BankalarKredi

240 Ay Konut Kredisi Veren Bankalar [20 YIL VADELİ]


240 ay konut kredisi veren bankalar sayesinde peşinatı olmayan ev almak isteyenler 20 yıl vadeli taksit ödeyerek ev sahibi olma imkanı buldu. Artan fiyatlar nedeniyle son yıllarda konut alımı daha zor hale gelmiştir. İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirler başta olmak üzere konut sahibi olmak son derece zordur. Bunun en büyük nedenleri ise konut fiyatları ve banka kredilerinin 120 ay vade ile sınırlı olmasıydı fakat artık 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar bulunuyor. Pek çok banka müşterilerine 20 yıl vadeli konut kredisi vermeye başlamıştır. Emlak konut iş birliği ile beraber sizde uzun vadeli kredi imkanlarından yararlanabilir ve ev sahibi olabilirsiniz.

20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

240 ay konut kredisi nasıl alınır, 2019 yılında yapılan düzenleme ile beraber KONUT-DER, GYODER ve Emlak konut aracılığı ile hazırlanmış proje kapsamı içerisinde ev almayı düşünen dar bütçeli ailelere 20 yıl vadeli konut kredisi sağlanmaya başlandı. Bu yeni düzenleme ile beraber kamu destekli ve özel bankalar 240 ay vadeye yayılmış uygun faizli konut kredisi seçeneklerini sunuyor. Bu yeni uygulama ile 20 yıl vadeli kredilerin faiz oranları yarı yarıya indiriliyor. Konut kredisi çekecek olan vatandaşlara yapılandırma şansıda tanınıyor. Yetkililer bu yeni düzenleme ile beraber geliri düşük olan vatandaşları da ev sahibi yapmayı planlıyor.

Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Konut kredisi faiz oranları ne zaman düşer diye bekleyen vatandaşlar için sonunda müjdeli haber geldi. Son zamanlarda ev kredisinde faiz oranları düştü. Ekonomi bakanının açıklamalarıyla bankalar ev almak isteyenler için inşaat firmaları ise stokları eritebilmek için ard arda kampanyalar sunuyor. Güncel konut kredisi faiz oranları %2 – %3 arasında değişmektedir. Bu rakamın taksit tutarları ve vade süresine göre değişiklik gösterebileceğini hatırlatalım.

Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Taksitle ev almak isteyenler için 20 yıl yani 240 ay vade ile taksitli ev sahibi olma imkanı bulunuyor. 0.98 faiz oranlarından sonra taksit vadeleri uzatılmasıyla evi olmayan birçok aile konut kredisi çekmek için bankalara başvurdu. Ne kadar konut kredisi alabilirim diye merak eden kişilere bankalarda yapılacak işlemlerden sonra eksper kontrolü ile değer biçilir ortalama konutun %80 oranına kredi alabilirsiniz.

  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
  • İkametgah belgesi,
  • Aylık gelir belgesi (Maaş Bordrosu, Maaş Yazısı, Emekli Hesabı veya Kira Geliri)

Eksperden destek alarak önceden incelediğiniz uygun faiz veren bankalara kolayca başvuru yapabilirsiniz. Konut kredilerine başvurmadan önce fiyat karşılaşması yapmanızı öneriyoruz. Bankaların kampanya ve tekliflerini doğru şekilde inceleyerek en uygun krediyi alabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

En uygun konut kredisi hangi bankada, kamu bankası ve özel bankalar projede yer almak istediklerini açıklamıştır. Bu açıklama ile beraber bankalar arası rekabet nedeniyle sayı gittikçe artmaya başladı. Uygun faizle müşteri kazanmayı düşünen pek çok banka konut kredisi kampanyaları ile vatandaşın yüzünü artık güldürüyor. Son dönemlerde dolardaki yükselme emlak piyasasını zor duruma getirse de yeni uygulama konut satışında patlama yaşanılacağı düşünülüyor. Ülke tarihinde ilk kez 20 yıl vadeli kredi veriliyor. Emlak konut 240 ay vade ve 0.98 faiz oranları ile ev sahibi olmayı kolaylaştırıyor. Bu özel finansman desteğinden mutlaka yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Şekerbank 30 Yıl Vadeli Konut Kredisi (Şeker Finans)
  • Garanti Bankası (Kiracıya Mortgage)
  • DenizBank Konut Kredisi

DenizBank Konut Kredisi

Denizbank ev kredisi konusunda 15 yıl vade ile müşterilerine hizmet veriyor. 15 yıl vadeli konut kredilerinde %2.29 faiz oranı uygulanıyor. Bununla beraber bankalar vade süresini uzun tutarak faiz oranının yüksekliğinden yararlanıyor. Bu neden vade oranlarını düşük tutarak krediden yararlanmanızı tavsiye ediyoruz.

Garanti Bankası Konut Kredisi

Müşterilerine 15 Yıl vadeli konut kredisi imkanı sunan Garanti bankası. 180 ay vade için %2.46 faiz oranı istemektedir. Aldığınız ana para ile beraber faiz ve hayat sigortası ücretleri de konut kredisine eklenir.

180 Ay Vadeli Halk Bankası Konut Kredisi

Halk bankası da konut projesi kampanyası ile vatandaşlarımıza destek vermektedir. 180 ay vade ile %2.29 faiz uygulayan banka vade bitimine kadar hayat sigortasını da sizlerden almaktadır.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Kampanyası

20 yıl vade hizmetini verecek olan bankalar rekabet nedeniyle müşterilerine farklı kampanyalar sunacaktır. Müşteri sayısını yükseltmek isteyen bu bankalar yeni projelerle adlarından söz ettirecek. Bu özel kampanyaları doğru şekilde incelemeniz gerekir. Kampanya detayları şu şekilde bekleniyor;

  • 180 ay vadeli kredi veren bankalar süreyi 240 aya kadar çıkaracak,
  • 240 ay vadeli %0,75 faizli konut kredisi verecek,
  • 120 ay vadeli çekilen kredilerde faizler @ ile E oranına kadar düşürülecek,
  • Düşük geliri bulunan vatandaşlar kira yerine ev borçlarını ödemesi planlanmaktadır.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.