Bayilik Franchise

30.000 TL’e Bayilik Veren Firmalar

Pek çok firma isminin ve kalitesinin duyurulması için daha fazla şube açarak hizmetini sürdürüyor. Hizmetinin genel amacı, aynı tadı, aynı lezzeti veya aynı dekorasyonu yakalayarak müşterilere uyum sağlamak oluyor. Her firmanın bayilik vermek için aradığı belli şartları da bulunuyor. Alan darlığı veya genişliği, iç ve dış dekorasyonu, kampanya sayıları tüm zincir bayilerde aynı şekilde gözlemleniyor. Çukurova Baharat, ünlü baharat firmalarından biri olup 1980 yılından itibaren Türkiye genelinde hizmet sunuyor. Üretimlerini de kuruluşundan beri kendi tesislerinden üretip diğer şehirlere gönderim sağlıyor. Kar marjının ortalama %20 olarak belirlendiği 2016 yılında gözlemleniyor. Ayrıca Çukurova Baharat, bayilik başvurularını internet üzerinden gerçekleştiriyor. İlgilenenler cukurovabaharat.com adresini ziyaret ederek detaylı bilgileri edinebiliyor.

Tarihi Sarıyer Börekçisi

Tarihi Sarıyer Börek, uzun yıllar önce kurulmuş ve hala ismini devam ettiren köklü bir firmadır. Firmanın logo ve tasarımı 1995 yılında seçilmiş olup temel amacı kaliteli hizmetini aynı şekilde tüm şehirlerde devam ettirmektir. 1995 yılından beri yaklaşık 50 bayilik vermiştir. Bunun yanı sıra yeni bayilik tekliflerini de kabul edip daha hızlı yaygınlaşmaya başlamıştır. Diğer bayilik konusunda ustalaşmış bir firma ise, Çıtır Fincan firmasıdır. Çıtır fincan yeni kurulmuş bir firma olmasına rağmen, kurabiye alanında ustalaştığı için kısa zamanda çok sayıda bayilik vermiştir. Ayrıca fincan içerisinde servis edilen sıcak veya soğuk içecek bittikten sonra, kalanı da yenilebilir özellikte olup köklü ve farklı bir bakış açısıyla kurulduğunu kanıtlamıştır. Ortalama kar marjı 2016 yılına göre hesaplanmış ve yaklaşık olarak %24 değerindedir. Firmanın tek ve asıl şubeden yaptığı bayilik başvuruları için ortalama sermaye maliyeti de 20.000 TL olarak gösterilmiştir.

Çiğköfte Bayilikleri

2016 yılının değerlendirmelerine göre, yöresel tatların sunumu ülke hatta dünya geneline yaygınlaşmıştır. Çiğköfte alanında yüksek bayilik veren ve açılışı konusunda daha düşük maliyet ile kurulan Tatlıses Çiğköfte, açılış maliyeti olarak 25.000 TL istemektedir.2016 yılında hedeflenen ortalama şube sayısının 120 ve üzeri olduğu gibi, bu hedefe bir yıl gibi kısa bir zamanda reklamlar ve çeşitli medya organları sayesinde ulaşılmıştır.

Kahve Sokağı Bayiliği

Kahve Sokağı yeni kurulan kafe, restaurant olan hizmet veren bir firmadır. Dekorasyon ve tat olarak aynı hizmeti tüm Türkiye geneline sergileyip başarıyı yakalamak isteyen bir firmadır. Kısa süre içinde özellikle İstanbul içi olmak üzere, diğer büyük şehirlerde de bir çok şube açıp daha yüksek başarıyı elde etmiştir. Firma tarafından belirlenen ortalama açılış maliyeti 25.000 TL olarak belirlenip, tüm herkese açık olarak sunuluyor. Kuruluş yeri belirlendikten sonra, 2 ay içerisinde açılma şartı koyan firma kar oranından %3 diliminde bir payı kendisine ayırıyor.

Tarihi Sarıyer Börek Bayiliği Nasıl Alınır?

2016 yılında güncellenen firma verimi sayesinde, daha yüksek oranlarda bayilik verdiği görülüyor. 1895 gibi eski bir yıla dayanan ilk kuruluşundan 10 yıl sonra, 1995 yılında isim hakkını almayı başarmıştır. Firma, isim hakkını ve logosunu aldıktan günümüze kadar çok sayıda bayilik vermiştir. Ülke genelinde yaygınlaşan ağı bulunmasına rağmen, düşük bütçeli açılış maliyetiyle de daha çok şube açılmasını sağlıyor. Sarıyer Börek bayiliği açmak için aranan belirli şartlar bulunuyor. Bunların arasında, unlu mamuller dalında uzman olmak yer alıyor. Müşterilerle iyi ilişkiler kurmak ve memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı sağlamak, titiz olmak verilen bayilik ismi için oldukça önemli görülüyor. En az 100m2 alana sahip olunması gerektiğini de şartları arasında bulunduran firma kafelere öncelik tanıyor.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)