SGK

E-Devlet Üzerinden Kredi Kartı İle Sgk Prim Ödemesi Nasıl Yapılır?

E-devlet üzerinden SGK prim ödemesi nasıl yapılır?

E-devlet sisteminin her geçen gün gelişme göstermesi, bizlere birçok kolaylığın sunulmasını sağlamaktadır. E devlet sgk ödeme hizmeti prim sorgulama yaptıktan sonra belirlenen ödeme miktarını size çıkarır. Özellikle de kredi kartı ile SGK prim ödemesi yapmak isteyen müşterilerin kolay yoldan ödeme yapmasına fırsat sunan E-devlet’in bu konuda işlemlerini yapmanız için izlemeniz gereken adımları buradan açıklamak istiyoruz. 

E-devlet üzerinden Kartla SGK prim ödemesi yapmak

Bu konuda ilk olarak E-devlet sistemine giriş yapmanız için bir E-devlet şifrenizin bulunması gerekmektedir. Eğer sizinde halen E-devlet şifreniz yoksa bu konuda en yakın PTT şubelerine giderek buradan hizmet alabilirsiniz. Buradan aldığınız şifre ile E-devlet üzerinden SGK ödemeleri dışında birçok işlem yapma şansı bulunmaktadır. 

  • E-devlet üzerinden sisteme giriş yaptıktan hemen sonra burada yer alan sayfalar bölümünde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) başlığından menü içerisine girmeniz gerekmektedir. 
  • Buradan giriş yaptıktan sonra açılan sayfalar içerisinde yer alan ödeme yöntemlerine tıklamanız gerekmektedir.
  • Ödeme menüsü içerisinden de kredi kartı ile SGK prim ödeme menüsüne giriş yaparak işlemlerinizde devam edebilirsiniz.
  • Son derece kolay olan bu işlemi yapmak için sizlerden istenen bilgileri sorunsuz bir şekilde ve doğru bir şekilde girmeniz gerektiğini belirtmek istiyoruz. Yapılan hatalı girişlerden sonra sistem sizlere ödeme konusunda hata vereceğinden dolayı, girmiş olduğunuz bilgileri doğru olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Bu belirttiğimiz adımları izleyerek SGK prim ödemelerinizi kolay bir şekilde E-devlet üzerinden yapabileceğinizi unutmayınız. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)