Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar (KOLAY)

Bloke teminatlı kredi kartı nasıl alınır, hangi bankalar teminatlı kredi kartı veriyor, kredi notu düşük olanlar teminatlı kredi kartı alabilir mi? Günümüzde milyonlarca kişi nakit para yerine kredi kartını kullanarak alışveriş yapmaktadır. Fakat kredi kartını akıllıca kullanmayan kişiler gereksiz alışverişler yaparak büyük bir borç altına girmektedir. Ödenemeyen bu borçlar sizleri kara liste ya da kırmızı kalem yemenize neden olmaktadır. Bu nedenle kredi notu düşük, sicili bozuk veya kara listede olan kişilere bankalar kredi vermiyor. Ayrıca bu listelere girmeniz durumunda bankalardan kredi kartı bile alamamaktasınız.

Kredi notu yükseltmek veya kara listede bulunanlar için kredi kartı onayı alabileceği farklı bir çözüm bulunuyor. Bu çözüm mevduat hesabınızda bir miktar nakit para bloke edilerek verilen teminatlı kredi kartı almaktır. Yazının devamında Finansbank, Garanti Bankası, Kuveyt Türk, Denizbank ve diğer nakit blokeli kredi kartı veren bankalara başvuru nasıl yapılır, şartları nelerdir detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Nedir?

Öncelikle teminatlı kredi kartı nedir açıklayalım bloke teminatlı kredi kartları özellik bakımından diğer kredi kartlarından farklı değildir. Sadece başvuru aşamasında farklılıklar göze çarpmaktadır. Bu farklardan bir tanesi banka tarafından kredi kartına koyulan mevduat blokesidir. Mevduat blokesi yapılması için ilgili bankada bir mevduat hesabınız olmalıdır. Örneğin 10.000 TL teminatlı kredi kartı almak istediğinizde banka mevduat hesabınızda 11.000 TL bakiye bulunması ister. Bloke miktarı ise bankadan bankaya göre değiştiği gibi genellikle verilen kredi kartı limitine çok yakın olmaktadır.

Bloke Teminatlı Kredi Kartının Farkı Nedir?

Bankaların bloke teminatlı şekilde kredi kartı vermesinin nedeni kişinin kredi sicilinin kötü olması ve bankanın kendisini garanti altına almasıdır. Bu uygulama ile bankalar olası bir ödenmeme durumunda blokeli mevduat hesabı üzerinden kredi kartı borcunu tahsil etmektedir. Bu işlemde kredi kartının kullanımında herhangi bir kısıtlama olmamaktadır. Standart kredi kartı gibi alışveriş ve diğer işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Hesabınızda bulunan mevduat miktarının belirli bir miktarını bloke (rehin) edilerek verilen teminatlı kredi kartı için hangi bankalara başvurabiliyorsunuz.

  • Garanti Bankası
  • TEB
  • Kuveyt Türk
  • Denizbank
  • QNB Finansbank

Ne Kadar Teminat Verilmeli?

Teminat konusu sizin limit istediğiniz ile alakalıdır. Bankaların risk politikaları nedeniyle talep ettiğiniz kart limitleri, bankaya verilecek olan bloke miktarından daha düşük olması gerekir. Bu noktaya dikkat etmelisiniz.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Şartları

Kredi Kartı Başvurusu Olumsuz Yanıt Alanlar Bu Kartı Elde Edebilir Mi? Bankalara yapmış olduğunuz kredi kartı başvurularınız reddedilmesi kredi sicili ya da kredi notunuzun düşük olmasından kaynaklanır. Böyle bir pozisyonda bulunan tüketiciler, ilgili bankalara bloke teminatlı kredi kartı başvurusu gerçekleştirebilir. Kredi notu düşük olan kişiler bu kartı alarak borçlarını da düzenli şekilde ödeyebilir ve kredi notunu yükseltebilir. Bankanın teminatlı kredi kartını verirken önemli nokta kredi notunuzdan çok daha önce yasal takibe girmemiş olmanızdır.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurular yanınızda kimlik fotokopisi ve aslı ile birlikte banka şubesine gidilerek yapılır. Başvuru aşaması sırasında başvurunuzu alacak olan ilgili banka görevlisine,  teminat blokeli kart başvurusu yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekir. Bloke teminatlı kredi kartı limiti içinde banka görevlisine talep ettiğiniz miktarı belirtmeniz gerekiyor.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir