Kredi

Borç para veren zenginler vakıflar iş adamları

Borç para veren zenginler vakıflar iş adamları

Gelişen ve sürekli değişen dünyamızda harcama hızımız tüketme isteğimizle doğru orantılı olarak artış göstermekte ve alım gücümüzün bir sembolü olan para ihtiyacımız sürekli artmaktadır. Para ile olan ilişkimiz de dünyanın değişmesiyle değişmiş durumda. Nakit para kullanmak yerine banka kartları ve kredi kartları kullanmamız parayı harcamamızı kolaylaştırmakta ve nasıl tükendiğini anlamakta zorlanmaktayız. Alım gücü maddesel dünyada değer kaybetmekte ve borçlanma enerjileri bununla aktive olmaktadır. Borçlanmış durumda iken borç ödemeyi borç alarak tercih etmekte ve bu kısır döngü içerisinde alıma ve tüketime devam ediyoruz. Her yıl binlerce insan banka kredilerini ödeyemediği için hacze uğruyor. Borç ve borçlu olma durumu insanın sosyal ve kültürel yapısında da yıkımlara yol açmakta sosyal birimler de zarara uğramaktadır.

Günlük stres uyaranına maruz kalma seviyesi ve süresi düşük insanlar psikolojik olarak çöküntüler yaşamakta ve borçlarını ödeyememektedir. Tüm bunların yanında özel ihtiyaçlarımızı karşılayacak meblağlar arttığın da ise maddi olarak desteğe ihtiyaç duyup çeşitli yerlerden borç aramakta ve bu borç yükü altına girmekteyiz.

Toplumda maddi olarak güç sahibi iş adamları, zenginler ve vakıflar bu gibi durumlarda kişilere borç vermek suretiyle destek sağlamaktadır. Bu desteklerden yararlanmak isteyen kişiler için borç veren zenginler, vakıflar ve iş adamlarını inceledik ve derledik.

Borç para veren zenginler

İnternet kullanımının artmasıyla çevremiz yaşadığımızdan ve gördüğümüzden daha fazlası olabilmiştir. Hal böyleyken borç almak isteğiniz zengin insanlara internet üzerinden yapacağınız aramalar ile başvurabilirsiniz. Bunun yanında çevrenizde bulunan varlıklı kişilerden de borç talebinde bulunup bu borcu senetlendirerek hem kendi hukuksal haklarınızı hem de borç veren kişinin hukuksal haklarını koruyup, gözetebilirsiniz.

 Borç para veren hayırseverler

Bu alanda imkân sağlayan hayırseverler genel olarak sağlık ve hayati durumlarda bağış yapmakta ya da borç vermektedir. Örneğin sizin veya bir yakınınızın önemli bir sağlık operasyonu geçirmesi gerekmekte fakat ne sağlık sigortanız, sosyal güvenceniz ne de paranız varsa bu tür durumlarda maddi yardımda bulunan hayırseverler mevcuttur. Bu insanlara bir şekilde ulaşmanız ve istediğinizi dile getirmeniz borç ya da hayır parası almanız için yeterli olacaktır.

Borç para veren vakıflar

Ülkemizde borç para vermesi resmi ve legal sayılan yerlerden biri vakıflardır. Vakıflar dışında istanbul, izmir, ankara, antalya, bursa, adana gibi iller de kuyumcular, bazı şirketler, dernekler ve ihracatçılar borç para tahsil etmektedir. Niçin borç para almak istediğinizi belirledikten sonra o alanla ilgili bir vakıf bulup borç istediğinizi dile getirmeniz maddi yardım almak için yeterli olacaktır.

Para yardımı yapan zenginler

Türkiye de bulunan en zengin insanlar Dedeman holding sahipleri, Yıldızlar yatırım, Sabancı holding, Gama holding ve Abdi İbrahim İlaç olarak sıralayabilir ve bu listeyi uzatabiliriz.  Türkiye’nin sosyal yapısı yardımlaşmayı ve paylaşmayı destekleyen bir yapıtadır ve bundadır ki ülkemizde bulunan çoğu zengin iş adamı ve zengin holdingler toplumda ki ihtiyaç sahiplerini belirlemekte ve maddi yardımda bulunmaktadır. Bunun yanında ülkemizde bulunan ünlü isimlerde çeşitli yardım istencinde bulunan insanları geri çevirmemektedir. Sosyal medya ve internetin yaygınlaşmasıyla aracı kurumlar olmaksızın direkt olarak iletişime geçebilmekte ve sorununuz doğrultusunda yardım alabilmektesiniz.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına zengin ve varlıklı kişilerce yapılan bağışlarda bulunmaktadır. Direkt olarak kurduğunuz iletişimden geri dönüt alamazsanız mağduriyetiniz doğrultusunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunabilir ve hayırseverler tarafından yapılan bağışlardan yararlanma hakkı kazanabilirsiniz. Gerçekten ihtiyaç sahibi olmayıp keyfi isteklerde bulunan insanlara para yardımının önüne geçilmesi için çoğu zengin ve ünlü insan aracı kurumlara bağış yapmayı tercih etmektedir. O yüzden borçlarınızı ödemek ve mağduriyetten kurtulmak için hem aracı kurumlara başvurup hem de zengin insanlarla direk iletişim kurarak şansızını denemelisiniz.

Senetle Motor Almak İstiyorsanız borç para bulmak yerine Buraya Bakınız.

Dar zaman da borç veren yerler alternatifi için buraya Tıklayınız..

Avukatlık İcralık Olanlar İçin Kredi Veren Bankalar İçin Tıklayınız.

 Kredi çekemeyenlere yardım için bu yazıyı okuyabilirsiniz. Tıklayınız.

Etiketler

Bir Yorum

  1. slm 32 yaşındayım rahatsızlıklarım var raporlarım nası tadavi görüyorum belgelerim çok zor durumdayım yaşlı bir annemle yaşıyorum sigortam olmadıgı için çalışamamazlık parası alamıyorum anneminde aldıgı 1400 tl maaşı yetmiyor sürekli annem ve ben hastanelerdeyiz allah rızası için fazla degil azda olsa bi yardımcı olurmusunuz 0531 649 39 16. Not : Tefeci borç para aramıyorum. Yardım arıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)