İş fırsatları

Diyarbakır Evlere Ek İş Veren Firmalar Evde İş İlanları


Diyarbakır’da eve iş veren firmalar, kadın istihdamına yönelik ek iş seçenekleri barındırmaktadır.  Bolu ilinde yaşayan ve civar illerde yaşayanların da faydalanabildiği ek iş alanları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Boncuk paketleme
 • Nikah şekeri paketleme
 • Tespih paketleme
 • Kuruyemiş paketleme
 • Kuşyemi paketleme
 • Yöresel yemeklerin hazırlanması
 • Organik ürün satışı
 • İplik temizleme
 • El emeği ürünlerin satışı
 • İnternet içerikleri hazırlama

Diyarbakır’da eve iş veren firmalar ile birlikte bireysel olarak yürütülecek ek işler de bulunmaktadır. Bunun için ilk olarak hangi ek işin yapılmak istendiğine karar verilmesi ve bu doğrultuda bir işlem yapılması gerekmektedir.

Diyarbakır ili çevresinde yapılmakta olan ek işler, yöresel yemekler ve yöresel el sanatları ürünleriyle de sağlanmaktadır. Bunun için anlaşmalı işletmeler ile iş birliği yapılarak ek işler sürdürülebilmektedir. Evde ek iş yapmak isteyenler için firmalara şahsi taleplerle de başvurulabilmektedir.

Diyarbakır’da Yapılacak Ek İşler

Diyarbakır ili içerisinde tam zamanlı yapılan işlerin yanı sıra serbest zamanlı ve ev içerisinden yürütülecek işler de bulunmaktadır. Bu işler, gıda sektöründen organizasyon işlerine kadar geniş bir yelpaze içerisinde bulunmaktadır.

Evde iş yaptıran firmalar öncelikle ambalaj ve paketleme işlemleri için ek iş ilanları oluşturmaktadır. Buna ek olarak tekstil ve halı dokuma gibi alanlarda da iplik temizleme gibi ek iş talepleri de oluşabilmektedir.

Sponsorlu Reklamlar

Diyarbakır iline özel olarak yetiştirilen organik ürünlerin satışı da ek iş olarak sürdürülebilmektedir. Bunun için hem bir firmaya ürün yetiştirme yapılabilir hem de bireysel olarak bu işlerin sürdürülmesi mümkün olmaktadır.

Diyarbakır’da Fabrika Ek İşleri

Diyarbakır’da tekstil ve gıda sektörleri içerisinde hizmet vermekte olan fabrikalar, paketleme işlemlerinin yanı sıra kontrol ve temizlemeye yönelik de ek iş talepleri sunabilmektedir. Örneğin tekstil fabrikalarında üretimi sağlanan kazaklarda makineler sonucu oluşan ipliklerin temizlenmesi ek iş olarak sunulmaktadır.

İş veren fabrikalar kutu katlama gibi, lojistik süreçlerin içerisinde de ek iş desteğine ihtiyaç duyabilmektedirler. Bunun için fabrikalarda çalışanların yakınlarına söylemeleri ile sürece destek sağlanırken ilgili kişiler de ek iş geliri sağlamış olmaktadır.

Diyarbakır’da Yapılan Paketleme İşleri

Diyarbakır’daki firmalar tarafından paketlemesi yapılacak ürünler, evlere iş verilir. Paketleme için gönderilen ürünler, şu sektörler içerisinde yer almaktadır:

 • Düğün işlerinin yürütüldüğü organizasyon içerikli sektörler
 • Tesbih, boncuk gibi tuhafiye ürünlerini içeren sektörler
 • Kuruyemiş gibi paketlemelerin olduğu gıda sektörleri

Evde yapılacak işler içerisinde yer alan paketleme işlemleri hemen her sektör içerisinde var olmaktadır. Bu paketlemeler farklı şekillerde ve farklı büyüklüklerde olması sebebiyle her firma tarafından farklı olarak ücretlendirilebilmektedir.

Paketleme işini yapmak isteyenler için evde boş vakitlerinin olması ve paketleme işini yapabilecek yeterlilikte olmasının dışında herhangi bir kriter aranmamaktadır. Evde iş imkanı arayan herkesin yapabileceği bir iş olması sebebiyle de çok fazla talep gördüğü bilinmektedir.

Diyarbakır Ek İş Başvuruları

Diyarbakır ili özelinde evde iş ilanları, internet ya da gazete ilanları üzerinden ulaşılabilir nitelikte değildir. Bu alanda ek iş yapmak isteyenlerin ilgili firma ve fabrikalara başvurmaları beklenmektedir. Diyarbakır Bismil, Çermik, Çınar, Dicle, Ergani, Kulp, Lice, Silvan ilçeleri rahat bir şekilde ek iş bulabileceğiniz ilçeler arasında yer alır.

Evde ek iş başvuruları, açılan bir ilan üzerinden yapılmamaktadır. Bu alanla ilgilenenlerin paketleme gibi süreçleri bulunan fabrikaların insan kaynaklarına iletişim bilgilerini bırakmaları gerekmektedir. Paketleme işlerinde eleman ihtiyacı doğması sonucu, insan kaynaklarına bırakılan iletişim kaynaklarına başvurulmaktadır.

Diyarbakır’da ek iş yapmak isteyenler için yalnızca firma başvuruları gerekli olmamaktadır. Diyarbakır’a özel olarak şahsi bir iş planı ilgili iş yerlerine sunularak firma destekli çalışmaların yapılması da mümkün olmaktadır.

İlanlar Gizlidir, var olan iş ilanlarını görmek için lütfen aşağıdan yorum yapınız. Doğru mail adresi yazmanız iletişimi oldukça hızlandıracaktır.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

3 Yorum

 1. ev hanimiyim cocuklarima okul ihtiyaclarini karsilayabilecek is istiyorum lutfen yardimci olurmusunz


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.