BankalarKredi

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar (KOLAY)


Bloke teminatlı kredi kartı nasıl alınır, hangi bankalar teminatlı kredi kartı veriyor, kredi notu düşük olanlar teminatlı kredi kartı alabilir mi? Günümüzde milyonlarca kişi nakit para yerine kredi kartını kullanarak alışveriş yapmaktadır. Fakat kredi kartını akıllıca kullanmayan kişiler gereksiz alışverişler yaparak büyük bir borç altına girmektedir. Ödenemeyen bu borçlar sizleri kara liste ya da kırmızı kalem yemenize neden olmaktadır. Bu nedenle kredi notu düşük, sicili bozuk veya kara listede olan kişilere bankalar kredi vermiyor. Ayrıca bu listelere girmeniz durumunda bankalardan kredi kartı bile alamamaktasınız.

Kredi notu yükseltmek veya kara listede bulunanlar için kredi kartı onayı alabileceği farklı bir çözüm bulunuyor. Bu çözüm mevduat hesabınızda bir miktar nakit para bloke edilerek verilen teminatlı kredi kartı almaktır. Yazının devamında Finansbank, Garanti Bankası, Kuveyt Türk, Denizbank ve diğer nakit blokeli kredi kartı veren bankalara başvuru nasıl yapılır, şartları nelerdir detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?

Öncelikle teminatlı kredi kartı nedir açıklayalım bloke teminatlı kredi kartları özellik bakımından diğer kredi kartlarından farklı değildir. Sadece başvuru aşamasında farklılıklar göze çarpmaktadır. Bu farklardan bir tanesi banka tarafından kredi kartına koyulan mevduat blokesidir. Mevduat blokesi yapılması için ilgili bankada bir mevduat hesabınız olmalıdır. Örneğin 10.000 TL teminatlı kredi kartı almak istediğinizde banka mevduat hesabınızda 11.000 TL bakiye bulunması ister. Bloke miktarı ise bankadan bankaya göre değiştiği gibi genellikle verilen kredi kartı limitine çok yakın olmaktadır.

Bloke Teminatlı Kredi Kartının Farkı Nedir?

Bankaların bloke teminatlı şekilde kredi kartı vermesinin nedeni kişinin kredi sicilinin kötü olması ve bankanın kendisini garanti altına almasıdır. Bu uygulama ile bankalar olası bir ödenmeme durumunda blokeli mevduat hesabı üzerinden kredi kartı borcunu tahsil etmektedir. Bu işlemde kredi kartının kullanımında herhangi bir kısıtlama olmamaktadır. Standart kredi kartı gibi alışveriş ve diğer işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Hesabınızda bulunan mevduat miktarının belirli bir miktarını bloke (rehin) edilerek verilen teminatlı kredi kartı için hangi bankalara başvurabiliyorsunuz.

Sponsorlu Reklamlar
  • Garanti Bankası
  • TEB
  • Kuveyt Türk
  • Denizbank
  • QNB Finansbank

Ne Kadar Teminat Verilmeli?

Teminat konusu sizin limit istediğiniz ile alakalıdır. Bankaların risk politikaları nedeniyle talep ettiğiniz kart limitleri, bankaya verilecek olan bloke miktarından daha düşük olması gerekir. Bu noktaya dikkat etmelisiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Şartları

Kredi Kartı Başvurusu Olumsuz Yanıt Alanlar Bu Kartı Elde Edebilir Mi? Bankalara yapmış olduğunuz kredi kartı başvurularınız reddedilmesi kredi sicili ya da kredi notunuzun düşük olmasından kaynaklanır. Böyle bir pozisyonda bulunan tüketiciler, ilgili bankalara bloke teminatlı kredi kartı başvurusu gerçekleştirebilir. Kredi notu düşük olan kişiler bu kartı alarak borçlarını da düzenli şekilde ödeyebilir ve kredi notunu yükseltebilir. Bankanın teminatlı kredi kartını verirken önemli nokta kredi notunuzdan çok daha önce yasal takibe girmemiş olmanızdır.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurular yanınızda kimlik fotokopisi ve aslı ile birlikte banka şubesine gidilerek yapılır. Başvuru aşaması sırasında başvurunuzu alacak olan ilgili banka görevlisine,  teminat blokeli kart başvurusu yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekir. Bloke teminatlı kredi kartı limiti içinde banka görevlisine talep ettiğiniz miktarı belirtmeniz gerekiyor.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.