Bayilik franchise

2020 BİM Market Bayilik Fiyatları ve Şartları


Gıda sektörünün en büyüklerinden birisi olan ve gıda sektöründe en çok satış yapan BİM marketler çoğu kişilerin alışveriş için mutlaka uğradıkları yerlerden biridir. Her gün yeni açtığı mağazalarla, mağaza zincirini giderek artıran BİM marketleri müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kendi adıyla ürettiği markalarla ve geniş ürün yelpazesi ile başarıya imza atarak günden güne müşteri potansiyelini artırmaktadır.  Güler yüzlü, deneyimli personeli ile temizliğe önem firma gerekli gıda kontrollerini her gün yaparak müşterilerinin mağdur olmaması için uğraşmaktadır. Mağaza içerisinde alkol ürünlerinin satışının yapılmaması, hemen hemen her mahallede hizmet vermesi, alış veriş yapmak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Bu kadar karlı bir yatırım içerisinde olmak isteyenler bim bayilik veriyor mu? Bim bayilik şartları ve franchise bedeli nedir diye merak etmektedirler.

BİM Market Bayilik Fiyatları ve Şartları Nedir?

Bim bayilik alma konusunda sektöre girmek isteyenler için üzücü bir haber olarak BİM marketler Franchise bayilik sistemi ile çalışmamaktadırlar. Tüm şubelerini kendisi kurarak, kendi bünyesinde çalıştırmaktadır. BİM market, kalitesinden ödün verileceğini, bazı sıkıntılar yaşacağını, kabul görmüş markasının değer kayıp edeceği düşünmesinden dolayı Franchise bayilik sistemine karşı çıkarak gerek işyerinin iç dekorasyon, personel seçimi, ürünlerin tedariki gibi tüm işlemleri kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Böylece açmış olduğu tüm mağazalarında aynı standardı yakalamayı hedefleyerek müşterilerini memnun etmektedir.

BİM market tarafından her Cuma müşterilerine sunduğu özel ürünler ve özel fiyatlar ile müşterilerinin ilgisini çekmektedir. Mevsim şartları ile günlerin durumuna göre ürün yelpazesini değiştiren firma her türlü müşterinin ilgisi çekerek mağazalarının tercih edilmesini sağlamaktadır. Bim bayilik vermediği için kendinize ait olan işyerinizi kiralama şansınız bulunmaktadır. BİM marketler yaptıkları araştırma sonucunda özellikle müşterilerin yoğun olduğu ve ihtiyaç doğrultusunda mağazalarını açmaktadırlar. BİM mağazaları genellikle işyeri ararken şu hususları göz önünde bulundurmaktadır.

 • Yaklaşık olarak 200 metre kare kullanım alanına sahip kapalı alanının olması,
 • Depo için kullanabileceği alanın bulunması,
 • Kiralık işyerinin cadde üzerinde veya insanların yoğun şekilde bulunduğu yerde olması,
 • Önünde mümkünse otoparkın bulunması,
 • Depo kullanılacak alanda ürün boşaltımı için uygun alanın bulunması,
 • Tesisatının yeni olması,
 • Giriş yerinin yüksek olması,
 • Rutubet ve nem olmaması önemli şartlar arasında bulunmaktadır.

Bim Bayilik Şartları ve Bim İşyeri Kiralama

BİM mağazası bu şartlar altında işyeri bulduğu zaman kiralama yapmadan önce o mahallede oturan kişilerle anket yaparak mağaza ile ilgili gerekli araştırmaları yapmaktadır. İşyerinin kiralanması ile ilgili olarak aylık üzerinden anlaşma yaparak ödemeyi yıllık olarak vermektedir. Bundan dolayı aylık kira üzerinden ıskonto talebinde bulunur. Kira anlaşması yaparak, yıllık zam oranını %5 olarak belirlemektedir. Kirada anlaşılması halinde 5 veya 10 yıl üzerinden anlaşma yapmaktadır. Mağaza kiralama ile ilgili olarak anlaşma yaptığı kişiden dış cephede sonradan oluşacak hatalarda kiraya veren tarafından yapılmasını istemektedir. Bu şartlar altında kiralık işyeri olan kişiler http://www.bim.com.tr/Categories/631/kiralik-yeriniz-mi-var.aspx adresinde bulunan bilgileri doldurması halinde firma gerekli değerlendirmeleri yaparak iletişime geçmektedir. Dükkanınızı bim market bayilik olmadığından işyeri olarak kiraya verebilirsiniz.

Franchise sistemi ile bayilik veremeyen BİM marketler bu karalarını ilerleyen zamanlarda belki değiştirebilirler. Bulunduğu konuma göre aylık cirosu değişen mağazalar ile ilgili kötümser örnek bir hesaplama yapacak olursak, aylık 40.000 TL ciro yapan bir mağaza, yaklaşık olarak 37.000 TL kazancı bulunmakta, satmış olduğu ürünün maliyeti yaklaşık 26.000 TL ise, KDV miktarları ve personel giderleri düşüldüğünde ortalama olarak 7.000 üzerinde aylık karı bulunmaktadır. Kar oranı mağazanın bulunduğu konuma göre arttığı gibi düşme ihtimali de bulunmaktadır. Bu karlı bir yatırıma herkes sahip olmak ister ancak bu durum BİM mağazasının alacağı yeni kararlara bağlıdır.

Sponsorlu Reklamlar

BİM mağazaların tercih edilmesi ve bu kadar büyümesinin önemli faktörleri bulunmaktadır. Bu faktörler arasında;

 • Müşterinin menfaati her zaman ön planda tutulmakta,
 • Mağazada satılan ürünlerin fiyatlarının uygun olması,
 • Almış olduğunuz ürünü beğenmemeniz dahilinde koşulsuz iade alması,
 • Her mahallede ve işlek cadde üzerinde yer alması,
 • Piyasa altında fiyat politikası uygulaması,
 • Reklam maliyetini düşürmesi,
 • Fazla personel istihdam etmemesi,
 • Mağazaların abartıdan uzak olması,

Tüketicilerin her ürünü bulma şansının bulması gibi faktörler mağazanın tercih edilmesi ve büyümesini etkilemektedir. Belki BİM mağazaları açıklama veya duyuru yapabilir aynı zamanda girişimcilerde sektörde yerini alabilirler.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir