BankalarKredi

Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar [HEMEN ONAY]


Cezaevinde herhangi bir sebepten yatmış ancak tahliye olmuş kişiler yeni bir hayata başlamak ve aynı zamanda hayatını kazanmak istediğinde özellikle yeni bir iş kurmak istiyorsa bunun için nakit para ihtiyacı oluyor. Bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan kimseler özgürlüğüne kavuştuktan sonra genellikle iş bulamama sorunu yaşayabiliyor. Bu durumdan dolayı çoğu yeni bir işyeri açarak hayatını idame ettirmeye çalışıyor. Eski mahkumlar nakit ihtiyacı için kredi için araştırma yapıyor bizde eski tutuklu mahkumlara kredi veren bankaları ve mahkumların eğer herhangi bir meslek edinmişse onun üzerine iş yeri kredisi veya yeni bir sektörde iş kuracak olanlara hangi bankalar kredi veriyor sorularını cevaplayacağız.

Eski Mahkumlara Kredi İmkanı

Eski mahkumlar kendilerine tanınan kredi imkanı var mı ve kredi veren bankalar hangi şartları istiyor konularını merak ediyor. Özellikle denetimli serbestlik ile tahliye olan mahkumlar zaten öncesinde açık ceza evinde yattıkları sürede devlet tarafından tahliye olduktan sonra etrafa uyum sağlayabilmesi için farklı iş kollarında meslek edindirme kursları veriliyor. Bu sayede mahkumlar zamanını daha verimli kullanarak meslek sahibi olma şansı yakalıyor ve belirli ücret alıyor. Ceza evinden çıktıktan sonra ise kazanılan meslek üzerine herhangi bir işyeri açma ve işletme becerisine sahip olunuyor. Meslek sahibi olan eski mahkumlar da yeni bir iş kurmak için para bulamayabiliyor ancak bu noktada devreye işkur ve mahkumlara kredi veren bankalar devreye giriyor. Nakit ihtiyacınızı nasıl karşılayabileceğinizi açıklıyoruz.

Eski Mahkumlar Kredi Çekebilir Mi?

Daha önce devlet tarafından tamamlanan sosyal riski azaltma projesi çalışması ile birlikte kredi desteği veriliyor. Hükümlü kredisi veya mahkum kredisi olarak bilinen SRAP sayesinde yeni işinizi kurmak için gerekli olan nakit sermayeyi kredi olarak alabilirsiniz. İŞKUR benzeri işleyen SRAP kredileri başvurusunda planladığınız iş projesini detaylandırıp kabul görmeniz gerekiyor. Örneğin bir işletme açacaksınız bunun maliyeti, gelir gider kalemlerini, tüm masraflardan sonra ortalama kazanç miktarları olmak üzere detaylı bir proje dosyası hazırlayıp SRAP başvurusu yapmanız gerekiyor.

SRAP Kredisi Şartları Nelerdir?

Sosyal riski azaltma projesi kapsamında kredi çekmek istiyorsanız belirli şartları ve belgeleri sağlayabiliyor olmanız gerekiyor. Mahkum kredisi alma şartları şunlardır;

 • Eski mahkum yani başvuru yapan kişi adına herhangi bir gayrimenkul olmaması.
 • Başvuru yapılacak proje iş kolunda yeterlilik ustalık belgesinin olması
 • Herhangi bir sigorta kolunda aktif olmamanız (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı)

Eski mahkumlar bu şartları sağladığı takdirde eğer yeni iş yeri açma projesi kabul edilirse devlet projesi kapsamında kredi desteğinden yararlanabilecektir.

Sponsorlu Reklamlar

Mahkumlara Kredi Veren Bankalar

Kredi için sadece devlet desteğine başvurmanız şart değil aynı zamanda bankalarada başvuru yapabilirsiniz. Bankalar size kredi verirken daha önceki kredi ödemeleriniz, mevcut borç durumunuz, bankalarda bulunan mevduatlarınız ve kredi notunuza bakarak ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi gibi başvurularınızı değerlendirir. Genel olarak 6 ay sigortalı olma durumunuz bankalar tarafından önemsenen bir durum olduğu için sigortanız olmadan kredi başvurusunda bulunmamanız daha sağlıklı olacaktır. Eğer sürekli kredi başvurusu yapıp red cevabı alırsanız aynı zamanda kredi notunuz düşeceği için uzun süre riskli pozisyonda görünebilirsiniz.

Başvuru Yapabileceğiniz Anında Kredi Veren Bankalar

 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Yapı Kredi
 • QNB Finansbank
 • Vakıfbank
 • İş Bankası
 • Aktif Bank
 • ING Bank
 • TEB
 • Odeabank
 • Vakıfbank

Yukarıda listelediğimiz bankalara kredi başvurunuzu yaparak gelir belgesi (maaş bordrosu) var ise kolay bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Çoğu banka anında kredi, hemen onaylı kredi hizmeti verdiği için genellikle 2 gün içinde kredi sonucunuz size bildirilir.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir