İş Fırsatları

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi Başvurusu

Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK MAKALELER

Devlet desteği ile, eğer gerekli şartlara uyum sağlıyorsanız hibe ya da kredi alabiliyorsunuz. Bunun için tabii ki, ilk olarak çiftçi kayıt sisteminde kaydınızın olması gerekiyor.

Ziraat Bankası, KOSGEB, TIGEM gibi mecralar üzerinden doğrudan kredi/ hibe başvurusu yapabiliyorsunuz. Özellikle bankalar kapsamında Ziraat Bankası’nın ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Bu tarz krediler için, başvuru zamanlarına dikkat etmelisiniz. Genellikle kampanyaların belli başlı zamanları olmaktadır.

Devlet Destekli Hayvancılık Kredileri Nereden Alınır?
Traktör kredisinden söz etmek gerekirse, TEB ile iş birliği kapsamında, sıfır ya da ikinci el traktör alımları için araç kredisi şeklinde bulunan krediden yararlanabilirsiniz. Bununla beraber ŞekerBank’ın da, büyükbaş, küçükbaş ya da kanatlı hayvan faaliyetleri için hayvancılık kredisi bulunmaktadır.

Aynı şekilde, Ziraat Bankası’nın da 2 yıl ödeme ertelemeli bir hayvancılık kredisi bulunuyor. Bankaların bu kredilerinden yararlanabilmek için Bakanlar Kurulu’nun belirlemiş olduğu şartları da sağlamanız lazım. IPARD 2 programlarına dahil olarak da hayvancılığa dair kredilerden yararlanabilirsiniz.

Bunun için programın başvuru ve çağrı dönemlerini iyi takip etmeniz lazım. Ayrıca bazen direkt devlet tarafından düzenlenen 300 küçükbaş hayvan alımı için hibe, gibi kampanyalar oluyor. Bunları da takip etmeniz lazım.

Hayvancılık Kredi Başvuruları Nasıl Yapılır?

Başvurunuzu gerçekleştirmek için temel adımlardan biri ÇKS yani, çiftçi kayıt sistemi örneği almanız. Bununla beraber, TIGEM, KOSGEB, Ipard gibi yerlerin özel bir sistemi oluyor. Başvuru süreleri içerisinde belgelerinizle beraber yapacağınız başvuruya ek olarak internet üzerinden de kayıt oluşturmanız gerekebiliyor. İşlem sonrası onay alırsanız da kısa sürede krediniz sağlanıyor. Belge teslim aşamasında, sizin için belirtilmiş olan kural ve şartlara uyum sağlıyor olmanız önemli. Çıktığı takdirde, sözleşmeyi imzalayarak gerekli faaliyetlere başlayabiliyorsunuz.

Etiketler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)