BankalarKredi

Çok Acil Nakit Para Lazım Nasıl Bulabilirim?


İnsanlar farklı ihtiyaçlarını gidermek için bir yerlerden borç almak zorunda kalabilmektedir. Değişen şartlar nedeniyle insanlar borçları eskiden olduğu yakın akraba ya da dostlardan almak yerine farklı yollara başvurmaktadır. Çok acil nakit para lazım olduğunda genellikle 5 bin tl ile 50 bin tl arasında bir rakam gerekiyor. Bu gibi durumlarda acil nakit para verenler, tefeciler, finans kuruluşları, faktöringler acil para bulma kaynağı olarak görülür. Acil para yardımı arıyorum diyenler finans şirketleri, galeriler, senetle kredi veren kurumları araştırıyor. Asıl sorun güvenli acil para nasıl bulunur ve acil nakit ihtiyacı giderilir sorusudur. Çünkü yüksek meblağların borç olarak alınması durumunda ödeme konusunda ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Bundan dolayı da insanlar yakın akrabalardan borç alma konusunu şartlar gereği tercih etmemektedir.

Bunun yerine günümüzde hayatımıza daha fazla giren bankalardan borçlar alınmaktadır. Bu borçlar kredi kartı ile alınabildiği gibi kredi olarak da alınabilmektedir. Acil 50000 TL lazım diyen birisinin kredi kartı ile söz konusu miktarı alabilmesi mümkün değildir. Bundan dolayı kredi talebinde bulunması gerekmektedir.

Çok Acil 5 Bin TL Nakit Para Lazım

Acil 50000 TL lazım diyen kişi için en mantıklı seçenek kredi çekmektedir. Çünkü kredi kartlarından genellikle daha düşük miktardaki paralar çekilebilmektedir. 50 bin TL gibi yüksek meblağlar sadece kredi yoluyla alınabilmektedir. Bankalardan alınacak olan kredilerin şartları farklılık göstermektedir. Bazı krediler doğrunda ev ya da araç almak için verilirken bazıları ise nakit olarak verilmektedir. Nakit olarak söz konusu paraya ihtiyacı olan kişilerin kullanacağı krediye ihtiyaç kredisi adı verilmektedir. Kullanılacak olan kredinin acil olması durumunda ise bankalar tarafından verilen onaylı krediler değerlendirilmelidir. Bu krediler diğer kredilere göre çok daha hızlı bir şekilde sonuçlanmakta ve nihayetinde de insanlar acil olan ihtiyaçlarını giderebilmektedir.

Acil 20 Bin TL – 50 Bin TL Nakit Para Bulmam Lazım

Acil 50000 TL lazım diyen kişilerin yukarıda da bahsedildiği gibi onaylı kredilere yönelmesi gerekmektedir. Fakat söz konusu kredilerin faiz oranları diğer kredilere göre bir miktar yüksek olabilmektedir. Ayrıca bu kredilerin adının onaylı olması herkese verileceği anlamına gelmemektedir. Bundan dolayı da insanların bu durumu bilerek hareket etmesi gerekmektedir. Diğer kredilere göre şartlar biraz daha hafif olsa dahi yine de belli şartların sağlanması durumunda krediler onaylanmaktadır. Onaylanma süreci ise diğer kredilere göre çok daha hızlıdır. Bazen aynı gün içinde bazen ise birkaç gün içinde olumlu cevap gelirken kredi başvurusunun reddedilmesi durumunda ise daha erken cevap gelmektedir.

Acil Kredi Lazım Borç Para Veren Yerler

Borç para arıyorum diyen kişilerin bankadan talep ettikleri kredinin onaylanması için bazı şartlar bulunmaktadır. Acil kredi veren bankalar diye birşey yoktur bankaların ortalama kredi sonuçlandırma süresi birbirine yakındır.  Söz konusu şartların tamamı bankanın geri ödeme konusunda sıkıntı yaşamamak istemesi ile ilgilidir. Bundan dolayı da kurulan sistem sayesinde kredi başvurusu yapan kişilerin diğer bankalarda yapmış oldukları işlemler de yakından incelenmektedir. Bu işlemlerde kişilerin borçlarını ya da taksitlerini zamanında ödeyip ödemediklerine, yasal takibe düşüp düşmediklerine bakılmaktadır. Ayrıca mevcut bir kredi borcu bulunup bulunmadığı da incelenmektedir. Çünkü mevcut borç ödeyen bir kişinin fazladan bir borcu daha ödemesi daha zor olmaktadır. Buradaki bütün unsurlar değerlendirilmekte ve kişilerin kredi notları belirlenmektedir. Bu notların istenilen seviyede olması durumunda başvurusu yapılan acil krediler onaylanırken kredileri düşük olan kişilerin başvuruları ise reddedilmektedir.

Sponsorlu Reklamlar

Acil nakit para nereden bulunur diyen kişilerin bankaya yapmış oldukları başvuruların reddedilmesi durumunda farklı yollara yönelmesi çok mantıklı değildir. Çünkü kredi notu düşük olan kişiler özellikle tefecilerden para almayı düşünmektedir ki böyle bir durumun gerçekleşmesi kişileri çok daha zor duruma düşürmektedir. Bundan dolayı tefecilerden uzak durulması gerektiği uzmanlar tarafından önerilmektedir. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise tefecilerin başka isimle yapmasıdır. Bundan dolayı kişilerin yasal olmayan şekillerde borç para almaması, aksi durumda zor kalacağını bilmesi çok önemlidir.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir Yorum

  1. Çok acil nakit sıkışıklığı yaşıyorum borç para veren yerler acil para lazım senetle taksitli kredi veya altın satan kuyumcular benimle iletişime geçebilirmi lütfen.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.