Bayilik Franchise

2019 Ekomini Bayilik Fiyatları ve Şartları

Geçmiş yıllarda insanlar alışverişlerini mahalle bakkallarından yaparken son yıllarda bu durum değişmiştir. İnsanlar artık alışverişlerini zincir marketlerden yapmakta ve her türlü alışveriş için buralar tercih edilmektedir. Bundan dolayı bu sektöre olan talep ciddi şekilde artmış ve yeni market zincirleri ortaya çıkmıştır. Bu market zincirlerinin şubeleri hemen her yerde bulunmaktadır. Küçük ilçe merkezlerinde bile çok sayıda bu marketlerden bulunmaktadır. İnsanların bu marketlere olan ilgisi arttıkça yeni şubeler ortaya çıkmaktadır. Bu marketlerde yüzlerce çeşit ürün bulunmakta ve bundan dolayı insanlar bu marketlerde aradıklarını rahatlıkla bulabilmektedir. Market alışverişlerinde insanlar ihtiyaçları olan bütün ürünleri tek bir markette rahatlıkla bulabilmektedir. İnsanlar tarafından tercih edilen bu marketlerden bir tanesi de Ekomini market bayilik’dir. İnsanların bu markete olan ilgisi girişimcilerin dikkatini çekmekte ve bu marketi bayiliği ile ilgili araştırmalar yapmaktalardır. Ekomini market bayilik şartları ve maliyeti girişimciler açısından bu sebeplerden dolayı ciddi bir öneme sahiptir.

Ekomini bayilik şartları arasında farklı maddeler bulunmaktadır. Fakat firmanın bayilik talebinde bulunan girişimcilerin belli özelliklere sahip olması gerekmektedir. Öncelikle bu alanda tecrübe sahibi olan kişilere firma daha olumlu bakmaktadır. Çünkü daha önceki dönemlerden işletme tecrübesi olan kişiler, bu marketin işletmesinde zorlanmamakta ve daha kolay başarıya ulaşmaktadır. Bundan dolayı bu alandaki tecrübe çok önemlidir. Ayrıca marketi işletecek olan kişinin çalışkan olması gerekmektedir. Çünkü marketin bütün işleri ile ilgilenmek zaman zaman yorucu olabilmektedir. Bu şartlara sahip olmayan kişilerin bayilik başvurularına genellikle ihtiyatlı yaklaşılmaktadır. Çünkü bu kişilerin başarılı olma ihtimallere daha düşüktür.

İlginizi Çekebilir:  2019 Dominos Bayilik Şartları ve Franchise Bedeli

Ekomini Bayilik Fiyatları

Ekomini market bayilik şartları arasında market olarak kullanılacak dükkânın özellikleri bulunmaktadır. Öncelikle market olarak kullanılacak olan dükkânın en az 30 m2 olması gerekmektedir. Eğer market olması düşünülen dükkânın büyüklüğü bu büyüklüğün altında ise bayilik başvurusu kabul edilmeyip reddedilmektedir. Market olarak düşünülen dükkânın aynı zamanda 100 m2 büyük olmaması da gerekmektedir. Seçilecek olan dükkânın şehir merkezine yakın ve işlek bir alanda bulunması gerekmektedir. Yaya trafiğinin fazla olması marketin müşteriler tarafından tercih edilebilirliğini artırmakta bu da marketin cirosuna olumlu katkı yapmaktadır. Ticaretteki altın kurallardan birisi budur. Bundan dolayı market olarak kullanılacak yer olabildiğince kalabalık bölgelerden seçilmesi gerekmektedir.

Ekomini bayilik şartları arasında bulunan market olarak kullanılacak dükkânın düzenleme yapmaya uygun olması gerekmektedir. Bazı dükkânlar yapısı gereği market olmaya müsait olmayabilmekte, bundan dolayı böyle bir dükkânın tercih edilmemesi gerekmektedir. Market olarak düşünülen dükkânın seçimi bu kriterlere göre düzgün bir şekilde yapıldıktan sonra burası firma tarafından düzenlenmekte ve dekore edilmektedir. Marketin iç dizaynını firma yapacağı için girişimcinin bu konu ile de ilgilenmesine gerek kalmamaktadır. Dükkânın boyası, tadilatı, ürünlerin konulacağı raflar gibi bütün detaylar bu süreçte firma tarafından tasarlanmakta ve anahtar teslim olarak girişimciye teslim edilmektedir.

Ekomini bayilik fiyatları ve şartları arasında bulunan bir diğer husus ise sermaye konusudur. Bu firmanın bayiliğini almak diğer firmalara göre çok daha ucuzdur. Ekomini, girişimcilerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Firma tarafından dönemsel olarak reklam katılım ücretleri alınmaktadır. Ayrıca firma tarafından ciro primi de istenmemektedir. Yatırımcılar sadece marketin içerisindeki ürünlerin ücretinin ödemek durumundadır. Market içindeki ürünler ve diğer masraflar ortalama olarak 30 bin lira tutmaktadır. Bundan dolayı bu marketin bayiliğini almayı düşünenlerin bu kadar bir sermayeye sahip olması gerekmektedir. Aksi takdirde firmanın bayiliği alınsa bile yeterli sermaye olmadığı için market açılamayacak ve girişim yarım kalacaktır. Market açıldıktan sonra ise tüm kar bayiye ait olup, firma bu kardan herhangi bir talepte bulunmamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  2019 – Çiğköftem Bayilik Fiyatları ve Şartları

Ekomini Market Bayilik Maliyeti

Ekomini bayilik maliyeti konusunun girişimciler tarafından detaylı olarak araştırılması gerekmektedir. Çünkü firma bayilik verirken girişimcilerden maddi şeyler talep etmemektedir. Fakat bunun dışında istediği şartlar girişimcileri biraz zorlayabilmektedir. Girişimcileri zorlayacak ve firma tarafından talep edilen en önemli şart marketin çalışma süreleridir. Marketin sabahın erken saatlerinde açılması istenmektedir ki bu normal olarak karşılanabilmektedir. Fakat kapanma saati girişimcileri zorlayacak cinstendir. Firma marketin gece 00.00’a kadar açık kalmasını istemektedir. Ayrıca marketin 7 gün boyunca da açık olması gerekmektedir. Bu şartlar burayı işleten kişiyi çok ciddi şekilde zorlayabilmektedir. Bundan dolayı market için en az bir kişi daha gerekmektedir.

Ekomini bayilik şartları genel olarak yukarıda bahsedildiği gibidir. Bu şartların dışında firmanın girişimcilere sağladığı çok önemli katkılar bulunmaktadır. Firma bayiliğini alan girişimcilere eğitimler vermekte ve girişimcilerin bu alanda gelişmelerini desteklemektedir. Ayrıca firmanın marketlere sağlamış olduğu ürünler kaliteleri ile bilinmekte bu da müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Ayrıca geniş bir pazarlama ağına sahip olan firma bu sayede bayilerine ürünleri çok uygun fiyatlara sağlamaktadır. Bu da marketlerin kar marjlarını olumlu etkilemekte ve karlarını yükseltmektedir. 76 ilde yaklaşık bin bayiye sahip olan Ekomini, bu hizmetleri ile girişimcilerini memnun etmektedir. Ayrıca firma belli koşulların sağlanması koşulu ile bayilerine kira desteği de yapmaktadır. Ekomini bayilik yorumları girişimcilerin bu marketlere olan ilgilerini artırmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Burger King Franchise Bedeli ve Bayilik Şartları 2019

Diğer Bayilikler ;

Etiketler

2 Yorum

  1. Ekomini açmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim bulunduğum bölgede böyle biryer yok ve bulunduğum mahalleye gerçekten böyle birşey şart

  2. Merhaba İzmir Bornova’nın Yeşilova mahallesinde Eko mini açmak istiyorum.Bununla ilgili atılacak adımlar konusunda yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)