Ek iş

Evde Muhasebe İşi Yaparak Para Kazanmak


Evde muhasebe işi nasıl yapılır, evde muhasebe tutma, evde muhasebe iş ilanları, evde muhasebe işi yapmak istiyorum diyenler için detaylı bir rehber hazırladık. Ek gelir ihtiyacı nedeniyle evde iş fikirleri konulu araştırma yapanlara güzel bir alternatif de evde “defter” tutmaktır. Muhasebe işi bilginin yanı sıra çözüm odaklı anlayış gerektiren bir meslektir. Her ne kadar ofislerde bu işler yürütülse de bu işi “evlere veren” yani bağımsız kişilere verilmesi de son dönemde oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Bu yöntemle firmalar muhasebe ofislerine verecekleri paradan tasarruf edebilirler. Bunda muhasebe işlerinin neredeyse tamamen bilgisayar ortamında yapılabilmesinin de rolü var. Daha önce bu işi yapmamış kişilerin muhasebecilik yapabileceği gibi kolayca öğrenilebilir olması sağlıyor. Evde muhasebe işi yaparak para kazanmak ve mükellef bulmak için ne yapmak gerekiyor?

Evde Muhasebe İşi Yapanlar

Yapılacak bir hata ile defteri tutulan firmaların zarara uğraması muhtemeldir. Bu nedenle muhasebe işinin “ehline” verilmesi gerekir. Mevzuat bilgisinin yanı sıra evde muhasebe işi deneyim de gerektirir. Öte yandan bu iş için muhasebe ofisleri kirasını, elektrik, doğalgaz, su, internet faturalarını, işçi çalıştırma maliyetlerini karşılamak için belli ücretler talep etmektedir. İşi ev ortamında tutulan muhasebeye devredenler ise bu giderlerinden tasarruf etmiş olurlar. Bunlar hatırlatıldıktan sonra nasıl mükellef; yani para kazanılacağına değinmekte yarar var. Evde muhasebe hizmeti verildiğinin etrafa duyurulması bu konuda yapılacak ilk iştir. Evde bir bilgisayar ve internetin olması zaten bir zorunluluktur.

Evde Muhasebe İşi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya hesapları üzerinden duyuru yapılabileceği gibi bir broşür bastırmak suretiyle dağıtımı da yapılabilir. Bu şekilde evde muhasebe işi serüveni başlamış olur. İnternet sitesi açarak orada verilen muhasebe işinin kapsamı hakkında malumat verilebilir. Yasal prosedürlerin de göz ardı edilmemesi gerekir. Zira tamamen yasal denetim altında olan bir işin yasal olmayan yollarla takip edilmesi kabul edilemez. Evin bir kısmının ofis olarak ayrılması, bilgisayar, yazıcı, kırtasiye malzemeleri ve internetin de olması zorunludur. Bu şekilde mükellef kazanmaya başladıktan sonra girişimci kendini ispat ederse başka mükellefleri de çekecektir. Ayrıca evde muhasebe iş ilanları vererek daha fazla mükellef kazanabilirsiniz.

Evde Muhasebe İşi Yaparak Para Kazanmak

Evde iş yaparak para kazanmak birçok kişinin isteyip çok azının ulaşabildiği bir imkandır. Ancak bazı meslekler ve işler evden kolayca yapılabilecek işler olduğu iyi para kazandırabiliyor. Teknolojinin zirve yaptığı bu yıllarda muhasebe işi, ön muhasebe akıllı telefon üzerinden uygulamalarla dahi yapılabiliyor. Normal şartlarda evde muhasebe yapmak için bir bilgisayar bulunması yeterlidir. Muhasebe işi ile uğraşanlar ofis açarak müşteri toplama yoluna gitsede artık evde muhasebe işi veren firmalarla anlaşarak ofis tutmadan, evinizden çalışarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Evde muhasebe öğrenmek ve yapmak istiyorum diyenler nasıl mükellef bulur?

Evde Muhasebe Tutma İşi Veren Firmalar

Otomotiv, turizm, gıda, toptan, perakende, üretim, hizmet ve birçok sektörde hizmet veren şirketin muhasebesini evde tutabilirsiniz. Mali müşavirlik yapanlar daha önce muhasebe departmanında çalışanlar olarak iş bulabilirsiniz. Temel muhasebe sertifikası olanlar da evde muhasebe işi veya part time çalışabilir.

Sponsorlu Reklamlar

Evde muhasebe işi tutarak para kazanmak için iş ilanları ve iletişim numaralarını görebilmek için aşağıdan yorum yapmanız gerekmektedir.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

4 Yorum

  1. Merhaba, tüm genel muhasebe işlemlerinde tecrübeli ruhsatlı smmm’yim evden yapabileceğim iş imkanlarını değerlendirebilirim. Teşekkürler.

  2. Merhaba, 2 yıllık işletme yönetimi ön lisans mezunuyum. Şuan özel bir şirkette muhasebe müdürü olarak çalışmaktayım. Tekstil, gıda sektörlerinde çalıştım. Ek gelir olarak düşündüğümden akşamları muhasebe işi yapabilirim.

  3. Merhaba, yaklaşık 12 yıllık muhasebe ve bordrolama konusunda tecrübem var. Bunu değerlendirip evden ek iş olarak yapmak istiyorum.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir