İhtiyaç Kredisi

Dul Yetim Maaşına Kredi (BANKALAR)


Dul yetim maaşına kredi veren bankalar hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Yetim maaşı ve dul maaşı alan kişilerde bankalardan kredi başvurusu yapabilirler. Herkesin merak ettiği bu konu için öncelikle söylememiz gereken şey dul ve yetim maaşı alana kredi çıkar. Yalnız bazı bankalar bu kredi başvurusu için sizden kefil veya teminat isteyebilir. Ayrıca maaşınızın düşüklüğüne göre de kredi vermeyen bankalar vardır. Bu yazımızda sizlere dul ve yetim maaşına kredi veren bankalar hangileridir? Bu bankalardan nasıl başvuru yapabilirsiniz bunun hakkında bilgiler vereceğiz. İşte detaylar.

Dul ve Yetim Maaşına Kredi

Dul ve yetim aylığı alan kişiler bankalardan kredi veya kredi ürünleri başvurusu yapacaklarsa banka politikalarına da uygun bir müşteri olmaları gerekmektedir. Örneğin daha önceki banka çalışmalarınızda sorun yaşadıysanız ve icralık olduysanız bu sizin banka sicilinize etki edecektir. Kredi başvurusu yaptığınız zamanda bankalardan olumsuz yanıt alacaksınız. Herkese olduğu gibi dul aylığı alan ve yetim aylığı alan kişilerinde başvurularında kredi puanına ve kredi siciline bakılmaktadır. Bu yüzden ilk olarak kredi notunuzu öğrenebilir ve bu durumda başvurunuzu yapmaya karar verebilirsiniz.

Bankalardan kredi başvurusu yapmadan önce ilk olarak maaş aldığınız bankayı tercih etmelisiniz. Örneğin A bankasından maaş alıyorsunuz B bankasından kredi başvurusu yaparsanız B bankası sizin maaşınızı taşımak isteyecektir. Emekli olan ve dul yetim aylığı alan kişilerde bankalar maaşlarını kendi bankalarından alan müşterilere kredi vermektedir. Daha önce hiçbir banka çalışmanız yok ve kredi kartı dahi kullanmadıysanız banka kredi notunuz sıfır olarak değerlendirilecektir. Bu durumda maaş aldığınız bankadan düşük limitli kredi kullanabilirsiniz.

Yetim Maaşına Kredi Veren Bankalar

Dul ve yetim maaşı alan kişilerin bankalar tarafından dikkat edildiği bir diğer yöntem ise evlenme riskidir. Eğer yaşınız genç ise ve evlenme riskiniz var ise bankalar sizden kefil isteyebilirler. Hatta bazı bankalardan kredi başvurusu yapsanız dahi olumsuz yanıt alacaksınız. Çünkü evlenen kişi evlendiği için bir daha dul ve yetim aylığı alamayacaktır. Bu durumda da bankanın sizin maaşınıza göre verdiği kredide risk altına girecektir. Bu yüzden genç emekli olup kredi başvurusu yapanların kredilerinde sorun çıkabilir. Dul yetim maaşına kredi almak için kamu bankalarını tercih edebilirsiniz. Kamu bankaları üzerinden kredi başvurusu yapabilir ve onaylanan kredinizi aynı gün kullanabilirsiniz. Dul yetim maaşına kredi veren bankalar direk banka şubelerinden kimliğinizle yapacağınız başvuruları kabul edecektir. Bu banka maaş aldığınız banka olması şarttır.

Ziraat Bankası Dul Yetim Maaşı Kredisi

Kamu bankalarımızdan olan ve herkese özel kredi kampanyası yapan Ziraat Bankası dul ve yetim maaşı alan kişilere kredi imkanı sağlamaktadırlar. Yalnız burada da maaşınızın limiti çok önemlidir. Örneğin maaşınız 200 – 400 TL civarında ise banka pek kredi vermeye yanaşmaz. Yine de bankanızla görüşmenizde fayda vardır. Ziraat Bankası üzerinden maaşınızı almanız gerekmektedir. Eğer ön onayı aldıysanız ve maaşınız bu bankada değilse maaş taşıma işlemini yaptıktan sonra kredinizi kullanabilirsiniz. En yakın Ziraat Bankası şubesine giderek veya www.ziraatbank.com.tr adresine girerek krediler hakkında bilgi alabilirsiniz. Ziraat Bankası sadece ihtiyaç kredisi vermektedir. İhtiyaç kredisi 60 ay vadeye kadar yapılmaktadır. Konut ve taşıt kredileri için ayrıca ek gelir istenebilir. Bankanızla görüşüp bu krediler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Vakıfbank Dul Yetim Maaşına Kredi

Bir diğer kamu bankası olan Vakıfbank’ta kendi bankasından maaş alan müşterilere kredi imkanı sağlamaktadır. Yine Ziraat Bankası gibi katı şartları olan bu bankadan maaşınızın 22 katına kadar kredi alabilirsiniz. Düşük maaşlı olan müşterilere ise acil nakit ihtiyaçları için düşük limitli krediler verilmektedir. Vakıfbank ihtiyaç kredisi adı altında verilen bu krediden yararlanmak için maaşınızı Vakıfbank şubesine taşımanız gerekmektedir. Vakıfbank kredi notu ve kredi siciline önem gösteren ve ona göre kredi onayı veren bir bankadır.

PTT Üzerinden Dul Yetim Maaşı Kredisi

En kolay ve sorunsuz bir şekilde kredi almak istiyorsanız PTT üzerinden anlaşmalı bankası olan Aktifbank kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer dul yetim maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız istediğiniz PTT şubesine giderek krediler bölümünden maaşınız kadar kredi alabilirsiniz. PTT üzerinden kredi veren bir çok banka vardır. PTT yetim maaşı kredi almak için belirtildiği gibi anlaşmalı olan bankalar aracılığından kredi çekebilirsiniz. Siz sadece Aktifbank üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Aktif bank düşük kredi notu olana ve kredi sicilinde sorun olanlara da kredi imkânı tanımaktadır. Bu yüzden diğer bankalardan faiz olanağı daha fazladır. Maaşınızı PTT üzerinden almıyorsanız SGK merkezinden veya e-devlet üzerinden maaşınızı bu bankaya taşımanız ve ilk maaşınızı buradan çekmeniz gerekmektedir. Bu süreç 30 ile 45 gün arasında sürebilir. Yakınınızdaki PTT şubesine giderek bu kredi hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.