Bayilik franchise

Bayilik Veren Cafeler 2020


Kafeler, insanların hoş vakit geçirerek bir şeyler yiyebileceği ve içebileceği yerlerdir. Kafeler, girişimcilerin dikkatinin çeken en önemli işletmeler arasında yer almakta ve bu konuyla ciddi şekilde ilgilenmelerini sağlamaktadır. Yüksek kar marjı sebebiyle son yıllarda kafelerin sayısı giderek artmıştır. Bu kafelerin bir kısmı belli firmalara ait iken bir kısmı ise kişisel kafelerdir. Markalaşmış olan kafeler, daha da büyüyebilmek için bayilikler vermekte ve bu bayilikler için çeşitli şartların sağlanmasını istemektedir. Bayilik veren cafeler girişimcilerden öncelikle bu alanda tecrübe istemektedir. Çünkü kafe işletmesi dışarıdan çok kolay gözükse de işin içine girince ciddi zor bir iş olduğu anlaşılmaktadır.

Bayilik Veren Cafeler İçin İstenen Mekânın Özellikleri

Cafe bayilik veren firmalar tecrübe dışında girişimcilerden kafe için uygun bir yer istemektedir. Kafenin açılması düşünülen yerin mutlaka ana cadde üzerinde ya da işlek bir yerde olması gerekmektedir. Kafe, yaya trafiğinin yoğun olduğu bir yerde olduğunda müşterilere çok daha kolay ulaşabilmektedir. Ayrıca kafe açılması için düşünülen yerin yeterince büyük ve içerisinin de düzenleme yapmaya müsait olması gerekmektedir. Böyle bir yer bulunduğu zaman, buranın en az 2 yıllık kiralanması ve bunun sözleşme ile belgelendirilmesi gerekmektedir. Bunlar dışında bazı firmalar isim hakkı ve bayilik için belli miktardaki ücretleri talep edebilmektedir. Bu miktarlar firmalara göre değişim göstermektedir.

Bayilik Veren Cafeler Hangileridir?

Bayilik veren cafeler girişimcilerden genel olarak bunları istemektedir. Bu şekilde bayilik veren firmalardan bazıları şunlardır:

London Cafe Bayilik Fiyatları ve Şartları

London Cafe; 2017 yılında sektöre oldukça hızlı bir giriş yaparak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bayilik veren cafeler arasında bulunan London Cafe’den bayilik alabilmek için en az 250 bin liralık bir sermayeye sahip olunması gerekmektedir. Bunun sebebi ise firmanın güçlü yatırımcılarla çalışarak daha başarılı olacağına inanması ve bunu prensip olarak belirlemesidir. London Cafe, kolay ve uygun fiyatlı kurulum sağlamakta ve bayilik verildikten sonra yatırımcılara her konuda destek vermektedir. Bu destekler arasında kurulum, yer seçimi, eğitim, reklam ve pazarlama gibi unsurlar bulunmaktadır.

Breadli Bayilik Şartları Ve Fiyatları

Breadli; normalde fastfood zinciri olan firma son dönemlerde kafe hizmeti de vermeye başlamıştır. Bundan dolayı daha hızlı büyümek için bayilikler vermektedir. 2019 Bayilik veren cafeler içerisinde dikkat çeken seçeneklerden birisi olan firma, yatırıcılardan ortalama 150 bin lira civarında bir yatırım yapmasını istemektedir. Firmanın en önem verdiği konusu ise kafenin yeri ve büyüklüğü ile ilgilidir. Kafe olması düşünülen dükkânın mutlaka yaya trafiğinin yoğun olduğu ana cadde gibi yerlerde olması istenmektedir. Ayrıca buranın alanının en az 100 m2 olması firma tarafından istenen diğer şartlardandır. Bayilik verilen girişimcilere pazarlama, reklam gibi konularda eğitimler verilmektedir.

Sponsorlu Reklamlar

Coffemania Bayilik Şartları Ve Fiyatları

Coffemania; 2009 yılında bu sektöre giriş yapmış ve kısa sürede hedeflerine ulaşmıştır. Firma bu süre içerisinde ülke içinde farklı noktalarda yaklaşık 60 tane şube açmıştır. Bayilik veren cafeler 2019 arasında en fazla yatırım isteyen firmalar arasında bulunan Coffemania, yaklaşık olarak 300 bin liralık yatırım istemektedir. Bayilik almak isteyen girişimler için öncelikle 5+5 yıllık sözleşme yapan firma, sözleşme süresince işletmenin durumuna göre sözleşmenin uzatılıp uzatılmayacağına karar vermektedir. Girişimcilerden 500 bin liralık bütçeye sahip olanların başvuruları genellikle kabul edilmekte ve bayilik verilmektedir.

Mado Bayilik Fiyatları Ve Şartları

Mado; Türkiye’deki en önemli kafe markaları arasında bulunmaktadır. Müşterilerine sunmuş olduğu hizmet kalitesi ile insanları yoğun ilgisini çekmektedir. 2018 – Bayilik veren cafeler arasında en zor bayilik alınabilecek firmalar arasında bulunan Mado’nun Türkiye’de yaklaşık 200 adet şubesi bulunmaktadır. Ayrıca yurtdışındaki farklı noktalarda da şubeleri ya da yatırımları bulunmaktadır. Mado bayiliği için firma tarafından öncelikle bu konuda ciddi bir tecrübe istenmektedir. Daha sonra ise uygun bir yerin bulunması önemlidir. Kafe için düşünülen yerin işlek bir caddede olması çok önemlidir. Çünkü bu kafe için ortalama 700 bin liralık bir yatırım gerekmekte ve bu yatırım sonucunda müşteriye kolay ulaşılabilirlik çok önemlidir.

Cezveden Bayilik

Cezveden; düşük bir bütçe ile bayilik veren firmalar arasında bulunmaktadır. Bu firmadan bayilik alabilmek için ortalama 50 bin liralık yatırım yapılması gerekmektedir. Kafe için düşünülen yerin en az 10 m2 olması gerekmektedir. Kafenin küçük olmasından dolayı genellikle alışveriş merkezlerinde yer almaktadır.

1453 Osmanlı Cafe Bayilik Şartları Ve Fiyatları

1453 Osmanlı; ülkemizde bilinen ve insanların ilgi gösterdiği kafelerden birisidir. Bayilik veren cafeler arasında bulunan 1453 Osmanlı, bayilik başvurularını çok ince incelemektedir. Şuanda birçok yerde şubesi bulunduğu için bu şekilde yapmakta ve kaliteli hizmet verebilecek kişilere bayilik vermektedir. 1453 Osmanlı’dan alınan bayilik için ortalama 600 bin liralık yatırım yapılması gerekmektedir. Firma, kafe olarak düşünülen yerin kolay ulaşılabilir ve ana cadde üzerinde olmasını talep etmektedir. Ana cadde üzerinde böyle bir imkân olmadığında ise ana cadde kadar yaya yoğunluğuna sahip başka yerlerden bir mekân tercih edilmesi gerekmektedir. 1453 Osmanlı, bayilik verdiği yatırımcılardan 30 bin dolar marka bedeli talep etmektedir. Bunun dışında ekstradan da 30 bin lira proje bedeli istenmektedir. Bu şartlar sağlanarak bayilik alındığında ise 1453 Osmanlı’ya her ay elde edilen cironun %5’inin verilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı bu firmanın bayiliğinin şartları biraz ağır kabul edilmektedir.

Diğer Bayilikler ;

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.