alınacak araçların fiyatının 50.000 liradan düşük olması halinde fiyatın %70’i kadar kredi kullanılabilmektedir. Aracın fiyatı daha yüksek ise 50.000 liranın altı için %70, üstündeki tutarın da %50’si kadar kredi kullanılabilmektedir.

İkinci el araba kredi kampanyaları dönemsel olarak farklılık gösterebilmekte olup daha uygun koşullu kampanyalardan yararlanabilmek için sürekli takipte kalınması gerekmektedir. Böylece çok daha düşük faiz oranı ile kredi kullanmak mümkün olabilmektedir.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir