Bankalar

Döviz Hesabından Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar


Vadesiz TL hesaplardan işletim ücreti almayan bankaları sizler için listelemiştik. Bugün vadesiz döviz hesabından hesap işletim ücreti almayan bankaları yazacağız. Dolar, Euro, Pound, Frank hesapları içerisinde para birimlerini mevduat olarak bulundurabildiğiniz döviz hesaplarından bankalar her yıl veya yılda 2 kez hesap işletme ücreti tahsil ediyor. Döviz hesap işletim ücretinin yüksek olmasından sebeple yabancı para birimi bulunduran kişiler daha avantajlı olan bankaları araştırıyor. Birikim veya saklamak istediğiniz Dolar, Euro gibi dövizi bankalarda hesabınızda bulundurmak en mantıklı seçenektir eğer hesap işletim ücreti yüzünden bankalara mevduat yatırmıyorsanız bu yazımızda bulunan ücret almayan bankalarda hesap açabilirsiniz.

Neredeyse tüm bankacılık işlemlerinin cep telefonu uygulamaları veya şube atm’lerinden yapılabilmesi nedeniyle bankalar sabit giderleri olduğunu belirtip hesabı bulunanlardan hesap işletim ücreti kesintisi yapıyor. Genellikle sonradan farkedilen döviz hesap işletim ücreti iadesi için ne kadar uğraşılsada bankalar kampanyaların karşılığında mecburi gider olarak kesinti yaptıklarını belirtiyor. Örneğin fatura ödemeleri, cep telefonu bakiye yükleme gibi her ay otomatik yapılan ödemeler ile banka komisyon alarak kazanç sağlayabiliyor bunun dışında maaşınız bankaya yatıyorsa hesap kartını kullanmış oluyorsunuz. Tüm bu komisyonların dışında döviz hesabından alınan işletim ücreti insanları dövizde olan nakit paralarını bankaya yatırmaktan çekinmelerini sağlıyor. Hesap işletim ücreti almayan ücretsiz hizmetler sunan ve kampanyalar düzenleyen bazı bankalar bulunuyor. Gelin beraber işletim ücreti iadesi itirazı gibi işlemlerle uğraşmadan döviz hesabından hesap işletim ücreti almayan bankaları inceleyelim.

Döviz Hesabı Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Bankaların özel olarak hizmet vermek için farklı adlarla düzenledikleri kredi kartları ve vadeli mevduat hesabı hizmetleri bulunuyor. Finansbank Enpara, Garanti ONE, CEPTETEB gibi kartlar veya hesapları kullanarak EFT, havale ücreti gibi komisyonları ödemekten kurtulabilirsiniz.

  • Finansbank Enpara
  • Türk Ekonomi Bankası CEPTETEB
  • Garanti ONE
  • KuveytTürk Seninbankan
  • Albaraka Türk
  • Türkiye Finans Katılım Bankası

Bu bankalar dışında maaş müşterisi olunan bankalarda bir takım özel kampanyalar ve istisnalar yapılabiliyor bunun için maaş kartı kullandığınız bankayla iletişime geçerek yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

Enpara Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Finansbank kuruluşu olan Enpara dijital bankacılık hizmetlerinde hesap açarak birçok bankacılık işleminde ek ücret ödemeden yararlanabilirsiniz. Dolar ve Euro para birimi için Enpara vadesiz hesap açarak yıllık işletim ücreti kesilmeden nakit paranızı bankada tutabilirsiniz. Eğer Enpara kullanıcısı değilseniz burayı tıklayarak öncelikle hesap başvurusu yapmanız daha sonra mobil bankacılık uygulamasına giriş yapıp vadesiz döviz hesabı açmanız gerekiyor. Finansbank döviz hesabı ücreti almayarak Enpara müşterilerini kaçırmak istemiyor.

Sponsorlu Reklamlar

CEPTETEB Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Yastık altın bulunan döviz birikiminizi CEPTETEB hesabı açarak yıllık üyelik ücreti olmadan saklayabilirsiniz. Ayrıca TEB atm’lerinden Dolar ve Euro yatırıp çekebiliyorsunuz. Eğer CEPTETEB müşterisi değilseniz öncelikle hesap açmanız gerekiyor buraya tıklayarak hesap işletim ücreti kesmeyen döviz hesabınız için başvuru yapabilirsiniz.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.