BankalarKredi

Findeks Kredi Notum Kaç Olursa Kredi Çekebilirim?

Yeni bir işyeri açmak isteyen veya evlenecek kişiler ihtiyaç kredisi, dükkan açma kredisi veya beyaz eşya kredisine ihtiyaç duyabiliyor. Vatandaşlar bu tür kredileri çekip taksitle ödeyerek nakit sıkışıklığını giderebiliyor. Ancak kredi çekmek için başvuran herkes bankadan olumlu cevap alamıyor. Bizde bu yazımızda kredi notum kaç olursa kredi çekebilirim? Kredi çekmek için findeks kredi notu kaç olmalı? Faiz oranı neye göre belirlenir? gibi merak ettiğiniz soruların cevabını vereceğiz.

Kredi Notuna Göre Faiz Oranı Değişir Mi?

Bazen muhtemelen ödeyebileceğiniz halde kredi başvurusundan red aldığınızda bu konuyu merak etmiş olabilirsiniz. Bankalar sizin serbest meslek gelirinizi bilemez ve onlar için önemsizdir önemli olan belgelenen gelir kaynağınız olmasıdır. Banka size kredi verirken kredi notunuza bakarak risk olasılığınızı hesaplar ve çoğu zaman size özel faiz oranı uygular. Örneğin findeks kredi notu 1800 olan biri kredi için başvuru yaptığında %1,50 faiz oranı ile alabiliyorsa 900 yani riskli kredi skoru olan kişi muhtemelen %2’den aşağı faiz oranı ödemeyecektir. Banka size para verdiği zaman riskini hesap ederek oranları ve taksitleri belirler.

Tavsiye İçerik:  Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2019 [Onaylı]

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır? Nasıl Öğrenilir?

Bu not sizin borç para daha doğrusu finansal işlemlerinizde size kredi verecek olan kurumların risk durumunuzun göstergesidir. Ortak altyapı tarafından tüm bankaların verileriyle belirlenen bu puan finansal başvurularda en büyük etkendir. Kredi puanı belirlenirken daha önceki ödemeleriniz, kredi geçmişiniz, kredi kartı kullanmanız ve devam eden ödemelerinizin durumu ortalama olarak hesaplanır. Kredi ve risk raporunuzu findeks.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz. Findeks ücretlidir 2019 ocak ayı itibarıyla 1 sorgulama yaklaşık 6,5 TL olarak ücretlendirilir. Yazının en altında ücretsiz findeks kredi notu sorgulama nasıl yapılır link verdik.

Kredi Notum Kaç Olursa Kolay Kredi Çekebilirim?

Öncelikle bu sorunun net bir cevabı yoktur çünkü kredi notunuz ve çektiğiniz kredi miktarına göre onay alırsınız. Yani anlayacağınız gibi düşük kredi notu ile kredi çekmeniz mümkün olabilir ancak teminat ve kefil göstermezseniz yüksek miktarda kredi çekmeniz olası değildir. Kredi çekmek için en azından 900-1100 kredi notu aralığından yüksek skora sahip olmanız gerekmektedir. Çok düşük kredi notu ile kredi çekmek mümkün mü? Evet, sicilinizde kara liste olayı yoksa teminat ve kefil göstererek kredi çekme imkanınız bulunuyor.

Tavsiye İçerik:  İşsizlere Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Başvuru

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor?
En Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yolları 2019
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019
Finansbank Kredigo Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme
Ücretsiz E-Devlet Kredi Notu Sorgulama Nereden Yapılır?
İşsizlere Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Başvuru

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir