İş Fırsatları

Adıyaman Hava limanı İş İlanları

Hava limanı kullanan yolcu sayısının artmasıyla beraber Adıyaman hava limanı işçi alımı sayısında da artış yaşanmıştır. Adıyaman hava limanında ihtiyaç duyulan görevli personel sayısı yolcu sayısının artmasına bağlı olarak daha fazla olmaktadır. Bu nedenle hava limanında yapılan işlemlerde herhangi bir gecikme ve aksaklık yaşanmaması için yeni personellere gerek duyulmaktadır.

Yeni personel ihtiyacı demek de işsiz insanlar için yeni bir iş imkanı demek olduğundan pek çok işçi adayı hava limanında çalışmayı hayal etmekte ve kendisine uygun bir ilan ile karşılaştığında derhal başvuru yapmaktadır. Elbette her başvuran işçi adayının olumlu bir yanıt alması ne yazık ki mümkün değildir. Ancak şüphesiz birileri işe alınacaktır. Dolayısıyla işsiz insan sayısında da bir azalma sağlanacaktır. Bu açıdan bakıldığında oldukça sevindirici bir durumdur.

Adıyaman Hava limanı Hakkında

Adıyaman hava limanı 1988 yılında hizmete açılan bir hava limanıdır. 2001 ve 2005 yılları arasında tarifeli seferleri durmuş olsa da 2005’ten beri düzenli bir şekilde seferleri devam etmektedir. İç hatlar ve dış hatlar terminali mevcuttur. Şehir merkezine 22 km uzaklıktadır. Ulaşım servislerle sağlanmaktadır. Hava limanında İstanbul ve Ankara’ya haftada 14 kez olmak üzere toplamda 28 sefer gerçekleşmektedir.

Adıyaman hava limanı terminali 5 uçak kapasitesine sahiptir. 2500×45 metre uçak pisti mevcuttur.

Adıyaman Hava limanında Çalışma Şartları Nasıl?

Adıyaman hava limanı iş başvurusu kabul edilen adayların çalışma şartları açısından oldukça avantajlı olduğunu söylemek mümkündür. Adıyaman hava limanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösterdiği için hava limanında çalışan kişiler devlet sektöründe çalışan kişiler arasında yer almaktadırlar. Dolayısıyla devlet güvencesi kapsamında bir işe sahip olmaktadırlar. Bu da çoğu kişinin arzu ettiği bir durumdur. Çünkü iş arayan adaylar özel sektör ile devlet sektörü arasında bir seçme şansları olan durumlarda daima devlet sektörünü tercih etmekte ve devlet güvencesi ve imkanlarından yararlanmak istemektedirler. Adıyaman hava limanı da bu imkanı personellerine bu bağlamda sunmaktadır.

Adıyaman Hava limanının Adaylarda Aradığı Özellikler

Hangi alanda hangi görev için personel istihdam edilecekse bu duruma göre adaylarda aranan özellikler ilan edilmektedir. Kişinin görev alacağı pozisyona göre istenen nitelikler farklılık göstermektedir. İlkokul mezunu aranan işler de üniversite mezunu aranan işler de olabilmektedir. Bu nedenle Adıyaman hava limanında çalışmayı arzu eden her adayın İŞ-KUR ya da hava limanının web sitesindeki Adıyaman hava limanı personel alımı ilan detaylarını incelemesi ve aranan özellikleri taşıyorsa başvurusunu yapması gerekmektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)