Yurtdışı İşçi Alımı

Amerika İş İlanları Başvurusu İş İmkanları 2019

Süper güç denilince ve hayaller ülkesi olarak yurtdışına işçi olarak gitmeyi düşünenlerin aklına ilk gelen ülkelerden olan Amerika iş ilanlarıiş imkanları, daha fazla para kazanmak isteyenlere ve yüksek rekabet ile başa çıkabilecek kişilere en uygun ülkedir. Özellikle Dünya çapında kullanılan birçok teknolojinin üretim yeri veya fikir merkezi olan Amerika işçi olarak gitmek isteyenlerede ticaret yapma amacıyla gelecek olan vatandaşlarada kapılarını açıyor. Avrupa ülkelerine göre biraz daha sıkı şartları olan Amerika iş ilanları başvurusu yaparak gitmek veya iş kurmak için ne yapmanız gerektiğini sizin için Amerika’da iş bulmak, iş kurmak ve Amerika’da ne iş yapılır gibi sorularınıza cevap vereceğiz.

Amerika’ya İşçi Olarak Gitmek

Yüksek refah seviyesi ve gelişmiş demokrasi yönetimine sahip Amerika, göçmenlerden oluşan bir devlet olduğu için aynı zamanda çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Amerikan vatandaşları dediğimiz toplum aslında Dünya’nın dört bir tarafından gelen göçmen vatandaşların oluşturduğu insan topluluğudur. Bu durumun yurtdışına göçmen işçi olarak gitmek isteyenlere büyük avantaj sağladığını söyleyebiliriz. Birden fazla din, dil ve ırk’a ev sahipliği yaptığı için göçmen vatandaşlar çoğunlukla sıkıntı çekmiyor. İşçi olarak veya ticari anlamda Amerika seyahati yapacaksanız uyum sağlamaktan çok büyük rekabet içinde nasıl yükselebileceğinizi hesap etmeniz gereklidir. Amerika sadece iş kurmak isteyenlere değil işçi olarak gelmek isteyenler içinde çok avantajlı yüksek maaşlar olduğu için vasıfsız işlerde dahi işçi olarak iyi para kazanma şansınız olabiliyor. Amerika vatandaşlarının çoğu Avrupa ülkelerindeki gibi eğitimli, donanımlı ve meslek sahibi olduğu için alt sınıf diye tabir edilen işlerde işçi açığı sorunu yaşıyor. Meslek sahibi veya işçi açığı olan bir alanda uzmansanız işçi olarak Amerika’yı tercih edebilirsiniz. Greencard çekilişi başvurusu ile Amerika’ya gitmekten başka bir yazıda bahsedeceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Cezayir İş İlanları İş İmkanları Türk Firmaları 2019

Amerika’da İş Kurmak

Türkiye’de bulunan işinizi Amerika’ya taşımak veya yeni bir iş fikrinizi Amerika’da hayat geçirmek isteyebilirsiniz. ABD’de iş kurmak için bazı şartlar bulunduğu gibi devlet teşvikleride bulunuyor. Eğer yasal şartları yerine getirirseniz Amerika’da iş kurmak diğer Dünya ülkelerine göre çok daha basittir. Yeni bir iş kurmadan önce Amerika’da üretim maliyeti, işçi maliyeti ve işin potansiyelini doğru ölçerek adım atmanız hem teşvik alırken hemde ilerleyen süreçlerde çok işinize yarayacaktır. Amerika’da şirket kurmak ve iş açmak için tüm detaylı rehber ve bilgilendirmeler ABD konsolusluk sitesinin yayınladığı şu yazıdan ulaşabilirsiniz;

https://tr.usembassy.gov/tr/business-tr/getting-started-usa-tr/

Amerika Yaşam Şartları

Amerika’da yüksek işçi maaşları göz doldursada temel yaşam giderlerinide hesaplamak gerekir. Öncelikle şunu belirtelim alım gücü çok yüksek olduğundan dolayı temel gıda fiyatları en ucuz olan ülkelerden biri bunun dışında ev kira fiyatları, araba fiyatları hakkında genel bilgi verecek olursak bu şekildedir;

 • Şehir Merkezinde 2+1 Ev Kirası: 700-1000 dolar
 • Isınma, Su ve Elektrik Faturası: 130$
 • Ev İnterneti: 30$
 • GSM Paketi – 35$
 • Sınırsız Ulaşım Kartı: 70$
 • Sağlık Sigortası: 45$
 • Taşıt Vergisi Ve Sigortası – 100$-170$
 • Aylık Araç Kiralama: 650$
 • Ford Mustang: 25.000$
 • 1LT Benzin: 0.70$

Temel gıda fiyatları genel olarak uygun fiyatlı ancak Amerika’da birçok süpermarket arasında fazla fiyat farkı oynadığı için liste yapmadık. Siz isterseniz Amerika temel gıda maddelerine online supermarket sitesi https://www.freshdirect.com adresinden bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Finlandiya İşçi Alımı Başvurusu Maaşları 2019

Amerika’da İş Bulmak

Amerika’da iş olanakları oldukça geniş olduğundan iş bulmakta fazla zorluk çekmeyeceğinizi söyleyelim. Hemen iş başı yapabileceğiniz garson, kasiyer görevlisi, kurye, dağıtım elemanı, kargo taşımacılığı gibi alanlarda birçok büyük firmanın iş ilanları bulunuyor. Ayrıca birçok Amerika iş ilanları sitesi bulunuyor bunlardan bazıları;

 • https://www.usajobs.gov/
 • https://www.indeed.com/q-USA-jobs.html
 • https://www.jobnewsusa.com/
 • https://jobs.murphyusa.com/

Not: Yukarıdaki sitelerde bulunan ilanlara başvurmak için İngilizce bilmeniz gerekmektedir.

Eğer yabancı diliniz yoksa aşağıdan yorum yazarak işçi arayan firmalara sesinizi duyurabilirsiniz.

Amerika İş İlanları Başvurusu

Eğer Amerika’da iş bulmak adımını geçtiyseniz kendiniz hakkında kısaca bahsettiğiniz daha önceki iş hayatınızı, tecrübelerinizi ve sizi neden seçmeleri gerektiğinin yazılı olduğu bir cv ile başvuru yapmanız işe alım yapan çalışanın gözünde bir adım öne çıkaracaktır.

İngilizce bilmiyorsanız aşağıdaki yorum kısmına mesleğinizi ve yaşınızı yazarak Amerika iş ilanları yayınlayan firmalara ulaşabilirsiniz.

Etiketler

7 Yorum

 1. Merhaba ben inşaat ustasıyım amerikaye işçi olarak gitmek istiyorum iş arıyorum yardımcı olurmusunuz?

 2. Merhaba iŞ Makinaları Sertifikaları Vardır
  Bekoloder Excavatör Kule Vinc Forklift Bobcat
  Bilişim Teknoloji Sertikası Vardır
  Televizyon Tablet Telefon Bilgisayar Bakım Onarım
  Güvenlik Kamare Sistemleri Kurulum
  Ehliyet B Sınıfı
  Yabancı Dil ingilizce
  Bu bölümlerden birinden iş arıyorum başvuru formunu nasıl ver nerden bulurum
  tuncays315@gmail.com

 3. Merhabalar emlak danışmanlığı sertifikam var cam montaj resim ayna kesme ve takma yapabilir 15 yıldır bu işlerle uğraşıyorum özel şöförluk yapabilirim bende japonyada çalışma fırsatı arıyorum şimdiden herkeze teşekkurler bgrk**@gmail.com

 4. Selam ben aslında ziraat mühendisiyim ancak Amerikada yaşamak istediğim için AMERİKA iş ilanlarına bakıyorum ilk zamanlar bayan için dil gerektirmeyen işlerde çalışabilirim Amerika işçi alımı ve iş ilanlarına başvurumu yaptım.

 5. Merhaba Ben Burak 30 yaşındayım Amerika’ya göçmen işçi olarak gitmek istiyorum idari, taşeron hakedişlerin yapılması ve cari hesap takipleri, mukayeseli keşif, keşif metraj, yaklaşık maliyet hesaplaması işlerini yapıyorum. Üst yapı saha kaba ve ince işlerinde yılların tecrübesi var Amerika işçi alımı iş ilanları başvurumu kabul ederseniz sevinirim.

 6. Merhabalar yurtdışı iş imkanları ve iş ilanları araştırıyorum. İnşaat mühendisi mezunu olacağım çelik, prefabrik ve betonarme alanlarında bilgim var. Üst yapı ve alt yapı konusunda tecrübeli ve donanımlı biriyim yurtdışında iş arıyorum. Amerika işçi alımı iş ilanları ek part time farketmez yapabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)