İş fırsatları

Adıyaman Havalimanı Personel ve İşçi Alımı İş İlanları 2020


Havalimanı kullanan yolcu sayısının artmasıyla beraber Adıyaman havalimanı işçi alımı sayısında da artış yaşanmıştır. Adıyaman havalimanında ihtiyaç duyulan görevli personel sayısı yolcu sayısının artmasına bağlı olarak daha fazla olmaktadır. Bu nedenle havalimanında yapılan işlemlerde herhangi bir gecikme ve aksaklık yaşanmaması için yeni personellere gerek duyulmaktadır. Adıyaman havalimanı personel alımı hakkında detayları yazdık.

Yeni personel ihtiyacı demek de işsiz insanlar için yeni bir iş imkanı demek olduğundan pek çok işçi adayı havalimanında çalışmayı hayal etmekte ve kendisine uygun bir ilan ile karşılaştığında derhal başvuru yapmaktadır. Elbette her başvuran işçi adayının olumlu bir yanıt alması ne yazık ki mümkün değildir. Ancak şüphesiz birileri işe alınacaktır. Dolayısıyla işsiz insan sayısında da bir azalma sağlanacaktır. Bu açıdan bakıldığında oldukça sevindirici bir durumdur.

Adıyaman Havalimanı Ne Zaman Yapıldı?

Adıyaman havalimanı 1988 yılında hizmete açılan bir havalimanıdır. 2001 ve 2005 yılları arasında tarifeli seferleri durmuş olsa da 2005’ten beri düzenli bir şekilde seferleri devam etmektedir. İç hatlar ve dış hatlar terminali mevcuttur. Şehir merkezine 22 km uzaklıktadır. Ulaşım servislerle sağlanmaktadır. Havalimanında İstanbul ve Ankara’ya haftada 14 kez olmak üzere toplamda 28 sefer gerçekleşmektedir.

Adıyaman havalimanı terminali 5 uçak kapasitesine sahiptir. 2500×45 metre uçak pisti mevcuttur.

Adıyaman Havalimanında Çalışma Şartları Nasıl?

Adıyaman havalimanı iş başvurusu kabul edilen adayların çalışma şartları açısından oldukça avantajlı olduğunu söylemek mümkündür. Adıyaman havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösterdiği için havalimanında çalışan kişiler devlet sektöründe çalışan kişiler arasında yer almaktadırlar. Dolayısıyla devlet güvencesi kapsamında bir işe sahip olmaktadırlar. Bu da çoğu kişinin arzu ettiği bir durumdur. Çünkü iş arayan adaylar özel sektör ile devlet sektörü arasında bir seçme şansları olan durumlarda daima devlet sektörünü tercih etmekte ve devlet güvencesi ve imkanlarından yararlanmak istemektedirler. Adıyaman havalimanı da bu imkanı personellerine bu bağlamda sunmaktadır.

Sponsorlu Reklamlar

Adıyaman Havalimanı Personel Alımı Şartları ve Başvurusu

Hangi alanda hangi görev için personel istihdam edilecekse bu duruma göre adaylarda aranan özellikler ilan edilmektedir. Kişinin görev alacağı pozisyona göre istenen nitelikler farklılık göstermektedir. İlkokul mezunu aranan işler de üniversite mezunu aranan işler de olabilmektedir. Bu nedenle Adıyaman havalimanında çalışmayı arzu eden her adayın İŞ-KUR ya da havalimanının web sitesindeki Adıyaman havalimanı personel alımı ilan detaylarını incelemesi ve aranan özellikleri taşıyorsa başvurusunu yapması gerekmektedir.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

2 Yorum


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.