Araç Kampanyaları

2 El Kredili Araba Kampanyaları

Artık insanların temel ihtiyaçları arasında bulunan arabaları alabilmek için çok farklı seçenekler bulunmaktadır. Yeni araç almak isteyen kişiler için otomobil firmaları sürekli kampanyalar düzenlemekte ve insanlara cazip fırsatlar sunmaktadır. Hemen her marka için bu kampanyaları görmek mümkün ve bu kampanyalarda insanlara düşük faiz oranlı kredi seçenekleri, ekstra indirimler gibi fırsatlar sunmaktalar. Fakat bu araçların fiyatlarını yüksek bulan kişiler ikinci araçlara yönelmekte ve bu araçları almayı tercih etmektedir. İkinci el araçlar, sıfır araçlara göre çok daha uygun fiyatlara sahiptir. İnsanların ikinci el araçlara yönelmesinin temel nedeni bu durumdur. 2 El kredili araba kampanyaları da insanları bu araçlara yönelten bir başka unsurdur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK MAKALELER

Büyük otomobil firmaları genellikle sıfır araçlar için kampanyalar düzenlemekte ve müşterilerin ilgisini bu araçlara çekebilmek için onlara farklı fırsatlar sunmaktadır. Firmaların öncelikleri yeni üretmiş oldukları araçları satabilmektir. Fakat bu durum özellikle son yıllarda değişim göstermiş ve otomobil firmaları tarafından ikinci el araçların satışları da yapılmaya başlamıştır. Bu satışları kendi markaları altında yapan firmalar olduğu gibi farklı isim ile satış yapan otomobil firmaları da bulunmaktadır. Fakat bu durum otomobil firmalarının ikinci el araçlara verdiği önemin değerinin azaltmamaktadır. Hatta bazı firmalara sıfır araçlara düzenlediği kampanyalar gibi 2 El kredili araba kampanyaları da düzenlemekte ve müşterilerin ilgisini bu araçlara da çekmeye çalışmaktadır.

İkinci el araç alırken insanların bazı çekinceleri bulunmakta olup bu çekincelerin başında alınan aracın durumu ile ilgilidir. Alınan aracın arızası olup olmadığı ya da kısa süre içerisinde sorun çıkartma olasılığı gibi çekinceler insanları tedirgin etmektedir. Bu durumun farkında olan otomobil firmaları ya da ikinci el satış yapan büyük firmalar müşterilerine garanti vermekte ve araçla ilgili problemlerin giderileceği belirtilmektedir. Bu garanti birçok üründe olduğu 2 yıl olmaktadır. Fakat bazı firmalar sattıkları ikinci el araçlar için sadece 1 yıl garanti vermektedir. Bu firmalar araçlarını satabilmek için müşterilerine farklı fırsatlar sunmakta olup bunlar arasında en fazla ilgi göreni ise kredi seçenekleridir. 2 El kredili araba kampanyaları ile müşterilere hem uygun faiz oranına sahip krediler hem de uzun vade seçenekleri sunulmaktadır.

2 El Kredili Araba Kampanyaları ve Kredi Faiz Oranları

İkinci el araba konusunda kampanyalar düzenlenmekte fakat bu kampanyalar ile ilgili bilinmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. 2 El kredili araba kampanyaları ve bunlar hakkında bilinmesi gerekenler genel olarak şu şekildedir:

  • İkinci el otomobil satışlarını Ford gibi büyük markalar yapabildiği gibi bazı büyük işletmeler de yapmaktadır. Bundan dolayı bu kampanyalara her yerde rastlamak mümkün olmadığından kampanya olan yerler öğrenilerek direkt buralara gidilmesi daha doğru olacaktır.
  • 2 El kredili araba kampanyaları ile müşterilere farklı miktarlarda kredi seçenekleri sunulmaktadır. Bu seçeneklerin hemen hepsinde faiz oranları değişkenlik gösterebilmekte ya da tüm miktarlar için sabit olabilmektedir.
  • Ford tarafından yapılan kredi kampanyasında müşterilere yasal sınırların izin verdiği ölçüde ve 48 ay vade ile kredi sağlanmaktadır. İkinci el kampanyadan yararlanarak alınan araçlar için verilen kredinin faiz oranı %0’dan başlamakta ve miktar arttıkça faiz oranı da artmaktadır. Ford ikinci el araçlar için 12.000 liraya kadar krediyi müşterilerine faizsiz olarak vermektedir. Fakat bu kredinin vadesi 12 aydır. Vade ya da kredi tutarı arttığında faiz oranı da artmaktadır. 30.000 lira kredi kullanmak isteyen bir müşteri vade süresini 12 ay olarak tercih ederse faiz oranı %0,74 olmakta ve aylık 2.646 lira ödeme yapılması gerekmektedir. Fakat vade 24 ay olduğunda faiz oranı %0,97 olmakta ve ödenmesi gereken miktar 1439 lira olmaktadır. Burada belirtilen rakamlar Ford’un kampanyalı kredisidir. Kampanyadan yararlanamayacak olan kişiler ise faiz oranı %1,23’tür.
  • 2 El kredili araba kampanyaları genel hatlarıyla Ford’un yaptığı kampanya gibidir. İkinci el satışı yapan büyük firmalar hem araçlarına garanti vermekte hem de bankalarla anlaşmalar yaparak müşterilerine uygun faiz oranlı krediler sağlamaktadır. Böylelikle insanlar bu firmaları tercih ederek buralardan ikinci el araç almaktadır.

2 El Kredili Araba Kampanyaları Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

2 El kredili araba kampanyaları genel hatlarıyla yukarıdaki gibidir. Fakat bu kampanyalardan yararlanmak için bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Öncelikle bu kampanyalar binek ve ticari araçlar için geçerli olup bu iki araç türü için farklı seçenekler sunulabilmektedir. Alınmak istenen araç için kredi kampanyasından yararlanılmak isteniliyor ise aracın en fazla 8 yaşında olması gerekmektedir. Daha büyük araçlar için firmalar kredi desteği sağlamamaktadır. Bu araçlar için kullanılacak krediler için yasalarla bazı sınırlar getirilmiştir. Bu sınırlara göre bu araçlar için kullanılacak kredinin vadesi 3 ay ile 48 ay arasında olması zorunludur. Bunun dışında araçlar için kullanılabilecek kredi için de sınırlamalar getirilmiş ve bu sınırlamalara göre alınacak araçların fiyatının 50.000 liradan düşük olması halinde fiyatın %70’i kadar kredi kullanılabilmektedir. Aracın fiyatı daha yüksek ise 50.000 liranın altı için %70, üstündeki tutarın da %50’si kadar kredi kullanılabilmektedir.

2 El kredili araba kampanyaları dönemsel olarak farklılık gösterebilmekte olup daha uygun koşullu kampanyalardan yararlanabilmek için sürekli takipte kalınması gerekmektedir. Böylece çok daha düşük faiz oranı ile kredi kullanmak mümkün olabilmektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)