İş fırsatları

Evde Bitkisel Yüz Kremi Yapıp Satarak Para Kazanma


Evde yüz kremi yapıp satmak, uygun bitkisel ve doğal malzemeler ile oldukça basit ve etkili yöntemlerden birisidir. Ev hanımlarına evde ek iş imkanı sağlayan firmalar dışında evde kolaylıkla yapabileceğiniz eş, dost, arkadaşlarınıza satıp bu işi paraya çevirebileceğiniz organik krem yapma fikri sizin için çoğu ek işten ideal olabilir. Dışarıdan satın alacağınız kimyasal kremlerden ziyade kendiniz yapacağınız bu doğal kremin size ve cildinize oldukça faydası olacaktır. Bu şekilde cildiniz hem yıpranmayacak hem de güçlenip onarılacaktır. Evde yüz kremi yapma birçok kişinin başvurduğu yöntemlerden bir tanesidir. Ama bu yüz kremini yapıp düzenli olarak kullanmayanlar etkili bir sonuç elde edememektedirler. Bu yüzden biraz sizlere vereceğimiz tarif ile hazırlayacağınız bu yüz kremini düzenli aralıklarla bırakmadan kullanmanız sizin için daha faydalı olacağı gibi daha etkili sonuçlara ulaşmanıza da olanak sağlayacaktır. Evde yüz kremi yapmak hem doğal hem de içinizin rahat edeceği bir ürün olacağından etkisi de o denli iyi olacaktır ayrıca yaptığınız yüz kremini satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bayanlara evde iş imkanı olması açısından ev hanımlarına en uygun ek iş olarak gösterebiliriz.

Evde Nemlendirici Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Evde yüz kremi yapmak için kimyager olmanıza gerek yok, sadece birkaç doğal malzemeyi karıştırmanız yeterli olacaktır. İlk tarifimiz 10 damla adaçayı yağı, 16 damla lavanta yağı, 50 gram susam yağı, 5 damla gül yağı ve 1 tatlı kaşığı pirinç nişastasını uygun kıvama gelinceye kadar karıştırdıktan sonra bunu gece kremi olarak kullanabilirsiniz.

Bir diğer tarifimiz ise Eşit miktarda gülsüyü, bademyağı ve gliserini karıştırarak bunu nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca beş gram balmumu, beş gram fıstık yağı, beş gram kakao, kırk gram avakado yağı ve elli gram suyu küçük bir kabın içerisinde düşük seviyede bir ateş ile kaynatın daha sonra soğuması için bekleyin ve farklı bir kaba boşaltın. Bu kremi ise yanınızda taşıyabilir gün içerisinde istediğiniz zaman eliniz de kullanabilirsiniz.

Bir diğer tarifimiz ise doğal çatlak giderici krem tarifidir. Bunun için bir çorba kaşığı greyfurt suyu, bir çorba kaşığı jojoba yağı, üç çorba kaşığı susam yağı ve limon suyu, bir çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağını iyice karıştırdıktan sonra her duş aldığınızda cildinizde bulunan çatlak yerlerinize bu karışımı uygulayın. Bu karışım ile çatlaklarınız önlenerek yeni çatlak oluşumunun da önüne geçilecektir.

Evde Yüz Kremi Yapıp Satmak

Evde bitkisel yüz kremi yapmanın faydaları ise kısaca kendi kozmetik ürünümüzü kendimiz oluşturduğumuz için hem doğal hem de sağlıklı olacağından cildimizi yıpratmak yerine onarıcı ve yenileyici bir etkiye sahip olacağından daha sık tercih edilmesi gereken yöntemlerden birisi arasındadır. Cildimiz bizim benliğimizi en direk gösteren yerlerimizden biri olduğundan dolayı cildimizi ne olduğu belirsiz kozmetik ürünlerle yıpratmak akıllıca bir iş olmasa gerek. Bu yüzden hangi kozmetik ürünü istiyorsan bunun en doğalını, en doğal malzemeler ile evimizde kendimiz yapabilir ve rahatlıkla kullanabiliriz. Bunun için her kozmetik ürünün bir tarifi mevcut, hazıra yöneldiğiniz her malzemenin sizi daha çok yıprattığını unutmayın. Bu yüzden kendimiz yapacağımız bu yüz kremi vs. her ürün bizim daha sağlıklı bir hayat yaşamamıza katkı sağlayacaktır. Evde yüz kremi yapıp satarak aylık 1500-2000 TL kadar para kazanabilirsiniz ve ek iş olarak yaptığınız organik krem satışını daha sonra işinizi büyüterek dükkan açabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar
Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir Yorum

  1. Merhaba bende evde yanık kremi yapıp satmak istiyorum henüz bunun için hangi belgeler gerekli bulamadım acaba yardımcı olur musunuz


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.