Haberler

Acil Para Lazım Banka Dışında Nereden Bulabilirim [ÇÖZÜM]


Borç ödemelerinde veya beklenmedik hastalık durumları gibi nedenlerle acil para lazım olabiliyor. Acil para lazım olduğunda ilk iş olarak bankalara kredi başvurusunda bulunabiliyoruz. Ancak her durumda bankalar kredi vermiyor bu durumda ne yapacağını araştıran kişiler ise banka dışında kredi veren yerler ve nakit para bulabilecekleri kaynakları araştırıyor. Özellikle son zamanlarda kredi faizlerinin yükselmesiyle birlikte insanlar banka haricinde kredi veren yerler, kurumlar aramaya başladı. Bu yollardan bazıları senetle altın satan kuyumcular, borç para veren kuruluşlar ve yasal olmasada araştırılan tefeci, senetle para veriyorum ilanları gibi faizli para alabileceğiniz yerlerdir.

Anında Acil Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Banka haricinde para bulabileceğiniz yerlerden önce acil para bulmanın güvenli yolu olarak bankaları denemenizi tavsiye ederiz. Bankalar geçtiğimiz yıllarda çok daha esnek kredi verme prosedürü işletirken bugünlerde kredi verirken en önemli faktör olarak kredi notunu göz önünde bulunduruyor. Kredi notu 900 altında olan çok riskli kişiler başvuru yaptığında çoğu zaman red cevabıyla karşılaşıyor. Ancak bazı durumlarda kredi notu düşük olsa dahi kredi alınabildiği biliniyor. Peki acil belgesiz kredi veren bankalar var mıdır, hemen kredi alabilirmiyim sorularına cevap olarak evet bazı bankalara başvurunuzda hızlı onay ve haftasonu bile olsa nakit kredinizi çekebilme imkanınız vardır. Önemli nokta ise kredi siciliniz kötü olmaması daha doğrusu kara listede olmamanız eğer başvuru evraklarınızda eksiklik yok ise ihtiyaç kredinizi hemen hesabınıza çekebiliyorsunuz. Ev hanımları, çalışmayanlar ve işten çıkanlar gelir belgesi gösteremedikleri için red alıyor.  Acil para bulmak için öncelikle gelir belgesiz kredi veren bankalara başvurarak şansınızı deneyebilirsiniz.

  • CEPTETEB
  • ENPARA.COM
  • ODEABANK
  • AKTİF BANK N KOLAY
  • ALTERNATİF BANK

Bu bankalara müşteri hizmetleri veya cep şube’den anında kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Banka kredi başvurularınız onaylamıyor gelir belgeleyemiyor anında kredi veren bankalar ise kredi notunuz veya siciliniz dolayısıyla size kredi vermiyor ise banka haricinde kredi veren yerlere ulaşabilirsiniz. Senetle alışveriş yapabileceğiniz yerlerden bir ürün alarak nakit olarak başka bir yere satabilir ve paraya çevirebilirsiniz. Senetle telefon, senetle araba veya senetle altın satan kuyumculardan alıp başka bir dükkana nakit olarak satarak acil nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Turkcell, Turk Telekom, Vodafone gibi gsm operatörleri hattınız üzerine telefon almanıza imkan tanıdığı için onlardan alıp cep telefonu bayilerine hemen satabilirsiniz.

İhtiyacınız nakit para değilde eşya, mobilya vb bir ürünse bunun için senetle taksitli alışveriş yapabileceğiniz mağazalar bulunuyor. Evkur, Yiğit Alışveriş, Mutlu Evim, Hedef AVM gibi mağazalarda elektronik, beyaz eşya, cep telefonu ve mobilya ürünlerini peşinatsız senetle alabilirsiniz. Bunun dışında Arçelik, Beko gibi yerel mağazalarda daha önce alışveriş yaptıysanız size taksitle eşya satabiliyor. Senetle para veren kuyumcular eğer tanıyorsanız size daha kolay nakit para verilir.

Sponsorlu Reklamlar

Tefecileri arıyorum ancak bulamıyorum diyenlere ise mümkün olduğunca yasal olmayan yollara başvurmamanızı ve resmi yollardan acil para bulabileceğiniz anlatmak istedik. Eş, dost ve akrabadan isteyerek borç para bulabileceğiniz en mantıklı seçeneklerden biridir. Borç alırken mümkün olduğunca tanıdığınız kişilerden alın ki geri ödeme durumunda çok yüksek faiz istenilmesin. Aynı zamanda tefeci numaraları arayan birçok kişinin olduğunu görüyoruz tefeci iletişim numaraları, acil nakit para verilir tarzı ilanlar üzerinden iletişime geçmemenizi ve kesinlikle tavsiye etmediğimizi söyleyelim. Umarız borçsuz harçsız güvenli nakit para bulma yolları ile sorununuzu çözersiniz.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir