BankalarKredi

Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar 2020


Engelli bireylerin desteklenip hayata daha sıkı tutunmaları için birçok destek devlet veya özel sektör tarafından veriliyor. Her ne kadar engelli destekleri yetersiz olsada engelli desteği veren yerler, firmalar ve kuruluşlar her zaman bulunuyor. Engelliler iş kurma amacıyla veya acil borç para lazım olduğunda herkes gibi ihtiyaç anında bankalara başvuruyor. Ancak engelliler kredi alabilir mi, engellilere kredi veren bankalar var mı gibi soruların cevabını merak ediyor. Evet bazı bankalar engelli maaşına kredi veriyor bu kredi türü ihtiyaç kredisine göre daha avantajlı ve destekli şekilde para ihtiyacı olan engellilere kredi veren bankalar tarafından sağlanıyor. Bizde yazının devamında engelliler için kredi imkanı sunan bankalar ve hangi şartların gerektiğini yazacağız.

Engelli Maaşı İle Kredi Çekilir Mi?

Engelli kredisi şartlarında gelir düzeyi, adına kayıtlı tapu, mal varlığı, banka geçmişi ve kredi notuna bakılıyor. Engelli kredisi çekerken genel olarak bu şartlar aranıyor olsada kredi onayı için en önemli kriterlerden biride engelli maaşıdır. Engelli olmak kredi çekmek için herhangi bir sorun teşkil etmiyor çünkü bankalar sizin kredi ödemenizi yapabilme durumunuza bakıyor. Banka kredi taksit ödemelerini gününde ve eksiksiz ödeyen müşterileri hiçbir zaman geri çevirme durumunda olmaz. Daha önce kredi çekmişseniz veya bankalarla düzgün çalışmışsanız sabit geliriniz de olduğu takdirde bankalar tarafından kolayca kredi alabileceksiniz.

Engelli Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Geçtiğimiz yıllarda engelli kredisi çekerken maaş olarak devletin belirlediği yasal sınır çerçevesinde ancak 10.000-15.000 TL kredi çekebiliyorken artık ihtiyaç kredi vadeleri 60 aya uzatıldığı için engelliler 30.000-40.000 TL kredi çekebiliyor. Bu miktarın üstünde kredi başvurunuzun onaylanma durumuda pek tabiki olabilir bazı bankalar yüksek kredi verirken bazı bankalar daha düşük miktarda kredi onayı veriyor. Bu nedenle engelli maaşına kredi veren bankalara başvururken diğerlerinede danışmanız kredi alabilme durumunuz için daha iyi olacaktır.

Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Engelli bireyler kredi başvurusu yapmak istediğinde hangi bankalardan kredi alabileceğini merak ediyor. Her banka engellilere kredi vermezken bazı bankalar engellilere kredi imkanı sağlıyor. Bizde sizin için engelli maaşınıza kredi çekebileceğiniz bankaları aşağıda listeledik.

 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası (Engelsiz Destek Paketi)
 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • Akbank
 • Yapı Kredi (Engelsiz Bankacılık)
 • ING Bank
 • TEB
 • Alternatif Bank
 • Albaraka
 • QNB Finansbank
 • Burgan Bank
 • Turkish Bank
 • Şeker Bank
 • Koçfinans Engelsiz Kredi(Taşıt Kredisi)

Yukarıdaki bankalara engelli kredisi başvurusu yaparak banka desteklerinden ve düşük faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Engelli Kredisi Başvuru Şartları

Engelli birey çalışan ise çalıştığı iş yerinden son 6 aylık sigorta primi ve bazı durumlarda istenen maaş bordrosu ile gelir belgenebilmesi gerekiyor. Zihinsel engelli kredi alabilir mi, hayır. Kredi notu yüksek engelli birey bu şartlardan biraz daha esnek şekilde yararlanabiliyor. Engelli maaşına icra gelmemiş ve aktif çalışan olunmasıda avantajdır. Engelli kredisi başvurusu internet üzerinden veya cep şube’den yapılmış dahi olsa banka tarafından gelir ispatı ve engelli raporu için gerekli belgeler istenebilir.

Engelli Kredisi Başvurusu Gerekli Evraklar

Her kredi türünde başvuru yaparken gerekli evrak ve belgeler isteniyor. Özellikle engelli kosgeb kredisi kullanılacaksa kosgeb tarafından girişimci sertifikası almış olması gerekiyor. Eğer engelli birey işyeri açacaksa ikamet ettiği bölge civarında açabiliyor. Bunun yanında başvuru esnasında kimlik ve fotokopisi, onaylı engelli raporu, ikametgah belgesi ve varsa maaş bordrosunu gelir belgelenmesi için bankaya sunmalıdır. İnternette bulunan bazı haberlerde engellilere kredi müjdesi olarak sunulan içeriklere dikkatli olunması ve bu bilgileri resmi kurumlardan doğrulanmasını tavsiye ederiz. Devlet tarafından engelli destekleri kosgeb, işkur ve bazı kamu bankaları tarafından sunuluyor engelli avantajlarını bukampanya.com sitemizden takip edebilirsiniz.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.