BankalarKredi

Findeks Kredi Notu Neden Düşer? Neden Hesaplanamaz?

Kredi notu konusunda bilgi sahibi olmak adına gerekli araştırmaları yapmanız önemlidir. Sizlere bu konuda kredi notunuzun düşmesine neden olan riskli durumlardan bahsedeceğiz. Bankaların kullandığı bu uygulamayla kredi talebinde bulunabilecek tüketicilerin sayısı belirlenebilmektedir. Kredi kart kullanımlarınıza bağlı olarak da değişen kredi puanlarınız çok az yaşanan gecikmelerde bile etkilenebiliyor. Kredi notu hesaplama uygulamalarından yararlanarak sizler de detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Kredi Notu Neden Düşer?

Günümüzde birçok GSM operatörü tüketicilerin kredi notlarına bakarak hizmet vermeye başlamıştır. Farklı cihazları kullanılan telefon hattı üzerinden müşterilerinin kullanımına sunan operatörler, sistem üzerinden tüketicilerin banka bilgilerine bakarak gerekli hizmeti sağlamayı amaçlamaktadır. Kredi notu bu anlamda her konuda yaygın bir şekilde kullanılıyor ve sizleri de etkileyebiliyor. Kredi notu düşüş sebepleri konusunda sizler için yaptığımız araştırmalar aşağıdaki gibidir;

  • Kredi geri ödemeleri düzenli bir şekilde yapılmadığı sürece, kredi notu düşmeye devam edecektir.
  • Kredi kart borcunuzu her ay düzenli bir şekilde ödeyemiyor ve geciktiriyorsanız kredi notu bu durumdan oldukça fazla etkilenmektedir. Asgari ücreti ödeyerek bu durumdan etkilenmeme gibi bir şansınız da bulunmuyor.
  • Daima kredi veya kredi kartı başvurusu yapmamanız gerekmektedir. Çünkü bu başvurular sonucunda kredi notunuz olumsuz etkilenmektedir. Bununla birlikte tüm fatura ödemeleriniz ve hatta GSM fatura ödemeleriniz de bu durumdan olumsuz etkileniyor.

Findek Kredi Notu Neden Hesaplanamaz?

Bazı vatandaşlar kredi notu sorgulama işlemi yaparken “-” işareti ve altında findeks kredi notunuz hesaplanamamıştır uyarısını görür. Yeni kredi çekmiş veya ilk defa kredi kartı kullanımı yapıyorsanız aynı zamanda daha önce hiçbir finansal işleminiz hesap giriş çıkışlarınız yoksa bankalarda hesaplanacak veriler yoktur. Bu nedenlerden dolayı kredi notunuz 0 yani hesaplanamaz olarak görünür. Sizde kredi notu nasıl oluşur diye soracaksınız bunun için eğer kredi kartı başvurusu yapmadıysanız en kolay kredi kartı veren bankalara başvurarak bankalarda biraz finansal hareket geçmişi oluşturmanız gerekiyor. Dilerseniz detaylı olarak açıkladığımız findeks kredi notu nasıl yükseltilir  adlı yazımıza göz atabilirsiniz; En Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yolları 2019

Tavsiye İçerik:  Kredi Kartı Para Puan Nedir, Nerelerde Nasıl Kullanılır?

Kredi Notu Neden Yükselmez?

Kredi notunuzun hızlı bir şekilde yükselmesini istiyorsanız tüm borçlarınızı bir defa da kapatmanız gerekecektir. Bu konuda da farklı alternatifler üreterek gerekli işlemleri uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Kredi notu düşüş sebepleri sizlerle paylaşılırken son zamanların en güncel bilgileri ele alınarak sunulmuştur. Bu yüzden dikkatli olmanız gereken hususları bilmeniz önemlidir. Günümüzde bankalardan hizmet alabilmek için bu durumlar hakkında bilgi sahibi olmanız sonucunda uygun bir kredi notuna sahip olarak hizmet almaya devam edebilirsiniz.

KKB adı verilen bir uygulama sayesinde bankalar, daha eski zamanlarda aldığınız hizmetleri görebiliyor ve aynı zamanda kredi kartı ya da kredi geri ödemelerinizde yaşanan gecikmelerden de haberdar olabiliyor. Bu yüzden kesinlikle dikkatli olmalı ve borçlarınızı zamanında ödeyerek hizmet almalısınız.

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor?
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019
Finansbank Kredigo Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme
İşsizlere Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Başvuru

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)