Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020 (DÜŞÜK FAİZ)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün grup toplantısı sırasında yaptığı açıklama milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendirdi. Borç kapatma kredisi veren bankalar hemen harekete geçip borcunu yapılandırmak isteyenlere borç transferi yapmaya başladı. Son yıllarda kredi kartı kullanım oranının giderek artmasına bağlı olarak kredi kartı kullanıcılarının geri ödeme konusunda yaşadığı sıkıntıları çözmek için kredi kartı borcu olan vatandaşlar için yapılandırma imkanı sağlandı. Ülkemizde geçen sene Eylül ayına kadar olan süre içerisinde 650 Bine yakın vatandaşımızın kredi kartı borcunu ödemesinden sonra bu şekilde bir hamle yapan hükümetin Ziraat Bankası ile yaptığı anlaşmadan sonra düşük faiz oranları ile kredi kartı borcu olan kredi çekme imkanının sunulduğu açıklandı. Borç kapatma kredisi ile kredi kartı yapılandırma imkanı sunan bankalarıda sizler için derledik.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir ?

Farklı bankalarda ki kredisini kapatmak isteyen veya tüm kredilerini tek bir banka da toplamak isteyenler için borç kapama kredisi veren bankalar şunlardır.

  1. Akbank
  2. QNB Finansbank
  3. Ziraat Bankası
  4. Şekerbank
  5. Vakıfbank
  6. Denizbank

Bu bankalar farklı bankalar da borçları olan müşterilerinin borçlarını kapatarak, tüm borcu bir hesapta toplama konusunda destek vermektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Faiz Oranlarını İndirdi

Ziraat Bankası’nın kredi kartı borcu olan vatandaşlar için güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarında nerdeyse yarı yarıya indirime gitmesinden sonra faiz oranları %1.10 ile %1.20 arasında kredi kartı borcu olan vatandaşlara uygun hale getirildi. Güncel ihtiyaç kredisi faiz oranlarının %2.27 olduğunu düşündüğümüz zaman bu oranın oldukça iyi olduğunu belirtmek istiyoruz. 

60 aya kadar vade imkânı da sağlayarak borcun ödenmesi konusunda uzun vadeli bir şekilde yapılanma hizmeti sunan Ziraat Bankası üzerinden kredi çekmek istediğiniz zaman bankanın en yakın şubesine giderek buradan başvuru yapmanız gerekmektedir.

Borç kapatma kredisi yani kredi kartı borcunuzu yapılandıran bankalar sırasıyla TEB, Qnb Finansbank, İş Bankası, Burgan Bank, Ziraat Bankası, Akbank, Şekerbank, Denizbank, Halkbank ve Vakıfbank’tır. Bu bankalar size borç transferi, kredi kart borç kapatma kredisi türünde hizmet veriyor.

İlginizi çekebilir: 240 Ay Konut Kredisi Veren Bankalar [20 YIL VADELİ]

Kredi Kartı Yapılandırma Vade Sayısı

Kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istediğiniz zaman en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek buradan kredi yapılandırmak için başvuru yapmanız gerekmektedir. Özellikle vade sayısı bakımından müşterilerine 60 aya kredi yapılandırma hizmeti sunan Ziraat Bankası üzerinden sizlerde kredi çekerek bütün bankalara olan kredi kartı borcunuzu tek seferde ödeme imkanını bulmuş olacaksınız. Bankaların kredi kartlarına uygulamakta olduğu güncel faiz oranlarının da yüksek olması bu kredi türünden çekmek için sizlere büyük bir avantaj sağlamaktadır. Son zamanlarda artan faiz oranlarının aksine Ziraat Bankası’nın 24 aya kadar olan kredi kartı yapılandırma kredisinden çekecek olan müşterilerine sunduğu kredi faiz oranı %1.10 olurken, 25 aydan 60 aya kadar vade yaptıracak olan müşterilerine sunmuş olduğu faiz oranının ise %1.20 olduğunu açıkladı. 

Ziraat Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Mantıklı mı?

Bankalara kredi kartı borcunuz var ve bu borçları ödeme konusunda ciddi sıkıntılar çekiyorsanız yüksek faiz oranlarından gelecek olan faizleri ödemek yerine daha düşük orandan ihtiyaç kredisi çekerek faizden kurtulma şansınız bulunmaktadır. Kredi kartı borcu olan vatandaşların şu an için kredi kartı ödemelerinde yapmadıkları ödemelerden kaynaklı olarak ortalama ödedikleri faizin %2.50 oranında olduğunu biliyoruz. Ancak sizlerde Ziraat Bankası’nın sizlere sunduğu bu düşük faiz oranlarından kullanarak yüksek faiz oranlarından kurtulma şansını yakalamış olacak ve uzun vadeli olarak borçlarınızı daha rahat bir şekilde ödeme şansını yakalayacaksınız. Bu yüzden de ödeme konusunda sıkıntı çektiğiniz kredi kartı borcunuz için Ziraat Bankası’nın en yakın şubesine giderek buradan kredi talebinde bulunabilirsiniz. 

Kredi Kartı Borcu Yapılandırmak İçin Nereye Başvurulur?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamadan sonra 2018 yılı içerisinde kredi kartı borcu ödemeyen vatandaşları yakından ilgilendiren haberi gündeme bomba gibi düştü. Bankaların faiz oranlarının son derece yüksek olduğu şu günlerde Ziraat Bankası ile yapılan anlaşmadan sonra kredi kartı borcu olan vatandaşlarımızın uygun faiz oranları ile kredi çekme şansları ortaya çıktı. Şu an için sadece Ziraat Bankası’nın şubelerinde geçerli olan bu yapılandırma işlemi için izlemeniz gereken yolları açıklayalım.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Başvurusu

Bankanın şu an için bu konuda net bir açıklama yapmadığını öncelikli olarak belirtmek istiyoruz. ancak ilerleyen günlerde yapılandırma konusunda izlenecek yolları buradan açıklayalım. Kredi kartı borcunuz hangi bankaya olursa olsun Ziraat Bankası bu konuda sizlere büyük kolaylıklar sağlayacak. Özellikle de düşük faiz oranları ile kredi imkanı verecek olan bankanın en yakın şubesine giderek buradan kredi kartı yapılandırılması hakkında başvuru yapmanız durumunda banka sizlerin gelirine göre bir ödeme planı çıkartarak bu konuda kolaylık sağlayacaktır. En fazla 60 ay kadar vade seçenekleri ile hizmet verecek olan Ziraat Bankası üzerinden kolaylıkla kredi çekerek sizlerde bankalara olan bütün borçlarınızı kapatma şansını yakalamış olacaksınız. Başvuru için tek yapmanız gereken Ziraat Bankasının şubelerine giderek buradan başvuru yapmanız olacaktır.

Kredi kartı yapılandırması nasıl olur?

Bunun için Ziraat Bankası’nın çıkartmış olduğu yeni yasa ile birlikte sizlerde kredi kartınıza olan borçlarınızı tek bir çatı altında toplama fırsatını yakalamış olursunuz. Özellikle de faiz oranlarının çok yüksek olduğu şu günlerde oldukça düşük oranlardan vatandaşlara kredi kartı yapılandırma imkanı sunan Ziraat Bankası’nın %1.10 oranı ile %1.20 oranında kredi kartı yapılandırılması için kredi çekebilirsiniz.

Bankanın şubesine giderek sizlerden istenecek olan evraklar beraberinde götürmeniz durumunda banka sizlere gerekli olan kolaylığı sağlayarak kredi kartınızın yapılandırılması konusunda hizmet verecektir. Bunun için aşağıda yer alan dilekçeye benzer bir dilekçe doldurarak sizlerde yapılandırma için bankadan kredi çekebilirsiniz.

Kredi kartı yapılandırma dilekçesi örneği

Aşağıdaki dilekçe örneğine bakarak ziraat bankası yapılandırma dilekçesini hazırlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kredi Notu Düşürür mü?

Bankaların müşterilerine sunduğu kredi kartlarının zaman içerisinde ödenmemesi beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. 2018 yılı içerisinde 648 Binden fazla kişinin kredi kartı borcunu ödemediğinin açıklamasından sonra kredi kartı yapılandırması konusunda yeni bir teklif ortaya çıktı. Ziraat Bankası’ndan çekeceğiniz kredi ile sizlerde kredi kartı borçlarınızı tek çatı altında toplama fırsatını yakalamış olacaksınız. Bu yüzden de kredi kartınız ile ilgili borçlarınızı tek çatı altında toplamak isterseniz en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek buradan işlem yapabilirsiniz.

Ödemediğiniz kredi kartlarınızın borçları sizlerin kredi sicil notunu olumsuz etkilediğinden dolayı bu konuda ciddi sıkıntılar çekeceksiniz Kredi kartınızın ödenmediği her ay kredi notunuz biraz daha düşecektir. Yapılandırma yaptığınız zaman kredi notunuz etkilenmez muhtemelen zaten düşen kredi notunuz yapılandırma sonrasında düzenli ödeme yapmanız halinde yükselebilir. Bu konuda yapmanız gereken en kısa süre içerisinde yeniden düzenli ödemeye geçmek olmalıdır.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Sicili Etkiler mi?

Zaten kredi kartı borcunu ödeyemeyen kişilerin kredi sicillerinde meydana gelen düşüş kredi notunuzun olumsuz yönde etkilenmesine neden olacaktır. Bu yüzden de yeni bir yapılandırma yaparak kredi çekmeniz aksine kredi notunuzu olumlu yönde etkileyecek olan detaylar arasında yer almaktadır. Yapılandırma işlemi ile sizlerde kredi kartı borcunuzu düzenli ödeme şablonuna sokarak devamlı düşen kredi sicil notunuzun düzelmesini sağlamış olacaksınız. Bu yüzden de kredi kartı yapılandırmasının sicil notunuzu olumsuz bir şekilde etkilemeyeceğini belirtmek istiyoruz.

Kredi kartlarınızın bütün borçlarını en kısa süre içerisinde ödemek için sizlerde yapılandırma yaparak kredi sicil notunuzun artmasını sağlama şansını yakalamış olabilirsiniz. çıkan yeni teklif ile Ziraat Bankası üzerinden sizlerde kredi sicil notunuzu yükseltme şansını bulmuş olacaksınız.

Bu kampanya şuan için kredi kartı borcunu ödeyemeyenlere düşük faiz oranlı kredi vermektedir. Konut kredisi yapılandırma faiz oranları için henüz bankalardan resmi bir açıklama gelmedi.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir