İş Fırsatları

Ankara’da Evlere İş Veren Firmalar

Son dönemde bazı işler evlerde yapılmaya başlanmıştır. Bu işleri evde yapılması hem firmaya hem de çalışana kolaylık sağlamaktadır. Firma sahibi bu iş için ayrı bir alan ayırmak zorunda kalmamaktadır. İşi yapan kişi ise evin rahatlığı içerisinde işini yapmaktadır. Ankara’da evlere iş veren firmalar bu ve benzer nedenlerden dolayı evlere iş vermektedir. Evlere verilen işler değişik alanlarda olabilmektedir. İşin zorluğuna ve çokluğuna göre ücretler değişiklik göstermektedir. Özellikle ev hanımlarının vakitlerinin bir bölümü boş geçmektedir. Evde bulunanlar işe ya da okula gitmektedir. Evle ilgili işleri de kısa sürede halleden ev hanımları kalan vakitlerinde bu tür işler yaparak evin bütçesine katkı da bulunmaktadır. Boş vakti olan herkes, bu işleri yapabilmektedir. İşlerin çok küçük bir bölümü özel yetenek gerektirirken büyük çoğunluğu herkesin biraz dikkat ederek yapabileceği işlerden oluşmaktadır.

Ankara’da Evlere İş Veren Firmalar ve Evde Yapılabilecek İşler

Ankara’da evlere veren firmalardeğişik alanlarda işler verebilmektedir. Katlama işinden, yemek yapmaya kadar birçok iş bu firmalar tarafından verilmektedir. Verilen işlerden bazıları şunlardır:

  • Evde çocuk bakma; boş vakti olan bayanlar için tercih edilebilecek işlerden bir tanesidir. Tüm gün çalışmak zorunda olan ailelerin çocuklarına gündüz vakti bakılması gerekmektedir. Bu işi firmalar eve vermektedir. Sabah saatlerinde eve bırakılan çocuklar, akşama doğru tekrar evden alınmaktadır. Bu iş evde yapılmasına rağmen tüm gün sürmektedir. Ücreti ise değişkenlik gösterebilse de genellikle bin liranın üzerindedir.
  • Kına paketleme, özellikle düğün sezonlarında bu iş için Ankara’da evlere iş veren firmalar daha fazla elemana ihtiyaç duymaktadır. Evde rahatlıkla yapılabilecek bir iştir. Fiyatlar kilo ya da paket başına belirlenmektedir.
  • Saç tokası yapma; saç tokasını oluşturan parçaların birleştirilmesiyle toka yapılmaktadır. Evde rahatlıkla yapılabilen bu iş için fiyatlar tane başına belirlenmektedir.
  • Dikiş yapma; bazı firmalar belirli dikiş işlerini evlerde yaptırmaktadır. Bu konuda yeteneği olan ev hanımları bu işi rahatlıkla yapabilmektedir.
  • Evde yemek yapma; bazı işyerleri ya da atölyeler özellikle öğle yemeklerini evlerde yaptırmaktadır. Bu konuda maharetli olan ev hanımları bu işi rahatlıkla yapabilmektedir. Diğer evde yapılan işlere göre ücreti iyi olsa da biraz yetenek gerektirmektedir.
  • Şeker poşetleme; bazı küçük işletmeler ürettikleri şekerler evlerdeki kişiler tarafında poşetlenmektedir. Ankara’da evlere iş veren firmalar arasında bu işi veren firmalarda bulunmaktadır. Evlerde rahatlıkla yapılabilecek bir iştir. İşin fiyatı ise tane başına belirlenmektedir.
  • Buzdolabı süsü yapma; buzdolapları için kullanılan süslerin birleştirilmesidir. Evlerde biraz yetenekli kişiler tarafından yapılabilmektedir.

Ankara’da evlere iş veren firmalar sayesinde evde para kazanmak mümkün olmaktadır. Bu firmalarla iş yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edilmediği takdirde aynı firmadan tekrar iş almak zor olacaktır. Yapılan işin tamamına özen göstermek çok önemlidir. Yani yapmış olduğunuz işin kalitesi her üründe aynı ve yüksek olmak zorundadır. Burada bir başka husus ise işin zamanında yapılmasıdır. Firmanın eve verdiği işi zamanında alması ve zamanında müşterisine teslim etmesi önemlidir. Bu durum firmanın güvenirliği açısından önem arz etmektedir. Bu durum firmanın işi verdiği kişiye olan güvenini artırmaktadır. Bu sayede daha fazla iş alınabildiği gibi ilerleyen süreçlerde fiyat konusunda da farklılıklar olabilmektedir. İşleri zamanında ve kaliteli bir şekilde hazırlayan birine biraz daha yüksek fiyat verilebilmektedir. Böylece evde iş yapan kişiler daha fazla para kazanabilmektedir.

Ankara’da Evlere İş Veren Firmalar ve Bulundukları Bölgeler

Ankara’da evlere iş veren firmalar, Ankara’nın her bölgesinde bulunmaktadır. Bu firmalara ulaşmak internet sayesinde artık daha kolaydır. Özellikle sosyal medya üzerinden verilen ilanlar takip edilerek bu firmalara ulaşılabilmektedir. Ayrıca bu ilanlarda yapılacak işlerle ilgili detaylarda bulunmaktadır. Bu ilanlar detaylı bir şekilde incelenerek şartları uyan işler evde yapılabilmektedir. Ankara’nın bazı bölgelerinde bulunan evde iş yaptıran firmalar daha fazla bilinmekte ve daha fazla tercih edilmektedir. Etimesgut’ta kâğıt poşet işini evlere veren büyük bir firma bulunmaktadır. Büyük mağazalar ürünlerini kâğıt poşetlerde müşterilerine vermektedir. Mağazalar bu poşetleri mağazalarda bastırmaktadır. Mağazadan çıkan kâğıtları poşet haline getirme işini ise bu firma yaptırmaktadır. Firma bu işi yapmak isteyenlere evlerde yaptırmaktadır. Poşet başına 5 ile 10 kuruş arasında bir ücret ödenmektedir. Özen isteyen bir iş olan poşet katlama, evde iş yapmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Ankara’da evlere iş veren firmalar arasında bulunan ve Sincan’da faaliyet gösteren firmalardan bir tanesi düğün davetiyesi katlama işi yapmaktadır. Düğün davetiyeleri matbaalarda basıldıktan sonra katlanmaları gerekmektedir. Fakat matbaalarda olan iş yükünden dolayı bu katlama işi başka firmalara verilmektedir. Bu firmalardan bir tanesi de Sincan’da bulunmaktadır ve bilinen bir firmadır. Bu firma düğün davetiyesi katlama işini evlerde yaptırmaktadır. Düğün davetiyelerini evlere kadar teslim eden firma, iş bittikten sonra yine evlerden davetiyeleri teslim almaktadır. Ankara’da evlere iş veren firmalar genellikle bu şekilde çalışmaktadır. Firmanın çalışma şartları firmaya gidilerek öğrenilebilmektedir. Keçiören’de bulunan bir firma ise evlerde takı işi yaptırmaktadır. Takıların oluştuğu parçalar eve teslim edilmektedir. Evlerde birleştirilen parçalarla takı yapılmaktadır. Daha sonra bu takılar firma tarafından teslim alınmaktadır. Bu ve benzer işler sayesinde ev bütçesine ciddi katkılar sağlanabilmektedir.

İlanlar Gizlidir, var olan iş ilanlarını görmek için lütfen aşağıdan yorum yapınız.

Etiketler

2 Yorumlar

  1. ankara etimesğut ta oturuyorum daha öncede ek iş yaptım eşimle birlikte yapmak istiyorum açıktan ikinci üniversitemi okuyorum bunun için para ihtiyacım var ankara valliğinde YİKOB TA EVRAK BÖLÜMÜNDE ÇALIŞIYORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)