Bankalar

Dar Zamanlarda Borç Para Veren Yerler

Bankadan herhangi bir sonuç alamayan veya finansal kurumlardan kredi almak da sıkıntı ve zorluk çeken kişiler için, borç para bulunacak yerler bulunur. Bu tarz borç para veren yerlerde; senetle kredi sağlanıp, yine senetle ya da elden para verme şekliyle ödeme gerçekleştirilir. Bankada iyi bir konumda olmayan veya kredi notu yeterli olmayan bireyler, kredi veren yerleri araştırma yoluna giderler. Banka dışında da, kredi veren ya da para veren yerler vardır.

Borç Almanın Diğer Yolları

Sıkıntılı durumda olduğu için acil nakde ihtiyaç duyanlar, senetle elden para veren yerlere giderler. Bu tarz yerlerde, borçlar faizsiz şekilde sağlanır. Pek çok kişi, faizle para veren yerlerden kaçınırlar ve negatif düşüncelere sahip olurlar. Elden para veren kişiler ya da kurumlar, bazen çok yüksek miktarlarda komisyon keserler. Bu durumlarda da; bu konuyla alakalı olarak, yasal işlemler yapan yerleri tercih etmek daha doğru olur. Yasal çalışan yerlerden bu tarz işlemler yapılması; hem kişinin rahat etmesini hem de ödemelerle alakalı olarak, daha uygun bir sistemin işlemesini sağlar.

Senetle Para Almanın Adresleri

Tefeci olarak adlandırılan yani yasal şekilde çalışmayan bazı kişiler; bazı ortamlarda senet karşılığı kredi ya da senetle borç verilmesi ile alakalı olacak şekilde ilanlar verip, sıkıntı halinde olanlara kredi vermeye uğraşır. Bu tarz kişiler; kredinin faizsiz olduğunu söylese de, aslında durum bunun tam tersidir. Bu kişilere asla güvenerek hareket etmemek gerekir. Kanunsuz yapılan her işlemin sonucunda, borçlanan kişi başını daha büyük dertlere sokabilir. Bu durumda, borç veren kurumlar ya da bireyler iyice araştırılmalıdırlar.

Borç Para İmkanı Sağlayan Güvenli Noktalar

Detaylı bir şekilde araştırma yapan kişiler; doğru adres olarak, dernekleri, şirketleri, hayırseverleri, vakıfları, ikrazatçıları ya da bu tarz bireyleri bulurlar. Bu şekil çalışmak, kişiler için daha iyi olur. Bu tarz kurumlardan borç para almak yasal olduğu için; senetle borç verilerek, faizle geri alırlar. Ama bu fazi oranları, oldukça düşük tutarlardadır. Bu faizlerin düşük olma sebebi de, BDDK tarafından kontrol edilmesinden kaynaklıdır.

Yasal İşlem Vasıtasıyla Borç Veren Yerlere Ulaşmak

İkrazatçı olarak adlandırılan yasal tefeciler, resmi senet vasıtasıyla borç verirler. Herhangi bir gelir belgesi talep etmezler ya da kredi notu sormazlar. Herhangi bir şartları olmasa dahi, bazı teminatlar almak isterler. Bu durum da, en kolay borç alma şeklidir. İkrazatçılar, belirli illerde daha yoğun şekilde çalışırlar. Bu iller; İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Denizli, Antalya, Konya, Muğla, Erzurum, Aydın, Mersin, Adana ve Diyarbakır gibi bazı iller olarak sıralanırlar. Bu tarz kişilerin, bir nevi kuyumcu gibi çalıştıklarını görmek mümkündür. Senet vasıtasıyla altın satışı yapan kuyumcular veya senetle borç para sağlayan kuyumcular, banka kredisi çıkmayan bireyler için farklı bir alternatiftir.

Son dönemlerde banka kredisi çekemeyenlerin imdadına yetişmektedirler. İstanbul kapalı çarşı, İzmir Kemeraltı, Bursa kapalı çarşı ve Antalya Muratpaşa gibi bölgelerde; 20.000Türk lirası ile 100.000 Türk lirası senetle borç para veren bireyler vardır. Diğer yandan da; İstanbul Mecidiyeköy, Yenimahalle, Ankara Kızılay, Mamak ve Etimesgut gibi yerlerde de; bu tarz çalışan firmalar, hatta senetle borç veren kurumlar ve bireyler mevcuttur. Bu zor durumlarda ulaşılmak istenen bölgeye göre, internet üzerinden iletişim yollarına başvuru yapılabilir. Sıkıntıda olan bireyler; internet üzerinden verilen adreslerle ya da telefonlar vasıtasıyla bu kişilerden destek alabilirler.

Etiketler

4 Yorumlar

  1. Bir reklam ajansında çalışıyorum. Düzenli gelirim var. Bazen proje bazında yüksek gelir elde ediyorum.
    Sağlık harcamalarım yüzünden 80.000 gibi bir meblağa ihtiyacım var. 2 ay sonra komple geri ödeyeceğim.
    Yardımcı olabilir misiniz? Tel:05464176321. Mail: gulen.deniz@yahoo.com

  2. Iyi gunler 15 bn tl ihtiyqcim var istanbulda yasiyorum 3 ay icinde kapatabilirim 0554 198 17 28 aacil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)