BankalarKredi

En Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yolları (GÜNCEL)


En hızlı kredi notu yükseltme, 3 ayda kredi notu yükseltme yolları nelerdir? Günümüzde bankacılık işlemleri, kredi kartları ve kredi kullanımı bir hayli yaygın hale gelmişken kullanımınızda dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Öncelikle kredi çekebilmeniz için yüksek bir kredi notuna sahip olmanız gerekir. Kredi notu düşük olan kişilerin, belirlenen miktarlarda kredi kullanması mümkün olmaz iken, kredi notu yükseltme teknikleri kullanılarak, sorunlar ortadan kaldırılabilir. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece, bankalardan kredi alabilmeniz daha kolay bir hale gelecektir. Bizde bu içeriğimizde kredi notunu etkileyen faktörler, kredi notu nasıl düzeltilir en hızlı yükseltme yolları ve kredi notu ayın kaçında güncellenir sorularını cevaplayacağız.

Borçlarınızı Sıfırlayın

Birden fazla kredi kartı kullanımı, ödeme planlarınızda düzensizliğe yol açmış olabilir. İlk olarak bu düzeni oluşturmalı ve daha sonra kredi kartlarınıza ait olan borçların, dönemsel olarak kapatılması gerekiyor. Kredi kartlarınızda olan ödenmemiş borçlar, kredi başvuru yaptığınızda sizlere olumsuz sonuçlar oluşturabilecektir. Kredi kartınızda olan borçları sıfırlamanız, kredi notunuzu yükseltmekte etkili bir yol olabilir.

En Hızlı Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

3 ayda kredi notu yükseltme yolları veya 1 ay içinde güncellendiğinde daha yüksek kredi puanı için birkaç kredi notu yükseltme taktikleri uygulamanız yeterli olacaktır. En önemli kredi notu yükseltme teknikleri şunlardır;

  • Kredi borcu veya kredi kartı borcunu zamanında düzenli ödemek
  • Banka hesaplarını aktif olarak kullanarak işlem yapmak
  • Vadeli veya vadesiz banka hesaplarınızda para bulundurmak
  • Düzenli ödeme yaptıkça belirli aralıklarda limit yükseltme talebinde bulunmak
  • Mevcut borç durumunuzu azaltmak
  • Ödemeleri veya faturaları otomatik ödeme talimatı vermek

Bu maddelere göre kredi notunuzu yükseltmeniz çok kolay olacaktır bu işlemleri nasıl yapacağınızı ve kredi notunuzu en hızlı nasıl yükseltebileceğiniz detaylı olarak aşağıda yazacağız.

Zamanında Düzenli Ödeme

Kredi kartlarınızın ödemelerinin zamanında olması, kredi puanı yükseltmek açısından etkili olabilecektir. Yani 10 Mart 2019 tarihinde ödenmesi gereken tutarın, en geç MART 10 tarihinde ödenmesi gerekiyor. 1 gün bile gecikmesi, puanın düşmesinde etkili olabilecektir. Bu sebepten dolayı hiçbir şekilde gecikme yapmayınız. Bu da puanınızın yükseltmesinde yardımcı olacaktır.

Sponsorlu Reklamlar

Aktif Hesaplarda İşlem

Kullandığınız banka hesapları üzerinden, aktif işlemler yapmanız, kredi puanınızı yükseltmekte sizlere yardımcı olabilecektir. Mesela, havale ya da EFT işlemleri sürekli yapıldığı durumlarda, puanlarınızın yükselmesi ortaya çıkıyor.

Hesabınızda Para Bulunsun

Az miktar da olsa, vadeli hesabınızda para bulundurmak, kredi notu yükseltmek için iyi bir işlem olacaktır. Ortalama 500 TL gibi bir miktar, vadeli hesabınızda bulundurulabilir.

Limit Artırımında Bulunun

Eğer ki düzenli bir ödeme düzenine sahip iseniz, kredi kartlarınızda ödenmemiş borçlarınız yok ise, kredi notu yükseltme işlemleri açısından, limit artırma talepleri mantıklı olabilecektir. Farklı kredi kartlarınızın farklı tarihlerde bu taleplerde bulunulması sizlere faydalı olabilecektir.

Kredi Kart Sayısı

Aktif fakat borcu olmayan kredi kartları ne kadar fazla olursa, kredi notunuz da o kadar yüksek olabilecektir.

Otomatik Ödeme Talimatı

Elektrik, su, doğalgaz, telefon ya da benzeri faturaların ödenmesi için, otomatik ödeme talimatları vermek bu puanların yükselmesinde etkili olabilir. Bu şekilde bir dönem devam ederek, kredi puanınızı güncelleyebilirsiniz.

İnternette kredi notu yükseltme hilesi, taktikleri olarak ücretli satılan bilgi ve paylaşımlara karşı dikkatli olmanız gerektiği konusunda uyarmak isteriz kredi notu yükseltme yolları ve teknikleri için bu içeriğimizdeki adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Kredi notu yükseltme taktikleri için bu öneriler dışında herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.