İş Fırsatları

Evde Mum Paketleme İşi Veren Firmalar Başvuru Numaraları

Evde mum paketleme işi 2019 yılında bayanlara evde iş imkanı sunan firmaların en çok verdiği işlerdendir. İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Antalya, Bursa illerinde evde mum paketleme işi yapanlar işe başvuru yaptıktan çok kısa sonra ek gelirden daha çok bu ek işi ana gelir kaynağı yaparak para kazanıyor. Son 10-15 yılda evlerde kullanılan dekorasyon malzemeleri arasında çok fazla yer tutan ürünler arasında mumlar da sayılabilir. Mum yaparak veya hazır mumları poşetleyerek evde ek iş olarak yapabilirsiniz.  Şekil ve özellikle renk çeşitliliği amacı ile evlere alınan mumların benzerleri çok basit işlemler sonucunda evlerde de yapılabilir. İstenilen şekil, ebatta, renkte veya kokuda evde mum yapıp satarak veya hazır mum yapan firmalara başvuru yaparak evlere iş getirmesini ve bu mumları paketleyerek para kazanmayı seçebilirsiniz.  Evlere mum paketleme işi veren firmaların telefon numaraları ile iletişim kurarak kolayca iş alabilmeniz için ne yapmanız gerektiği yazının devamında bulabilirsiniz.

Evde Mum Paketleme İşi Yapmak

Böylece hem bir hobi kazanılmış olunur ve hem de dışarıdan çok daha pahalıya mum satın alınmamış olunur. Ayrıca bir çok ev hanımı bu sayede ek bir gelir de elde etmiş olur. Mum yapmak sanılanın aksine hiç zor bir uğraş değildir ve çok az maliyet gerektiren bir hobidir. Bu konuya ilgi duyanlar aşağıdaki bilgiler ışığında evlerinde kendi mumlarını yapabilirler. Kokulu mum paketleme, dekoratif mum, jel mum çeşitlerini yapabilirsiniz. Veya sadece evde mum paketleme işi veren firmaların telefon numaraları ile ulaşarak paketleme işinden ek gelir elde edebilirsiniz. Yazının devamında evlere mum paketleme işi veren yerleri ve numaralarını yazacağız. Ev hanımlarına ek iş imkanı ile gelir elde etmesini sağlayan birçok ek iş bulunuyor.

Tavsiye İçerik:  Evde Bitkisel Yüz Kremi Yapıp Satarak Para Kazanma

Evde Mum Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

 • Parafin
 • Stearin
 • Renklendiriciler
 • Mum fitilleri ya da saf pamuk içeren ip de kullanılabilir
 • Çiçek esansları
 • Eritmede kullanılacak metal kaplar ve mum kalıpları

Tüm bu malzemeler kırtasiyelerde ya da büyük marketlerde kolayca bulunabilmektedir

Evde Mum Nasıl Yapılır?

 • Parafin eritilmek üzere metal kabın içerisine koyulur ve kısık ateşte eritilmeye başlanır
 • Erimeye başlayan parafine Stearin eklenir
 • İyice eriyip sıvı hale gelene kadar sürekli karıştırılır
 • İyice sıvılaştıktan sonra üzerine renklendirici boya eklenir ve karıştırmaya devam edilir
 • 2 dakika kadar karıştırdıktan sonra koku vermek için karışıma çiçek esansı eklenir ve karıştırmaya devam edilir
 • 1 Dakika daha karıştırıldıktan sonra elde edilen erimiş karışım önceden tezgah üzerine hazırlanıp koyulan mum kalıplarına dökülme aşamasına artık gelmiş demektir
 • Elde edilen eriyik mum kalıbına dökülme aşamasında iken bir elle fitil kalıbın tam ortasına getirilir ve havada asılı durur biçimde tutulurken diğer elle sıvı dökülmeye başlanır
 • Dökme işlemi bittikten sonra 15 dakika kadar oda sıcaklığında soğumaya bırakılır
 • Daha sonra iyice soğuması ve sertleşmesi için 45 dakika kadar buzdolabına (dondurucu bölümüne değil) kaldırılır
 • Bu süre sonunda artık kendi ellerinizle yaptığınız mumlar kalıplarından çıkarılıp sergilenmeye ve odanızın güzel bir köşesine koyulmaya hazır demektir
 • Parafin ve stearin bulmakta zorlanılıyorsa bunun da çok kolay bir yolu vardır. Tüm marketlerde ve hatta bakkallarda bile satılan beyaz mumlardan alınır. İçerisindeki fitiller çıkarılır ve küçük parçalara bölünür. Artık parafin ve stearin hazır demektir. Fakat eritme işlemi bu defa benmarin usulü olmak zorundadır. Bir tencere içinde su kaynama noktasına getirilir. Ardından küçük parçalara bölünen mumlar eritme kabına koyulur ve bu kap kaynamış suyun üzerine oturtulur. Eritme aşamasında mumlara asla su damlatılmamalıdır. Bu sayede mumlar doğrudan ateşin ısısı ile değil kaynamış suyun buhar ısısı ile eritilmiş olunur. Eriyen mumlara yukarıda açıklanan renklendirme ve koku verme işlemi aynen uygulanır ve hazırlanan mum kalıplarına dökülür.
Tavsiye İçerik:  İzmir'de Evlere İş Veren Firmalar

Evde hazırlanan kartondan kaplar ya da her evde bulunan küçük kek kalıpları da farklı şekil ve biçimlerde mumlar yapmak için kullanılabilir. Kek kalıplarından mumları çıkarmak çok daha kolaydır.

Evlere Mum Paketleme İşi Veren Firmalar İletişim

Evde mum paketleme işi veren yerler bulunuyor aynı zamanda bu firmalar evde ek iş ilanları yayınlıyor.

**Evlere mum paketleme iş veren firmaların ilanları ve iletişim bilgileri gizlidir ulaşabilmek için aşağıdan yorum yapmanız gerekmektedir.

Yazımızın giriş bölümünde belirttiğimiz gibi zaman içerisinde mum yapımı konusunda iyice profesyonel hale gelinip hobi amaçlı başlanan bu uğraş artık ek bir gelir elde etmek için de kullanılabilir. Birçok ev hanımı yaptıkları mumların satışını gerek internet ortamından ve gerekse başka yollardan gerçekleştirmektedirler.

Etiketler

11 Yorum

 1. Merhaba maddi sıkıntı yaşıyorum ek işe ihtiyacım var evde mum paketleme işi yapmak istiyorum yapanlar kazancı hakkkında bilgi verebilir mi birde mum paketleme işi veren firmalara başvurumu alır mısınız.

 2. Sultanbeyli Yavuzselimde oturuyorum acil işe ihtiyacım var evde mum paketleme işi yapabilirim 4 kişilik ekibim var evde ek işlere ihtiyacım var lütfen yardımcı olun.

 3. Merhaba ekip halindeyiz ve daha öncede benzeri işler yaptık İstanbul evde mum paketleme işini yapmak istiyoruz dönüş yaparsanız sevinirim Evlere mum paketleme işi veren firmalar bize ulaşsın.

 4. Ankara’da oturuyorum evden çalışabileceğim parça iş, paketleme, poşetleme veya katlama gibi ek işler arıyorum. Ankara bayanlara evde iş imkanı sağlayan yerler ve Ankara evlere iş veren firmalar iletişim numaramdan ulaşarak iş verebilir 0534951****

 5. İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum bende evde ek iş yapmak istiyorum paketleme işlerine talibim evde mum paketleme işi veren firmalar dan iş istiyorum 3 kişilik ekiple hızlı bir şekilde ek işlerinizi yapabiliriz ve teslim ederiz.

 6. Merhaba Ümraniye Çakmak mah. Oturuyorum. Poşetleme, Katlama, Dikiş işi sarma işi veya Paketleme işini evden yapmak istiyorum. Evde mum paketleme işi veren firmalardan dönüş bekliyorum.

 7. Ankara’da yaşıyorum evde mum paketleme işini yapmak istiyorum. Ankara evde mum paketleme işi veren firmalar dan iş almak için başvuru yapıyorum.

 8. Evde mum paketleme işi yapmak istiyorum benim bu işe ihtiyacım var. İstanbul evlere mum paketleme işi veren firmalardan iş istiyorum. 2 kişiyiz evde ek iş yapmak istiyorum ek gelir kazanç elde etmem lazım.

 9. Antalya da ikamet ediyorum evde 2 kişiyiz hızlıyız evde mum paketleme işi yapmak istiyoruz Antalya evlere iş veren firmalar ve bayanlara evde iş imkanı sağlayan firmalardan paketlem işi almak istiyoruz.

 10. Evde mum paketleme işi istiyorum çok ihtiyacım var İstanbul avrupa yakasında oturuyorum evlere paketleme işi veren firmalar dönüş yaparsanız çok sevinirim

 11. Ankaradayım mum paketleme işi istiyorum çok ihtiyacım var dönüş yaparsanız çok sevinirim…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)