BankalarKredi

Denizbank Kurtaran Hesap Nedir? Açma Kapatma ve Limit Arttırma

Bankaların sunduğu kredi imkanları sayesinde pek çok kişinin nakit ihtiyacı karşılanmaktadır. Fakat insanların acil para ihtiyaçlarından kredi çekecek zamanları olmayabilir. Örneğin banka üzerinden yapılan kira, fatura ve diğer ödemeler derken hesapta para kalmadıysa ödemeler aksayabilir. Fakat Deniz Bank’ın sunduğu kurtaran hesap sayesinde bu sıkıntı artık son bulmaktadır. Bizde bu yazımızda kurtaran hesap ne demek, nasıl açılır, ödemesi nasıl yapılır, faizi, limit yükseltme gibi konuları ele alacağız.

Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

Peki, Denizbank kurtaran hesap nedir? Bu hesap nakit ihtiyacının 7 gün 24 saat boyunca karşılanabileceği ve üstelik ani para ihtiyaçlarının geri ödemesinde bir sonraki ay değil 12 aya kadar taksit imkanı ile veren bir sistemdir. Ödemeleriniz eğer hesabınızda yeterli miktarda para olmadığı için gerçekleşemezse anında belli bir limitte para hesabınıza aktarılır. Bu parayı eğer isterseniz taksitlendirebilirsiniz yani taksitli nakit avans kullanabilirsiniz.. Eğer dilerseniz de bir sonraki ay ödeyebilirsiniz. Bu sayede faturalar ve ödemeler gecikmeden her zaman zamanında yapılır. Gecikmeler için ekstradan ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca bu hesabın bir kartı mevcuttur. Bu kart sayesinde hesabınızda para varmış gibi alışveriş yapabilirsiniz.  Ayrıca kurtaran hesaptan çektiğiniz para sadece kullandığınız gün kadar faiz altına girmektedir.

Denizbank Kurtaran Hesap Açma Başvurusu

Denizbank müşterilerinin başka kurumlara olan ödemeleri için sunduğu kurtaran hesap hizmeti, ödemelerini Denizbank üzerinden yapan müşteriler için oldukça uygundur. Denizbank kurtaran hesap ödemesi nasıl yapılır? denildiğinde ilk akla gelen ek hesap tarzı bir hesap olduğudur. Fakat kurtaran hesap sayesinde 200 TL ve üzerinde kullanılan kredilerde taksit imkanı da sağlanabilmektedir. Nasıl ödenir konusuna gelirsek 3 ile 12 ay arasında taksit imkanı sunulmaktadır. Hesapta para olsa bile kurtaran hesap üzerinden taksitli para çekmek mümkündür. Bu hizmetten yararlanmak için Denizbank şubelerinde başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca SMS ile başvuru için de Denizbank telefon bankacılığına SMS atabilir cevabınızı 5 dakika içerisinde alabilirsiniz.

  • Deniz Bank şubelerinden detaylı bilgi alarak başvurabilirsiniz.
  • SMS ile Başvurabilirsiniz
    • Cep telefonunuzdan KURTARAN yazıp boşluk bırakarak “T.C. kimlik numaranızı” SMS ile 3280’e gönderin.
    • Cep telefonunuza başvuru sonucu 10 dakika içinde gelir.
    • Başvuru sonucunuz olumlu ise size özel tanımlanan kurtaran hesap limitiniz cep telefonunuza sms mesajı olarak gönderilir.
    • Bundan sonra tek yapmanız gereken size en yakın DenizBank Şubesine nüfus cüzdanı ile birlikte yerleşim belgeniz veya resmi faturanızla başvurmanız.
Tavsiye İçerik:  Kredi Başvurusu Neden Reddedilir? Neden Kredi Çekemiyorum?

Denizbank Kurtaran Hesap Limit Arttırma

Ek para hesabınız yani kurtaran hesap limit arttırma işlemi için bankanızı arayarak limit yükseltme talebinde bulunabilirsiniz. Ancak çoğunlukla kullanım sıklığınız ve ödeme zamanlarınıza göre otomatik olarak limit artışı yapılıyor.

Kurtaran Hesap Faiz Oranı Nedir?

Deniz kurtaran hesabınız kullanmadığınız günlerde faiz işlenmez. Yani kullandığınız gün kadar faiz oranı ödersiniz. Faiz oranı ise genellikle bankaların ek hesaplarda kullandığı akdi faiz oranı %2,25’dir.

Kurtaran Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kurtaran hesaba olan tüm borcunuzu ödedikten sonra herhangi bir şubesine gidip kimlik belgenizle başvurarak kurtaran hesabınızı kapatabilirsiniz. Ayrıca mobil şube ve internet şubeden hesap açma/kapatma menüsünden işlem yaparak bankaya gitmeden hesabı iptal edebilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)