İş Fırsatları

Ağrı Havalimanı Personel Alımı İş İlanları 2019

Ağrı havalimanında çalışmayı düşünen kişiler Ağrı havalimanı işçi alımı ilanlarını takip etmelidirler. Günümüzde yolculuk için uçak kullanmayı tercih eden insan sayısı arttıkça yolcu sayısı da doğal olarak artmıştır. Dolayısıyla bu yolcuların ihtiyaçlarını karşılamak üzere var olan personeller yetersiz kalmıştır. Bu nedenle personel sayılarında artırıma gidilmiştir. Bu sayede işsiz insanlar için havalimanları da yeni bir iş kapısı haline gelmiştir. İşçi adayları bu durumu memnuniyetle karşılamakta ve havalimanında çalışmak için havalimanının iş ilanlarına büyük ilgi göstermektedirler.

Ağrı Havalimanı Ne Zaman Açıldı?

Ağrı havalimanı 1997 yılında hizmet vermeye başlayan bir havalimanıdır. Kurulu olduğu alan yaklaşık 1.500.000 metrekaredir. 2011 yılında yapılan yenileme çalışmaları sonucunda 3000×45 metre piste sahiptir. 6 uçaklık apron kapasitesine sahiptir.

Yıllık 3.000.000 civarı yolcu ağırlayabilecek hale getirilen havalimanı haftalık olarak İstanbul’a ve Ankara’ya 7’şer adet sefer düzenlemekte yani toplamda 14 sefer düzenleyerek yolculara hizmet vermektedir. Havalimanının şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık olarak 8,5 km’dir.

Ağrı Havalimanı Çalışma Şartları

Ağrı havalimanında çalışmak için Ağrı havalimanı iş başvurusu yapmayı düşünen adaylar iş başvurularını İŞKUR’un web sitesi üzerinden rahatlıkla yapabilirler. Genel olarak işçi adaylarının çalışma şartları başvuru yapacakları pozisyona göre değişiklik göstermektedir. İşçi adayları işe alındıkları takdirde asgari ücret tutarında aylık olarak maaş almaktadırlar. Pozisyon olarak yükseldikçe maaş miktarı da artış göstermektedir. Mesai saatleri 8.30 ile 17.00 arasıdır. Öğle paydosu mevcuttur. İç hatlar ya da dış hatlar terminalinde görevli olarak çalışmak mümkündür.

İlginizi Çekebilir:  Evcil Hayvan Bakıcılığı Yapmak İstiyorum Kedi Köpek Bakıcısı

Ağrı havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren bir havalimanı olduğu için kamu sektöründe işçi olarak çalışmak isteyen işçi adaylarının iş başvurusunda öncelikle tercih ettikleri yerlerden biridir. Bu nedenle devlet güvencesinde çalışmak isteyen kişiler için ideal bir işyeridir.

Ağrı Havalimanı İşçi Ve Personel Alımı Şartları

Bu kapsamda lise ya da üniversite mezunu adaylar da ilkokul mezunu adaylar da talep edilebilmektedir. Ancak adayların en az ilkokul mezunu olması gerekmektedir. Havalimanında personel alımı yapılacak olan alan, işçi adaylarında aranan özellikler üzerinde belirleyici olmaktadır. Bu nedenle net bir şey söylemek mümkün değildir. Adayların Ağrı havalimanı personel alımı ilanlarını inceleyip aranan niteliklere uyup uymadıklarını belirlemeleri gerekmektedir.

Personel Ve İşçi Alımı Yapan Havalimanları

İstanbul 3.Havalimanı Personel Alımı Başvurusu
Erzincan Havalimanı İşçi Ve Personel Alımı
Afyonkarahisar Havalimanı

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)