Çiçekçi Dükkanı Açmak İstiyorum Ne Gerekli?

Çiçekçi dükkanı açmak istiyorum, çiçekçi dükkanı açmak için gerekli belgeler ve maliyeti nedir? İçinizdeki girişimci ruhu sizi kendi işinizi kurmaya yönlendiriyorsa ve hayallerinizde olan bir iş fikri de çiçekçi dükkanı açma planı ise öncelikle bir fizibilite yapmalısınız. Son dönemde çiçekçilerin iş potansiyeli yüksek bir biçimde olurken en önemli hediyeler arasında çiçeklerin yer alması da önem kazanıyor. Çiçekçi dükkanı nasıl açılır? Açmak için gerekli belgeler ve maliyeti hakkında tüm sorularınızı yanıtlayacağız.

Çiçekçi Dükkanı Açmak İçin Neler Gerekli?

Çiçekçi dükkanı açmayı planlıyorsanız ilk olarak sektör tecrübeniz olmalıdır. Bu tecrübeye sahip değilseniz de bu sektörde daha evvel çalışmış bir ya da birkaç personel istihdam ederek yola çıkmalısınız.

İş planı yaparak çiçekçi dükkanı açarken ikinci bir adıma daha geçmiş olursunuz ki bu planda işin niteliği, dükkanın lokasyonu, sermaye miktarı, istihdamı sağlama ve pazar araştırması mutlaka değerlendirilmelidir. İstihdam konusundaki önem her aşamada size artı veya eksi olarak geri dönecektir. Çünkü çiçekçilik sektöründe başarılı olan firmaların kalifiye ve çalışkan ekipleri ile büyüme sağladıkları bilinmektedir. Her çiçekçide aşağı yukarı aynı çiçekler satılırken tek fark ekibin başarısı ve yaratıcılığıdır. Çalışkan, güler yüzlü ve işini seven elemanlardan oluşan bir ekip sizi her zaman başarıya götürecektir. Satışa sunulan çiçeklerin aranjmanından çeşitlendirilmesine kadar her detay size olumlu şekilde dönmesi bu açıdan önemlidir.

Dükkan Konumu

Çiçekçi dükkanı için bir mekân ararken ilk etapta yüksek kiralı yerler sizi zorlayabilir ve risk yaratabilir. Eğer gerekli alt yapıyı kurarsanız müşteri kitleniz size telefon veya diğer online yollar ile ulaşacaktır. Bu nedenle kirası daha makul ama ana yollara yakın bir lokasyonda ki dükkân seçimi uygun olacaktır.

Çiçekçi Dükkanı İsim Seçimi

Akılda Kalan Bir İsim Seçimi: Çiçekçilerdeki butik isimleri genelde şık ve akılda kalıcı bir isim olmalıdır. Herkesin hemen hatırlayabileceği ve konsepte uygun bir dükkan ismi seçilmelidir. Popüler lokasyonlardaki çiçekçi dükkanı isimleri feyz alınabilir.

Ürün TeminiÇiçekçi dükkanı içerisinde sergileyeceğiniz ve satacağınız her türlü çiçek, bitki ve diğer ürünlerin genellikle her çiçekçide olanlardan oluştuğu aşikardır. Ancak İstanbul, İzmir, Antalya ve Ankara gibi illerden temin edeceğiniz taze ve yapay çiçeklerin yanı sıra çeşitli biblolar, çeşitli hediyelik eşyalar ve aranjman aksesuarları da kolaylıkla satın alınabilir.

Reklam Nasıl Yapılır? 

Çiçekçi dükkanı açtığınızda kurumsal ve bireysel müşterilerinizin sizi tanıması için öncelikle sosyal medya reklamları ve paylaşımları, yerel tv ve gazete reklamları, web sitesi, broşür dağıtımı, billboard kiralaması gibi küçük bütçeyle reklamlar yaparak gelecek etkiyi beklemelisiniz. Ayrıca çeşitli firmalara ve kurumlara küçük küçük hediye çiçekler göndererek çiçeklerin üzerine firmanızın adı ve iletişim numarasını yazarak reklamınızı yapabilirsiniz. İlk etapta bulunduğunuz şehir ve lokasyona göre 25-30 veya 100 hediye çiçek gönderimi yaparken öte yandan pek çok önemli çiçekçi firmasının her ay farklı kurumlara ve büyük iş merkezlerine hediye masaüstü çiçekler gönderdiğini de kendinize baz alarak fikir edinebilirsiniz.

Çiçekçi Dükkanı İçin Ne Kadar Sermaye Gereklidir? 

Bir çiçekçi dükkanı açma maliyeti minimum 40 bin liralık sermaye ile olacağı hesaplanırken marka değeri yüksek bir çiçekçi dükkanı için ise en az 200 bin liralık sermaye ve 50 bin liralık mal depolaması gereklidir.

Esasen çiçek zorunlu ihtiyaçlardan değildir. Bu nedenle çiçek satışlarında kar marjı çok daha yüksektir. 10 liradan satılan bir gülde dahi kar marjı yüzde 70’tir. Farklı çiçeklerde de farklı kar marjları söz konusu olurken sürekli farklı çiçek çeşitlerinin de mağazaya kazandırılması ilgi çekmek ve müşteriye satmak için avantajlıdır. Bu içeriğimizde çiçekçi dükkanı açmak istiyorum, maliyeti nedir, ne gerekli tüm detayları sizinle paylaştık eğer aklınızda kalan soru varsa yorum kısmından bize yazarak cevap alabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir