BankalarKredi

En Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yolları 2019

Günümüzde bankacılık işlemleri, kredi kartları ve kredi kullanımı bir hayli yaygın hale gelmişken kullanımınızda dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Öncelikle kredi çekebilmeniz için yüksek bir kredi notuna sahip olmanız gerekir. Kredi notu düşük olan kişilerin, belirlenen miktarlarda kredi kullanması mümkün olmaz iken, kredi notu yükseltme teknikleri kullanılarak, sorunlar ortadan kaldırılabilir. Bunlara dikkat edildiği sürece, bankalardan kredi alabilmeniz daha kolay bir hale gelecektir. Yazının devamında 3 ayda kredi notu yükseltme yolları, kredi notu nasıl hesaplanır, ayın kaçında güncellenir, kredi notunu etkileyen faktörler, kredi notu nasıl düzeltilir ve kredi notunu en hızlı yükseltme yolları 2019 yılı için yazacağız.

Borçlarınızı Sıfırlayın

Birden fazla kredi kartı kullanımı, ödeme planlarınızda düzensizliğe yol açmış olabilir. İlk olarak bu düzeni oluşturmalı ve daha sonra kredi kartlarınıza ait olan borçların, dönemsel olarak kapatılması gerekiyor. Kredi kartlarınızda olan ödenmemiş borçlar, kredi başvuru yaptığınızda sizlere olumsuz sonuçlar oluşturabilecektir. Kredi kartınızda olan borçları sıfırlamanız, kredi notunuzu yükseltmekte etkili bir yol olabilir.

Zamanında Ödeme

Kredi kartlarınızın ödemelerinin zamanında olması, kredi puanı yükseltmek açısından etkili olabilecektir. Yani 10 Mart 2019 tarihinde ödenmesi gereken tutarın, en geç MART 10 tarihinde ödenmesi gerekiyor. 1 gün bile gecikmesi, puanın düşmesinde etkili olabilecektir. Bu sebepten dolayı hiçbir şekilde gecikme yapmayınız. Bu da puanınızın yükseltmesinde yardımcı olacaktır.

Aktif Hesaplarda İşlem

Kullandığınız banka hesapları üzerinden, aktif işlemler yapmanız, kredi puanınızı yükseltmekte sizlere yardımcı olabilecektir. Mesela, havale ya da EFT işlemleri sürekli yapıldığı durumlarda, puanlarınızın yükselmesi ortaya çıkıyor.

Tavsiye İçerik:  Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Hesabınızda Para Bulunsun

Az miktar da olsa, vadeli hesabınızda para bulundurmak, kredi notu yükseltmek için iyi bir işlem olacaktır. Ortalama 500 TL gibi bir miktar, vadeli hesabınızda bulundurulabilir.

Limit Artırımında Bulunun

Eğer ki düzenli bir ödeme düzenine sahip iseniz, kredi kartlarınızda ödenmemiş borçlarınız yok ise, kredi notu yükseltme işlemleri açısından, limit artırma talepleri mantıklı olabilecektir. Farklı kredi kartlarınızın farklı tarihlerde bu taleplerde bulunulması sizlere faydalı olabilecektir.

Kredi Kart Sayısı

Aktif fakat borcu olmayan kredi kartları ne kadar fazla olursa, kredi notunuz da o kadar yüksek olabilecektir.

Otomatik Ödeme Talimatı

Elektrik, su, doğalgaz, telefon ya da benzeri faturaların ödenmesi için, otomatik ödeme talimatları vermek bu puanların yükselmesinde etkili olabilir. Bu şekilde bir dönem devam ederek, kredi puanınızı güncelleyebilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)