BankalarKredi

Çiftçi Kredisi Veren Bankalar (8 BANKA – FAİZ ORANLARI)


Çiftçi kredisi veren bankalar ve devletin tarım uygulamalarını desteklemesi ve bu konuda çeşitli hibe ve teşvikleri vermesiyle çiftçilik mesleği ile uğraşan kişi sayısında artış görülmüştür. Çiftçilik mesleğinin belirli standartlar üzerinde yapılması için devlet tarafından pek çok düzenleme yapılmıştır. Bu uygulamalardan bir tanesi çiftçilik mesleği ile uğraşan kişilerin Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) üye olmasıdır. Çiftçi kredisi ile birlikte düşük faiz oranı ve ödeme vade tarihlerinin 3 ayda bir, 6 ayda bir ve yılda bir ödeme imkanı sayesinde nakit ihtiyacı olduğunda kredi imkanı sağlanıyor.

Denizbank ve Ziraat Bankası çiftçi kredisi veren bankalar arasında en çok tercih edilenlerdir. Devletle beraber özel sermayeli bankalar da çiftçilere farklı kampanyalarla kredi kampanyası sunmaya devam ediyor. Bankalar bu krediyi vermeden önce ÇKS kaydı istemektedir. Bu yazımızda çiftçi kredisi nasıl alınır detaylı bir şekilde anlatacağız.

Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

Çiftçilere nakit ihtiyaçlarında tarım kredisi veren bankalar bulunuyor. Bankaların şartları ve ödeme planları oluştururken çiftçilerin gelir zamanıda göz önünde bulunduruluyor. Çiftçi kredisi veren bankalar ödeme vade tarihlerinde 3 ayda bir, 6 ayda bir veya yılda bir kez ödeme tercihi sunuyor. Taksit ödeme aralığını belirlerken gelir elde edeceğiniz zaman zarfını iyi ayarlamanız gerekiyor. Özellikle Ziraat Bankası çiftçi kredisi düşük faiz oranları ile biliniyor olsa da birçok banka çiftçilere destek kredisi veriyor. Çiftçi kredisi nasıl alınır, ÇKS belgesi ile başvuru ve faiz oranları hesaplamasını yazının devamında yapacağız.

Hangi Bankalar Çiftçi Kredisi Veriyor?

  • Ziraat Bankası
  • Şekerbank
  • Denizbank
  • Vakıfbank
  • QNB Finansbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Halkbank
  • TEB

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası çiftçi kredisi nasıl alınır, Çiftçilik için kredi konusunda ilk sırada Ziraat Bankası yer alıyor. Tarım ya da hayvancılık işleri yaparak geçinen ve ÇKS ‘ye kayıtlı olan tüm çiftçiler, Ziraat Bankasından cazip avantajlarla çiftçi kredisi alabilmektedir. Küçükbaş, büyükbaş hayvancılık çiftçi ekipman alımları ve yatırımlar için verilen kredi destekleri bulunuyor.

Sponsorlu Reklamlar

Ziraat bankası çiftçi kredisi verilen alanlar, faiz oranları ve tüm detayları için resmi ziraat bankası internet sitesinden bilgi alabilirsiniz. Ziraat Bankası çiftçi kredisi gerekli belgeler ve başvuru detayları için Tarım Kredileri sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Şekerbank Özel Çiftçi Kredisi

Çiftçilere destek veren diğer bir banka da Şekerbank ‘tır. Çiftçilere sunmuş olduğu özel kredi imkanları ile ÇKS belgesi olan kişilere uygun oranlardan üzerinden nakit desteği sunan banka ödeme konusunda kolaylıklar gösteriyor.

Şekerbank çiftçi kredisi faiz oranları ve kredi verilen alanlarına tarım kredileri sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Denizbank Çiftçi Kredisi

Tarım ve çiftçi kredilerinde ön plana çıkan özel bankalardan bir tanesi Denizbank ‘tır. Tarım kredilerini, diğer kredi türlerinden ayrı tutan banka tarım aletleri alımı, gübre ve traktör alımı gibi bir çok ihtiyacınıza kredi desteği vermektedir. Denizbank, çiftçi kredileri konusunda ödeme kolaylığı ve cazip faiz oranları ile sizleri bekliyor. Başvuru gerçekleştirmek için SMS ya da size en yakın Denizbank şubesine müracaat edebilirsiniz.

Denizbank tarım kredisi faiz oranları ve kredi destekleri için bu sayfadan bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank Çiftçi Kredisi

Çiftçilik konusunda farklı kredi paketleri yer alan Vakıfbank ‘tan çiftçi kredisinden yararlanmanız için ÇKS belgesi yeterlidir. Esnek ödeme ve cazip faiz oranları ile beraber Vakıfbank ‘ın çiftçilere özel kredi kampanyalarına göz atabilirsiniz. Tarımsal proje ve yatırımlarınız konusunda banka özel kredi teklifleri de vermektedir.

QNB Finansbank Çiftçilere Özel Kredi

QNB Finansbank hayvancılık veya tarım ile uğraşan kişilere yönelik, tarımsal ihtiyaç, alet ve ekipman satın alınması gibi konularda çiftçi kredisi vermektedir. Başvurularınızı QNB Finansbank şubeleri üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Çiftçi Kredisi

60 aya kadar varabilen seçenekleri üzerinden özel çiftçi kredisi almak isterseniz ÇKS belgeniz ile Yapı Kredi Bankasına başvurmanız yeterlidir.

Halkbank Çiftçi Kredisi

Halk Bankası esnaflara yönelik kampanyaları ile bilinse de, esnek ödeme koşullarını çiftçiler içinde sunmaktadır.

TEB Çiftçilere Kredi

TEB çiftçi kredileri konusunda 60 aya kadar uzayabilen vade süresi ve düşük faiz oranları ile hizmet veriyor. Ayrıca banka yeni çiftçilere özel kredi avantajları sunuyor.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.