Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020 [Onaylı]

Türkiye’de iş hayatına atılmamış yada çocuklarından dolayı çalışmayan işsiz birçok ev hanımı var. Ev hanımları yeni bir işe atılmak istediklerinde veya ailesine acil nakit borç para sıkışıklığı yaşadığında yardımcı olmak adına kredi başvurusu yapabiliyor. Ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunduğu gibi çoğunlukla ev hanımlarına ihtiyaç kredisi verilmektedir. Çalışmayan işsiz grubunda bulunan ev hanımları 10.000 TL ihtiyaç kredisi için faiz oranları diğer gruplarla aynı şekilde kredi çekebilir. Yazının devamında ev hanımlarına kredi imkanı var mı? Ev hanımlarına kredi desteği var mı? Kredi başvurusu için istenen evraklar ve ne yapmak gerektiğini anlattık.

Bankaların müşterilerine sağladığı en önemli katkılardan olan kredi vermek, müşterilerin ihtiyaçlarını gidermek ve bankaların da sürekliliğini sağlamak açısından çok önemlidir. Bakıldığı zaman toplumda farklı alanlarda ve sektörlerde farklı çalışma alanlarının oluşturulduğu görülecektir. Özellikle iktisadın temelinde yatan kurallarda olduğu gibi, bazı kişilerin ekonomi dışında çalışmayan veya işsiz olan kesime dahil olması kadar normal bir durum yoktur. Özellikle belirli şartları sağlayarak işe alınan kişiler, aynı zamanda bazen de çalışma hayatına girmek istemezler. Geliri olmayan kişiler ise bankaların potansiyel müşteri portföyüne ihtiyaç duyulacak çok önemli bir kesimi oluşturacaklardır. Çalışma hayatlarına ara veren kadınların veya ev hanımı olanların ise toplumdaki sosyal dengesinin korunacak şekilde ihtiyaç kredilerinin alınması önemlidir. Ev hanımlarına kredi veren bankaları yazının en altında listeledik.

Ev Hanımlarına Kredi İmkanı Var Mı?

Evet, ev hanımları gelir belgeleyememiş çalışmayan işsiz olsa dahi bankalar kredi verirken başka faktörleride inceleyerek kredi onayı verebiliyor. Bankalar, ev hanımlarının müşteri potansiyelini her zaman bilmekte ve ona göre davranmaktadır. Özellikle de müşteri kazanma politikalarının yanında, kredi verme durumunda da ev hanımlarını portföylerine alma çabası içerisine girmiş oldular. Tabi ki belirli bir ihtiyaç listesi olan kadınların da, zorunlu ihtiyaçlarını karşılayacakları bir finansal durumlar ortaya çıkacaktır. Zorunlu ihtiyaçların karşılanması için de, sürekli olarak kredi durumunun en iyi şekilde kredibilite imkanlarının oluşturulması da; bankaların en asli görevidir. Ev hanımı kredi çekebilirmi sorunu yanıtladık. Bankalar genel olarak ev hanımlarına verilen kredilerde, şartları ev hanımlarının lehine olacak şekilde düzenlemektedirler. 

Ev Hanımları Nasıl Kredi Çekebilir?

Hemen hemen bir çok vatandaş grubu (işsiz, çalışan, emekli) kredi başvurusu yaparken çekeceği kredi türüne göre başvuru evrakları hazırlaması gerekir. Bankalar tarafından istenen evraklar ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi, işyeri kredisi gibi farklı kredi çeşitlerinde değişmektedir. Ev hanımı olarak eğer ek geliriniz veya tapuda mal varlığınız bulunuyorsa ihtiyaç kredisi çekmekte çok zorlanmazsınız tabi hiçbir geliriniz yoksada kredi notunuza bakılarak kredi başvurunuza onay almanız mümkündür. Aşağıda yazdığımız faktörler kredi notunuzdan sonra gelmektedir. Ev hanımları en kolay şekilde kredi çekebilmeleri için kredi notu yüksek olmalıdır.

Yan Gelir

Eğer herhangi bir mal varlığınızdan elde ettiğiniz gelir var ise bunu bankaya sunmanız daha yüksek kredi çekebilmeniz ve kredi onayı için size avantaj sağlayacaktır.

Kefil

Daha önce bankalarla çalışmış, geçmiş ödeme durumları ve şuanki borç durumu yüksek olmayan kişileri kredi başvurusunda kefil olarak gösterirseniz kredi başvurunuzun onaylanması açısından faydalı olacaktır.

Emekli Aylığınız

Eğer herhangi bir devlet kurumu veya özel sektörden emekli olmuş ve aylık emekli maaşı alıyorsanız bankalar size özel kampanyalar ve kolaylıklar sağlayabiliyor.

İpotek Göstermek

Eğer adınıza kayıtlı değeri, çekeceğiniz kredi miktarının 2 katı olan bir tapu varsa bankaya ipotek göstererek ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi imkanı desteği sağlayan bazı bankaları sizin için listeledik. İhtiyaç kredisi başvurularınızda banka tarafından faiz oranları size belirtilir geri ödeme seçeneğine karar vermeniz istenir. Gelirinize göre geri ödeme planı yapıldığını hatırlatmak isteriz.

ING Bank

Ev hanımlarının düşük faiz ve uzun vadeli kredilerle rahat bir nefes almasına yardımcı olan ING Bank, aynı zamanda belirli kriterler de oluşturmuştur. Buna göre öncelikle iyi kredi notu olan bir kefil bulunmalı ya da ev hanımlarının üzerine bir tapulu malım teminat olarak gösterilmesi gerekmektedir. 

İş Bankası

Ev hanımlarının toplumda daha eşit bir konuma gelmesi için, 48 aya kadar uzayan vadelerle İş Bankası gerekli şartları oluşturmuştur. Eş desteği ve kefil sayesinde, İş Bankası üzerinden rahatlıkla ev hanımlarının kredi çekmesi olanak haline getirilmiştir. 

Garanti Bankası

Ev hanımlarının 50 bin TL’ye kadar olan borçlarını ödemesine yardımcı olan Garanti Bankası, aynı zamanda vade sayısını ise 36 aya kadar uzatmıştır. Bu sayede rahatlıkla geri ödeme işlemleri de gerçekleştirilecektir. 

2019 yılında ev hanımlarına faizsiz kredi veren bankalar bulunmuyor ancak özel bir destek veya teşvik paketi açıklandığında bukampanya.com üzerinden sizlere ulaştırıyor olacağız takipte kalın!

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir