İş fırsatları

50.000 TL İle Meşhur Bir Çikolata Dükkanı Açmak


Bulunduğunuz şehrin en işlek caddelerinden birinde ya da bir AVM içinde küçük, şirin hem de çok para getirecek bir dükkân sahibi olmak, birçok kişinin arayıp da bulamadığı türden bir fırsat… Elinizde şimdiye kadar çalışıp didinip biriktirdiğiniz 50.000 TL kadar bir para bulunuyorsa çikolata şelalesi tarzında gelip geçerken herkesin ağzının suyunu akıtacak ve “Ay şuradan bir çikolata alayım!” diyeceği bir çikolata dükkânı açmayı kim istemez ki…

Düşük Sermaye İle Çikolata Dükkanı Açmak Mümkün Mü?

Aslına bakarsanız belki bu tutarın daha da altında bile bir çikolata dükkânı açabilirsiniz. Nasıl mı? Ünlü bir cafe, restoran ya da pastane zincirinin isim hakkını almak için başvuruda bulunmak ya da onların bayiliklerini yapmak istediğinizi bildirmek maliyeti 50.000 TL ile meşhur bir çikolata dükkânı açmak için ilk adımdır.

Çikolata Dükkanı Nasıl Açılır?

İsmiyle dünya çapında ün yapmış ve birçok kişinin severek yemeyi tercih ettiği, çikolata, pasta, şekerleme dükkânlarından bir tanesi için bayilik vermek isteyen bir tanesiyle iletişime geçebilirsiniz. Bunun nasıl olacağı, bayilik açmak için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği 50.000 TL ile iş kurmak isteyen birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Bunun için size yol gösterecek çeşitli bayilik aracısı internet siteleri bulunmaktadır.

Çikolata Dükkanı Açmak İçin Gerekli Belgeler

Aslında sıfırdan bir sermaye ile böyle bir dükkan sahibi olmak isteyen kişilerin 50.000 TL’den çok daha yüksek bir sermayeye ihtiyacı olduğu gibi bir sürü yasal prosedür için de gitmesi gereken çeşitli kurumlar ve onlardan her birinden alınması talep edilen bir sürü evrak hem işyeri açılma süresini uzatmakta hem de iş yeri açmak isteyen kişinin gerekli izni alıp alamayacağına dair bir stres içine girerek yıpranmasına sebep olmaktadır. Ancak bu yığınla belge ve resmi kurum başvuruları olmaksızın internet üzerinden firma ve bayilik açmak isteyen kişi için aracılık eden birçok sanal kuruluş bulunmaktadır. İnternet ortamından franchising almak ya da 50.000 TL sermaye ile iş kurmak, 50.000 TL ile iş kurmak gibi aramalar neticesinde bu sitelerin isimlerini görmeniz mümkün olacaktır.

Çikolata Dükkanı Franchise Bayilik Almak

Bir dizi resmi evrak ve resmi süreçle uğraşmadan ister yerli ister yabancı, zamanında kurulmuş ve artık dünya çapında ün yapmış bir çikolata dükkânı açabilirsiniz. Bunun için aracı firma üzerinden ilan vermiş olan çikolata firması ya da çikolataları ile ün yapmış bir cafe, pastane gibi işletmelerle iletişime geçebilirsiniz. İlan veren firmalar genellikle kendilerine ulaşılabilmesi için telefon numarası, mail ve merkezlerinin bulunduğu ikamet adresi gibi bilgileri paylaşmaktadır. Ulaşabileceğiniz bu bilgiler dâhilinde, firmalarla iletişime geçerek yapılması gereken işlemler hakkında bilgi sahibi olunabilmekte ve gerekli görüşmelerin sağlanmasının ardından bir bayilik sözleşmesi yapılarak 50.000 TL ile dünya çapında ünlü bir çikolata dükkânı açmak da mümkün olmaktadır. Üstelik franchising ya da bayilik veren birçok firma, satılacak ürünler, kurulacak vitrinler ve satış için ihtiyaç duyulacak olan bütün malzemeleri de bayiliklere sağlamaktadır.

Sponsorlu Reklamlar
Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.