Bayilik franchise

Defacto Bayilik Fiyatları ve Şartları 2020


Yeni iş kurmak, işini büyütmek isteyen, hazır giyim sektörüne girmek isteyenler hazır giyimin öncü sektöründen olan Defacto’nun tabelası altında ürünlerini satmak isteyenler için defacto bayilik şartları hakkında biraz inceleme yapıldığında, 2003 yılında İstanbul merkezli açılan firma Franchise sistemi ile bayilik vermektedir.  Franchise sistemi, markanın imtiyaz hakkı kendinde olması şartıyla belli bir bedel karşılığında, işin yönetimin sağlayarak, yatırımcılara markanın kullanılması ve satılması ile ilgili yapılan iş sözleşmesidir. Defacto yapmış olduğu bu sözleşme ile kendi ürünleri bağımsız yatırımcılar tarafından satılırken kurulum ve işleyiş aşamasında da destek vermektedir. Defacto Franchise sistemi ile bayilik vereceği zaman mağazanın kendi konseptine uygun olan yerleri tercih ettiği gibi, şehrin nüfusu, açılacak yerin büyüklüğünü de göz önünde bulundurmaktadır.

Hazır Giyim Sektöründe Defacto Bayilik Alma Şartları

Franchise sisteminin yanı sıra Defacto farklı bir uygulama yaparak ürünlerini mağazalarında satmak isteyenlere Defacto Corner uygulaması yaparak mağazalarında yer tesis ederek ürünlerin satışı burada yapılmaktadır. Özellikle büyük mağazalarda Defacto Corner sistemi ile Defacto ürünlerinin satıldığını görebilirsiniz. Defacto Corner sistemine üye olmak ve ürünlerin satışı için Defacto tarafından bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar arasında; Bulunduğunuz bölgenin prestijli ve büyük işletmesi olmanız gerekmektedir. Bulunduğunuz bölgede en az 2 yıldır faaliyet gösteriyor olmanız, Defacto ürünlerini toptan alarak mağazasında perakende olarak satışını yapmaktasınız. Defacto bayilik fiyatları ve şartları ile ilgili olarak firma yüz yüze görüşmeleri tercih ederek bayilikle ilgili tüm bilgiler için www.defacto.com.tr adresini ziyaret ederek veya 0212 705 12 12 numaradan ve 850 222 27 15 numaralı telefonla müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Defacto Corner sistemine dahil olan işletmeler ürünlerini etiket fiyatı üzerinden satarak, fiyatı aşağı çekmeniz veya yükseltmeniz mümkün değildir. Defacto Corner sistemi ile mağazanızda satışmış olduğunuz ürünlerle ilgili mutlaka ayrı bir yer ayrılmalı, mağazanızda bulunan diğer ürünlerle aynı rafta olmaması gerekmektedir.  Franchise sistemi ile bayilik alan işletmeler ise Defacto tarafından denetlenerek, ürünlerin satışı, yapılan indirimler gözlenmekte bunun yanı sıra personelin eğitimi, ürünlerin dizayn edilmesi, müşteri hizmetleri ve danışmanlık gibi konularda da destek sağlamaktadır. Özellikle şehirlerde yeni açılan büyük AVM merkezlerinde yer alarak müşterilerine hitap etmek isteyen Defacto bölgesel olarak bulundurduğu için defacto bayilik alma fiyatları ile ilgili tüm bilgileri müşteri temsilcileri ile bireysel görüşmelerde edinmeniz mümkündür.

Defacto Bayilik Nasıl Alınır?

Defacto bayilik fiyatları ve şartları altında eğer ki bulunduğunu şehrin işlek caddesinde veya yeni kurulan AVM merkezinde işyeriniz bulunmaktaysa, Defacto genel prensip olarak bu gibi yerlerde mağaza açmayı tercih ettiği için işyerinizi değerlendirmek adına bayilik alabilirsiniz. En küçük mağazasının 500 metrekare olduğu düşünülürse özellikle katlı işyerine sahip olanlar kar marjı yüksek olan Defacto bayiliği alabilmektedirler. Şehirlerde bazen iki Defacto mağazası bulunabilmektedir, böyle durumlarda firma bir mağazasında çocuk kıyafetleri satışını yaptırırken diğer mağazasında bay ve bayanlara yönelik kıyafetler satışı yapılmaktadır.

Günden güne hızla büyüyen hazır giyim sektöründe üst sıralarda yer alan Defacto bay- bayan ve çocuk giyiminin yanı sıra saat, cüzdan, kemer gibi aksesuarlarda satış mağazasında yer almaktadır. Yurt içinde 300’ e yakın mağazası ile yurt dışında bayiliği bulunan firmanın kar marjı günden güne artarken hayata geçirdiği Defacto Inova ve Eco ürünleri ile müşterilerine sunmuş olduğu ürün yelpazesi de genişlemektedir.  Hazır giyim sektöründe yer almak isteyenler ise müşteri hizmetleri ile yapacakları görüşmeler sayesinde defacto bayilik fiyatları ve başvuru bilgilerini öğrenerek sektör içerisinde yerini alabilir.

Sponsorlu Reklamlar

Franchise sistemi ile Defacto bayiliği almak isteyen yatırımcılar defacto bayilik konusunda araştırma yapmalarının yanı sıra bulundukları şehirde açmak istedikleri mağazanın konumu da önemlidir. Defacto mağazalarını şehrin işlek caddesi üzerinde, katlı olarak açılmasını tercih ederken, AVM merkezlerinde özellikle girişe yakın olan yerlerde olmasını tercih etmektedir. İç ve dış dizaynın tamamıyla firma tarafından belirlendiği için tüm şehirlerdeki konseptle aynı olmasına özen göstermektedir. Mağaza açmadan önce yer temini yaparak diğer Defacto mağazalarını ziyaret etmeniz size fikir verecektir. Prensip olarak firma bayilik talebinde bulunanlara büyük bir yatırım olarak gördüğü için bilgileri yüz yüze yapılan görüşmelerde vermektedir.

Diğer Bayilikler ;

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.