Bankalar

Faizsiz Kredi Nasıl Alabilirim

Dini standartlara uygun olması açısından bazı kişiler faiz ile olan kedilere karşı çıkmaktadırlar. Faizli olan kredilere karşı çıkan kişiler faizsiz kredi veren banka araştırmalarına girmişlerdir. Faizsiz bankalar olarak bilinen bu bankalara katılım bankaları denilmektedir. Faizsiz kredi imkânı sunarak müşterilerine faizsiz kredi vererek gereksinimlerini karşılamayı amaçlamışlardır. Katılım bankaları olarak bilinen ve faizsiz kredi veren bankalar arasında Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Ziraat katılım ve Vakıfbank katılım bankaları gibi kamu ve özel bankalar yer almaktadır. Faizsiz kredi almak isteyen kişilerin akıllarına faizsiz kredi nasıl alabilirim sorusu gelmekte ve bu bankaların araştırmasına faizsiz kredilerinin detaylarına inmek için araştırma içine girmektedirler.

Faizsiz kredi nasıl alabilirim sorusunun cevabını vermek isteyen katılım bankaları vermiş oldukları kredilerde faiz oranı isimlendirmesi yerine kâr oranı isimlendirmesi tercih etmektedirler. Faizsiz kredi imkânı almak isteyen müşterilere nakit ihtiyaçları doğrultusunda doğrudan karşılamamaktadır.

Bu katılım bankaları mal ve hizmet alımlarını doğrudan gerçekleştirmekte ve bu banka tarafından alınmış olan mal ve hizmetler müşterilere tekrar kar oranı koyularak satışa sunulmaktadır. Faizsiz kredi nasıl alırım Sarız akıllarına gelen müşteriler katılım bankalarından kar oranı ile hizmet aldıklarında bu hizmet İslami şartlara uygun şartlarda belirlenmiştir.

Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Verir?

Albaraka Türk Katılım Bankası faizsiz kredi ihtiyaçlarını karşılamak için müşterilerinin şartlarına düşünerek hareket etmektedir. Faizsiz kredi nasıl alabilirim sorusunun cevabını Albaraka Türk vermektedir Örneğin konut kredisi kullanmak isteyen bir müşteri Albaraka Türk şubelerinden herhangi birine giderek konut kredisi hakkında bilgi alabilmektedirler. Konut kredisi için başvuru yapan müşteriler başvuruları onay gördükten sonra satın almak istedikleri evler vekâlet ile birlikte Albaraka Türk yetkilisi tarafından alınmaktadır. Daha sonra Albaraka Türk etkisi tarafından alınan bu konut kullanmış olacağınız finansman tutarı ve vade durumuna göre kar oranı hesaplanarak bu kar ile birlikte konut size satış yapılır. Bu konut borcu sona erene kadar Albaraka Türk tarafından ipotek altında olacaktır.

Faizsiz kredi nasıl alabilirim sorusuna bir başka yanıt da Kuveyt Türk Katılım Bankasından gelmektedir. Kuveyt Türk Katılım Bankası da Albaraka Türk’e benzer özelliklerde işleyiş göstermektedir. Kuveyt Türk mal ve hizmet alımlarında konut alımlarında işletme ve benzeri ihtiyaçlarının karşılanmasında araç alımlarında faizsiz prensipleri uygulamaktadır. Bu banka satın almak istediğiniz ürün veya malı kendisi satın alarak size her karşılığında geri satar ve alacağını aylar çerçevesinde böler. Faizsiz kredi almak isteyen kişiler Kuveyt Türk Bankası’nın İslam âlimleri tarafından onaylanmış bu uygulamasını tercih edebilirler.

Faizsiz Kredi Veren Diğer Bankalar

Yukarıdaki bankalarla aynı faizsiz işleyiş özelliğine sahip diğer bankalar Türkiye Finans Katılım Bankası Ziraat Katılım Bankası Vakıf Katılım Bankası yer almakta ve faizsiz kredi nasıl alabilirim sorularınıza detaylı olarak cevap verebilmektedir. Bu bankalarda yukarıda belirtilmiş olan bankalar gibi benzer özelliklere sahip koşullar ve şartlarda faizsiz kredi isteğinize cevap vererek mal ve hizmetlerin araç ve konutları kolay bir şekilde alabilmek için ve size yardımcı olmak adına imkânlarını seferber etmişlerdir. Bu bankalar arasında Vakıf Bank Katılım Bankası’nın daha uygun fiyatlar ile faizsiz kredi imkânı sunduğu bilinmekte olup bu bankaların tamamı tamamen İslami şartlar çerçevesinde faizsiz kredi imkânı sunmaktadır. Kredi alımlarından İslami şartlara uygun olmadığı gerekçesi ile faydalanamayan kişiler bu bankaların faizsiz kredi olanaklarından gönül rahatlığı ile yararlanabilmekte, istedikleri mülk ve mallara bu yollar ile kolaylık ile sahip olabilmektedirler. İş yeri kurmak isteyen kişiler de bu bankaların kredi imkânlarından kolaylık ile yararlanabilmektedirler.

Düşük Faizli Kredi Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)