Evde Muhasebe İşi Yaparak Para Kazanmak

Evde muhasebe işi nasıl yapılır, evde muhasebe tutma, evde muhasebe iş ilanları, evde muhasebe işi yapmak istiyorum diyenler için detaylı bir rehber hazırladık. Ek gelir ihtiyacı nedeniyle evde iş fikirleri konulu araştırma yapanlara güzel bir alternatif de evde “defter” tutmaktır. Muhasebe işi bilginin yanı sıra çözüm odaklı anlayış gerektiren bir meslektir. Her ne kadar ofislerde bu işler yürütülse de bu işi “evlere veren” yani bağımsız kişilere verilmesi de son dönemde oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Bu yöntemle firmalar muhasebe ofislerine verecekleri paradan tasarruf edebilirler. Bunda muhasebe işlerinin neredeyse tamamen bilgisayar ortamında yapılabilmesinin de rolü var. Daha önce bu işi yapmamış kişilerin muhasebecilik yapabileceği gibi kolayca öğrenilebilir olması sağlıyor. Evde muhasebe işi yaparak para kazanmak ve mükellef bulmak için ne yapmak gerekiyor?

Evde Muhasebe İşi Yapanlar

Yapılacak bir hata ile defteri tutulan firmaların zarara uğraması muhtemeldir. Bu nedenle muhasebe işinin “ehline” verilmesi gerekir. Mevzuat bilgisinin yanı sıra evde muhasebe işi deneyim de gerektirir. Öte yandan bu iş için muhasebe ofisleri kirasını, elektrik, doğalgaz, su, internet faturalarını, işçi çalıştırma maliyetlerini karşılamak için belli ücretler talep etmektedir. İşi ev ortamında tutulan muhasebeye devredenler ise bu giderlerinden tasarruf etmiş olurlar. Bunlar hatırlatıldıktan sonra nasıl mükellef; yani para kazanılacağına değinmekte yarar var. Evde muhasebe hizmeti verildiğinin etrafa duyurulması bu konuda yapılacak ilk iştir. Evde bir bilgisayar ve internetin olması zaten bir zorunluluktur.

Evde Muhasebe İşi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya hesapları üzerinden duyuru yapılabileceği gibi bir broşür bastırmak suretiyle dağıtımı da yapılabilir. Bu şekilde evde muhasebe işi serüveni başlamış olur. İnternet sitesi açarak orada verilen muhasebe işinin kapsamı hakkında malumat verilebilir. Yasal prosedürlerin de göz ardı edilmemesi gerekir. Zira tamamen yasal denetim altında olan bir işin yasal olmayan yollarla takip edilmesi kabul edilemez. Evin bir kısmının ofis olarak ayrılması, bilgisayar, yazıcı, kırtasiye malzemeleri ve internetin de olması zorunludur. Bu şekilde mükellef kazanmaya başladıktan sonra girişimci kendini ispat ederse başka mükellefleri de çekecektir. Ayrıca evde muhasebe iş ilanları vererek daha fazla mükellef kazanabilirsiniz.

Evde Muhasebe İşi Yaparak Para Kazanmak

Evde iş yaparak para kazanmak birçok kişinin isteyip çok azının ulaşabildiği bir imkandır. Ancak bazı meslekler ve işler evden kolayca yapılabilecek işler olduğu iyi para kazandırabiliyor. Teknolojinin zirve yaptığı bu yıllarda muhasebe işi, ön muhasebe akıllı telefon üzerinden uygulamalarla dahi yapılabiliyor. Normal şartlarda evde muhasebe yapmak için bir bilgisayar bulunması yeterlidir. Muhasebe işi ile uğraşanlar ofis açarak müşteri toplama yoluna gitsede artık evde muhasebe işi veren firmalarla anlaşarak ofis tutmadan, evinizden çalışarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Evde muhasebe öğrenmek ve yapmak istiyorum diyenler nasıl mükellef bulur?

Evde Muhasebe Tutma İşi Veren Firmalar

Otomotiv, turizm, gıda, toptan, perakende, üretim, hizmet ve birçok sektörde hizmet veren şirketin muhasebesini evde tutabilirsiniz. Mali müşavirlik yapanlar daha önce muhasebe departmanında çalışanlar olarak iş bulabilirsiniz. Temel muhasebe sertifikası olanlar da evde muhasebe işi veya part time çalışabilir.

Evde muhasebe işi tutarak para kazanmak için iş ilanları ve iletişim numaralarını görebilmek için aşağıdan yorum yapmanız gerekmektedir.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

This Post Has 6 Comments

  1. Merhabalar 5 yıl muhasebe ve satın alma pozisyonlarında çalıştım .Bir süre kendi mağazamı işlettim . Tekrar işe dönmek istiyorum çalışmayı çok seviyorum fakat küçük çocuğum olduğu için tam zamanlı çalışmak şuan için mümkün değil. Bu sebeple evden çalışmak istiyorum. Bilgisayar konusunda iyiyimdir ve her türlü programı çabuk öğrenirim.

  2. Selamlar ben üniversite bitirdim büyük özel bir şirkette finans yöneticisi olarak çalıştım evden muhasebe ve finans ile ilgili çalışabileceğim iş arıyorum

  3. Merhaba, tüm genel muhasebe işlemlerinde tecrübeli ruhsatlı smmm’yim evden yapabileceğim iş imkanlarını değerlendirebilirim. Teşekkürler.

  4. Merhaba, 2 yıllık işletme yönetimi ön lisans mezunuyum. Şuan özel bir şirkette muhasebe müdürü olarak çalışmaktayım. Tekstil, gıda sektörlerinde çalıştım. Ek gelir olarak düşündüğümden akşamları muhasebe işi yapabilirim.

  5. Merhaba, yaklaşık 12 yıllık muhasebe ve bordrolama konusunda tecrübem var. Bunu değerlendirip evden ek iş olarak yapmak istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir