Afganistan İş İlanları Göçmen İşçi Alımı Başvurusu, Maaşları, Yaşam Şartları

Afganistan göçmen işçi alım başvuruları, bizzat Afganistan’da hizmet vermekte olan firmalara yapılabilmektedir. İşçi alımları, eğer bir Türk firması tarafından yapılmaktaysa Türk vatandaşlar için alımlar oldukça kolay bir biçimde gerçekleşmektedir.

Afganistan’da iş yapan Türk firmaları, çoğunlukla inşaat işinde olmakla beraber farklı sektörlerde de yar almaktadırlar. Bu firmalar işçi alımı yaparken internet üzerinden öncelikle Türkiye işçilerine yönelik ilan açmakta ve alımlarda Türk işçilere öncelik vermektedirler.

Afganistan inşaat firmaları bünyesinde yayınlanan başvuru formları doldurulduktan sonra iş başvuruları tamamlanmakta ve şirketler tarafından değerlendirilmeye alınmaktadır. Kabul alan ilanlar, pasaport ve vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından ülkeye giriş yapmanın akabinde iş başlangıcı da yapabilmektedirler.

Afganistan Yaşam Şartları Nasıldır?

Afganistan’da göçmen olarak yaşamak ve yerli olarak yaşamak farklı olanaklar içermektedir. Ülke içerisindeki pek çok olanaktan göçmen vatandaşlar yeterli düzeyde istifade edememektedirler.

Ülke coğrafi konum itibariyle de siyasi güvenliğin oluşamadığı bir bölge olması sebebiyle pek çok iş kolu da gelişme göstermemektedir. Gelişen alanlar genel anlamda yabancı yatırımcılar ile sağlanmaktadır. Afganistan işçi alımı da çoğunlukla bu yatırımcılar nezdinde sağlanmaktadır.

Başkanlık sistemiyle yönetilmekte olan Afganistan, her bölge için değişik yorumların yapılabilmesini sağlamaktadır. Bazı bölgelerin, idari yapılanması sebebiyle daha iyi olanaklara sahipken bazı bölgelerde oluşan idari yapılanma sebebiyle oldukça geri kaldığı gözlemlenmektedir.

Oldukça zengin doğal kaynaklara sahip olan Afganistan kendi kaynaklarını yeterli düzeyde kullanamadığı için ülkenin gelişmişlik seviyesi de henüz iyi bir ivme kaydedememiştir. Fakat ülke içindeki petrol rafineleri sayesinde iş fırsatları oluşmuş ve göçmen işçi alımları da ortaya çıkmıştır.

Afganistan İş Olanakları Nelerdir?

Afganistan ülke sınırları içerisinde yapılmakta olan iş çeşitliliği son yıllarda artış göstermektedir. Önceki yıllarda ülke içerisindeki kaynakların yeterli düzeyde oluşamaması sebebiyle iş olanakları da sınırlı kalmaktaydı. Fakat belirli sektörlerin gösterdiği gelişme ile yabancı iş adamları tarafından Afganistan bölgesine de yatırımlar yapılmaya başlamaktadır.

Afganistan iş başvurusu yapmak isteyen yabancı vatandaşlar da kendi ülkelerinin yatırım yapmakta oldukları firmalar ile irtibat haline geçerek ülkeye gelmeden önce işlerini belirlemektedirler. Bu sayede, ülke içerisindeki olumsuz iş şartlarından da etkilenmemektedirler.

afganistan iş ilanları
afganistan iş ilanları

2021 yılında yaşanan Taliban olayından sonra birçok yerde işçi alımı gerçekleşecek. Bu nedenle işçi alım ilanlarını inceleyerek sizler de iş başvurusu yapabilirsiniz. Afganistan da bulunan işçi alımı ilan siteleri çok fazla bulunmamakta. Sizler de sitemizi takip ederek iş ilanları olması dahilinde duyurumuzu inceleyebilirsiniz.

Afganistan’da İşçi Ücretleri

Afganistan ülke sınırları içinde çalışan işçilerin maaşları da sektörlere göre değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlik özel sektör ve kamu çalışanlarına göre de belirlenmekte olan tutarlardır.

Afganistan asgari ücret tutarı, özel sektörde çalışmakta olan vatandaşlar için 95 dolar olacak şekilde belirlenmektedir. Fakat kamuda sürekli olarak çalışan ve devamlılığı olacak çalışanlar için belirlenen asgari ücret tutarı, 103 dolar olmaktadır.

Belirlenen asgari ücret tutarı, ülkenin gelişmişlik seviyesinin henüz oldukça gerilerde olduğunu göstermektedir. Fakat işçi maaşları, yabancı menşeili firmalar tarafından belirlendiğinde oldukça iyi tutarlar oluşturulmaktadır.

Afganistan İş Sektörleri Nelerdir?

Afganistan’da çalışmak isteyenler için ülke içerisinde yer alan kamusal çalışmalar ve özel çalışma alanları bulunmaktadır. Ülke içerisinde işçi arayan firmalar, yerli ve yabancı olacak şekilde ayrışmaktadır. Bu firmalar eğer yabancı ise alımlarında kendi vatandaşlarını öncelemektedirler.

Türkiye, Afganistan ülke sınırları içerisinde çoğunlukla inşaat sektöründe yer almaktadır. Ülke içerisinde en çok bilinen inşaat firma sahipleri Türk olması dolayısıyla Afganistan’a işçi olarak gelen Türkler de çoğunlukla bu alanlarda çalışmaktadırlar.

Afganistan iş ilanları, ülkedeki yoğun petrol kaynakları sebebiyle çoğunlukla, petrol tanklarının üretimi ve kullanımı; gaz boru hatlarının döşenmesi ve kontrolü; enerji santraller işleri gibi alanlara yönelik olmaktadır.

Afganistan iş imkanı, genel anlamda hizmet sektörü içerisinde yer almaktadır. Ülke içerisinde ticari faaliyetlerin yürütülmesi mümkün olsa da çok gelir sağlamaması sebebiyle tercih edilmemektedir.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir