Bilgi

Eminevim Sistemi Nedir? Güvenilir Mi? Şubeleri İletişim Adresleri


Bireylerin kazandıkları düzenli gelirleri ile birlikte, belirli oranlarda birikim ve yatırım yaptıkları bilinmektedir. Bu birikim ve yatırımlarla, özellikle yüksek maliyetli olan bazı ihtiyaçların karşılanması pek de mümkün değildir. Bakıldığı zaman borç paraya ve gerekli finansmana ihtiyaç duyan bazı bireyler, özellikle bu konuda taşınmaz malların satın alınması için kredi çekmek isterler. Fakat bankaların yüksek faizleri ve çok uzun vadeli kredileri ise ciddi anlamda bir ödeme külfeti oluşturmaktadır. Bu neden konut kredisi almadan ev alma seçeneği sunan aracı firmalar ortaya çıkmıştır. Bunlardan en popüler faizsiz ev satan firmalar eminevim, birevim ve fuzulev gibi şirketlerdir. Bugün eminevim hakkında merak edilenler hakkında yazacağız.

Faiz ödemek istemeyen ve bu yüzden istediği şekilde banka bulamayan da binlerce birey bulunmaktadır. Ev almak isteyen bireyler için bu yüzden faiz içermeyen ve ödeme kolaylığı yapılan belirli sistemler üzerinde gerekli çalışmalar yürütülmüştür. Bu sayede 25 yıl öncesinde kurulan Eminevim sistemi, İslami değerlere ters düşen faiz derdinden bireyleri kurtarmış ve aynı zamanda onların birer ev sahibi olmalarını sağlamıştır. Yazının devamında eminevim ile ev satın almak, eminevim avantajları, konut kredisi çekmekten farkı nedir, güvenilir mi ve güvencesi nedir sorularını yanıtlayacağız.

Eminevim Sistemi Nedir?

Bireyler, genelde faiz ödemeden ve kira öder gibi ev sahibi olmanın hayalini kurarlar. Bunun için de Eminevim sistemi, tam olarak biçilmiş kaftan olacaktır. Belirlenen sisteme kayıtlı olan kişiler, büyük bir yardımlaşma ve destek organizasyonuna girmiş olacak ve finansal durumlarına göre kira öder gibi ev sahibi olacaklardır. Temel özelliğine göre Eminevim sisteminde, genel olarak dayanışma grupları meydana getirilir. Dayanışma gruplarındaki bütün bireylere ev alınır ve bu sayede herkesin birbirine yardım edilmesi sağlanır. Emin Otomotiv gibi güvenilir bir markanın aracılığıyla yapılan Eminevim sistemi, aynı zamanda devlet tarafından da güvence altına alınmıştır.

Eminevim İle Ev Almanın Avantajları

  • Taksit ödemelerinizi faizsiz yapabilirsiniz. Sizden sistemi giriş esnasında %6 oranında organizasyon ücreti alınır.
  • Ev sahibi olma şansı kura ile belirlendiği için daha erken ev alma şansına sahip olursunuz.
  • Herhangi bir bölgede ve muhitte beğendiğiniz bir evi eminevim ile satın alabilirsiniz.
  • Yıllarca birikim ve tasarruf yaparak ev almaktansa eminevim sistemi ile daha kısa sürede ev sahibi olabilirsiniz.
  • Eğer nakit sıkışıklığında acil para ihtiyacınız olursa eminevim taksitelerini dondurma şansınız bulunuyor.
  • Eminevim sisteminde çıkmak isterseniz çıkış tarihine kadar yaptığınız ödemeler organizasyon ücreti düşülerek sizlere ödenir.
  • Eminevim sisteminde ev teslim alındığında eğer kirada oturuluyorsa kendi evine geçerek kira ödemekten kurtulabilir.
  • Eminevim sisteminde ev satın alan kişi tüm taksitleri ve borcu bitirene kadar eve ipotek diyebileceğiz satılamaz şartı koyar.

Eminevim Sistemi Güvenilir Mi?

1991 yılında eminotomotiv adıyla taksitle otomobil satın alma kolaylığı sağlayan firma daha sonradan taksitli şekilde el birliği adını verdikleri sistem ile faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara hizmet sunuyor. Eminevim güvenilir mi sorusuna firma şu şekilde cevap veriyor “Eminevim sistemi ile ev satın alan bireyler tüm taksit ve borçlarını ödeyene kadar evlerini satamazlar” bu nedenle diğer çekiliş kura sistemine katılan vatandaşların zarar görmemesi sağlanıyor. 35 yıllık geçmişe sahip eminevim ile ev sahibi olan birçok vatandaş bulunuyor ancak yinede tüm şartlara dikkat edilerek ve firmadan faizsiz taksitle ev almış kişilerden bilgi alınarak araştırılması gerekir. İnternet üzerinde eminevim şikayetleri ve yakınlarında sorun yaşamış kişiler var ise onların yorumları alınarak dikkat edilmelidir ve sözleşmedeki tüm şartlar anlayarak okunmalıdır.

Eminevim Sistemi Giriş

Eminevim sistemi, dayanışma grupları sayesinde çok ciddi bir başarı sağlamıştır. Öncelikle ödenecek taksit gücüne göre oluşturulan bu gruplarda, sistemin belirlediği ödeme taksitleri yatırılarak; her ay bir kişinin ev sahibi olması sağlanır. Gruptaki birey sayısı ise ödenecek olan taksitlerin sayısını ifade etmektedir. Özellikle faiz gibi bir yükten kurtulan bireyler, kanuni yolla da ev alacakları sırayı da kendileri belirleyeceklerdir. Noter eşliğinde yapılacak olan kura sayesinde, kişilerin sıralamaları resmi yollarla da kayıt altına alınacaktır. Evlere ödenecek olan peşin paralar ise evlerin tutarından düşülmüş olacaktır.

Sponsorlu Reklamlar

Eminevim Hesaplama Örnek Ödeme Tablosu

Eminevim ile ev aldığınızda ödeyeceğiniz toplam miktarı, taksit tutarlarını ve peşinat miktarını içeren örnek tablo şu şekildedir;

TOPLAM GAYRİMENKUL BEDELİ 200,000 TL
Satın alacak evin değeri 200.000 TL
Ödenecek Peşinat 80.000 TL
İlk Ödenecek Taksit Tutarı 1.500 TL
Ev Tesliminden Sonraki Taksit Tutarı 1.500 TL
Evin teslim edilme tarihi 22. Ay
Toplam Taksit Sayısı 80 Ay
Eminevim Organizasyon Ücreti 17.200 TL
200 Bin Liralık Evin Eminevim Sistemi İle Maliyeti 217.200 TL

Eminevim Şubeleri İletişim Adresleri

Birçok kişi internet aramalarında eminevim kimin hangi şirketin sorularına cevap arıyor. Eminevim şubeleri ve iletişim adreslerini aşağıda listeledik.

EMİNEVİM FATİH ŞUBESİ

Fevzi Paşa Cad. No: 28 Fatih / İstanbul
Telefonu: 0 (212) 531 93 01

EMİNEVİM ŞİRİNEVLER ŞUBE

Hürriyet Mah. Mahmutbey Cad. No: 3/B Bahçelievler / İstanbul
0 (212) 451 50 32 – 0 (212) 451 50 32

EMİNEVİM ÇORLU ŞUBESİ

Reşadiye Mah. Atatürk Bulvarı No: 75 (Bulvar Yolu, Santral Mevki) Çorlu / Tekirdağ
Telefonu: 0 (282) 650 00 25

Eminevim Ev Satın Alanların Yorumları

Eminevim sistemi ile faizsiz taksitle ev sahibi olanların yorumları birçok eminevim sistemi ile yeni ev satın alacak kişilerin araştırdığı konudur. Aşağıdan yorum alanındaki eminevim sistemi ile ev sahibi olan kişilerin yorumlarına göz atabilir aynı zamanda eminevim sistemi hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir