İş fırsatları

Evde Parça Başı İş İlanları İş Verenler Arayanlar


Kendisi için ek iş arayanlar, evdeki boş vaktini değerlendirip biraz daha para kazanmak isteyenler ya da ihtiyacı olan bir şey için gereken parayı kısa sürede kazanmak isteyenler, son dönemlerde evde ek iş ilanlarını yakından takip etmektedirler. Kimi zaman kurumsal firmalar tarafından verilen kimi zamanlarda ise kişilerin aracı olması ile yayınlanan bu iş ilanlarında, özellikle ev hanımlarının kolaylıkla yapabileceği ilanlara baktığımızda, evde parça başı işler için olanlar ön plana çıkmaktadır. Özellikle evde parça başı iş İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük illerimizde yoğun olarak çalışılmaktadır.

Parça Başı İş Nedir?

Parça başı olarak adlandırılmasına rağmen, bu sektörde kişilerin yapabileceği onlarca farklı iş bulunmaktadır. Evde dekoratif ürünler yapabileceğiniz, süsleme ya da sipariş üzerine yapabileceğiniz özel ürünlerden para kazanma fırsatınız bulunmaktadır. Buna ek olarak, evde yapılan bu işlerin kişilere sağladığı asıl avantajın, herhangi bir sermayeye gerek kalmadan para kazandırmasıdır. Kişiler internet üzerinden araştırma yaptıklarında, karşılarına onlarca farklı iş ilanı çıkıyor olsa da, bunlara karşı çok büyük de ön yargılar bulunmaktadır. Çünkü, kişilerin çalışma duygularını kendi avantajına çevirmek isteyen kişiler, zaman zaman bireyleri mağdur etmektedirler. Bu gibi ilanlar ile daha fazla kişinin sorun yaşamaması adına da paylaşım yapan kişiler, hem size yol gösterecek hem de daha doğru ilanları bulmanızda yardımcı olacaktır.

Evde Parça Başı Ne İş Yapılabilir?

Çok farklı sektörler karşımıza çıkmaktadır. Bunları hem örneklendirip hem açıklayacak olursak, ilk etapta evde dekoratif ürünlerden söz edebiliriz. Şuan her bireyin evinde birbirinden güzel biblolar ya da tamamen el yapımı özel dekoratif ürünler bulunmaktadır. İlanlar üzerinden inceleme yaptığımızda, firmaların ilk olarak kendi ürünlerinin bir bütün haline getirilmesini istediğini belirtebiliriz. Yani, üretilmiş olan parçalar ayrı ayrı sizlere teslim edilmekte, sizden ise belirtilen bibloları ya da diğer dekorasyon ürünlerini elde etmeniz istenmektedir.

Şuan parça başı işler arasında en çok dekorasyon ürünlerinden söz edebiliriz. Ancak, firmalardan alınacak işlerin yanı sıra, bireysel ilanlar da burada karşınıza çıkacaktır. Kişiler, firmalardan aldığı işlerden belirli oranlarda komisyon alıp, işleri size yaptırmak isteyecektir. Bu işlerden de para kazanmanız mümkün olsa da, firmadan alacağınız işlere göre daha düşük miktarda kazanç size sunulacaktır. Bundan dolayı iş alımlarınızda ya da başvuru yaparken bu duruma dikkat etmelisiniz.

Parça başı ücret alacağınız işlerden bir diğeri de, paketleme işleridir. Özellikle tekstil ürünlerine yönelik ilanların karşınıza çıkacağı bu alanda, elbiseleri etiketlemeniz, paketlemeniz ya da hazır halde olan ürünleri kolilemeniz sizden istenecektir. Bu şekilde para kazanmak isteyen kişiler, diğer sektörlere göre daha kolay iş bulacaktır. Çünkü, hem ülkemizde satışa sunulacak hem de dış pazara çıkarılacak olan binlerce tekstil ürünü bulunmaktadır. Bu ürünlerin hazır hale gelmesinde ise, evde çalışabilecek kişilere yoğun bir şekilde ihtiyaç duyulmaktadır.

Sponsorlu Reklamlar

Evde Parça Başı İşlerden Ne Kadar Kazanılır?

Evde parça başı işler için başvuruda bulunabileceğiniz daha onlarca farklı sektör ve iş ilanı bulunmaktadır. Ancak, başvuru yapmadan önce, bu alanda ne kadar para kazanacağınızı da bilmenizde fayda vardır. Yayınlanan ilanlarda her ne kadar çok ücretten söz edilmese de, çalışan kişilerin yorumlarına baktığımız zaman, daha doğru sonuç elde etmemiz mümkündür.

Kişilerin çalışma performansı, firmanın teklifi ya da hangi şehirde çalışılıyor olduğuna göre, farklı ücretlerden söz edilebilmektedir. Ancak, kişilerin hafta sonları dışında düzenli olarak çalışmaları halinde, ayda 1.500 TL’nin altında bir ücret kazanmayacakları bilinmektedir. Eğer çalışma süresi artarsa ya da firmadan daha iyi bir teklif alınırsa, bu durumda alacağınız ücretlerde de artış olacaktır.

Evde yapılacak olan bu işlerde sermaye gerekmediğinden dolayı, kişiler çalıştıklarını doğrudan ek bütçe olarak elde etmektedirler. Kazanç sağlayan kişiler eğer bu işi aile bireyleri ile yaparlarsa, hem daha çok para kazanabilecek hem de yardımlaştıklarından dolayı zorluk çekmeyecektir. Bundan dolayı, aileler boş vakitlerini değerlendirmek ve bu sırada da ek getiri elde etmeleri için üzerinden başvuruda bulunabilirler.

Eve Parça Başı İş Veren Firmalar

Firmaların ilanlarına ulaşmasının en kolay yolu internettir. Çünkü, firmalar el ilanları ya da gazetelere verilen ilanlar yerine, işe ihtiyacı olan kişilere internet üzerinden daha kolay ulaşmaktadırlar. Bundan dolayı da, iş ilanları için araştırma yaparken, Hem ilan siteleri hem de bazı kurumsal internet sitelerinden destek alabileceğinizden dolayı, farklı alternatifler sizleri bulacaktır. Yazının devamında eve parça başı iş arayanlar için başvuru yolları ve iletişime nasıl geçileceğini yazdık..

Eğer firma ya da bireylerden evde yapabileceğiniz işler için onay alırsanız, bundan sonraki süreç sizin için daha kolay olacaktır. Çünkü, firmalar düzenli olarak çalışan kişiler ile karşılaştıklarında, ellerindeki işleri onlara yönlendirmekte ve zamanında teslim etmelerini istemektedir. Bu sayede, kendileri daha hızlı bir şekilde işlerini yaptırmakta, sizler ise herhangi bir arayışa girmeden, düzenli olarak iş almış olacaksınız. İnternetten yayınlanan ilanların dışında ise, çevrenizde bulunan firmalardan destek alabilirsiniz.

İlanlar Gizlidir, var olan iş ilanlarını görmek için lütfen aşağıdan yorum yapınız.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

10 Yorum

  1. Dikiş tecrübem var. Bursa’da oturuyorum. Evde çalışmak istiyorum. İş arıyorum

  2. Merhaba herturlu dikim isleriniz itina ile dikilir 5 senedir bayan pantalon dikimini yaptim. Yer arnavutkoy

  3. Evde tekstil işi temizlemë kalem işi paketleme işi nikah şekeri işi istiyorum İSTANBUL SULTANBEYLİ

  4. İstanbul üsküdar bulgurluda oturuyorum evde paketleme etiket vs yaparim grupta var zamaninda teslim edilir

  5. Mrb ben keçiörende oturuyorum evde ise ihtiyacım var dönüş yaparsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  6. Merhabalar! Bağcılar meydanda oturuyoruz. 4 kişiyiz . Her türlü paketleme işlerini yapabiliriz. En kısa zamanda dönüş yaparsanız seviniriz

  7. Merhaba Ankara keçiören mahallesinde 2 kişi evde yapabileceğimiz bir iş arıyoruz


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.