Yurtdışı İşçi Alımı

Finlandiya İşçi Alımı Başvurusu Maaşları 2019

Yurtdışına göçmen işçi veya personel olarak gitmek isteyen çoğu kişinin amacı daha iyi yaşam standartları ve birikim yapabilmektir. Genellikle yurtdışına işçi olarak gidenler avrupa birliğine üye ülkelere veya Amerika, Kanada gibi refah seviyesi yüksek yerleri tercih etmektedir. Ancak vasıflı vasıfsız işçi alımı yapan Katar, Rusya ve Finlandiya gibi ülkelerde bulunuyor. Bizde bu yazımızda Finlandiya’ya işçi olarak gitmek, Finlandiya işçi alımı yapan insan kaynakları, ajanslar, vize işlemleri ve işçi maaşları hakkında yazdık.

Finlandiya İşçi Alımı

Finlandiya Türk işçi alımı son yıllarda yoğun bir şekilde artmaya devam ediyor. Türkiye’nin yaptığı sanayi ve inşaat yatırımları sayesinde yerli firmalar göçmen işçi alımı yapıyor. Hem vasıfsız işçi hemde usta, uzman ve nitelikli meslek sahipleri için iş olanakları bulunuyor. Göçmen olarak yurtdışında çalışmaya gitmek isteyenlerin çoğu gittikten sonra avrupa’da uzun yıllar kalıyor. Finlandiya son yıllarda yatırımlar sayesinde birçok alanda göçmen çalışan istihdam ediyor. Özellikle Türk firmalarının inşaat, temizlik, elektrik ve sanayi yatırımlarında bulunduğu ve yurtdışına işçi götürerek açığı kapattıkları biliniyor. Finlandiya işçi alımı yapan insan kaynakları şirketleri ve vize vb işlemlerde danışmanlık sağlayan ajanslar bulunmaktadır. Yazının devamında iş ilanları olan ik şirketleri ve ajansları listeleyeceğiz.

Finlandiya Oturma Ve Çalışma İzni

Öncelikle Finlandiya’da çalışmak için oturum izni almanız ve çalışma izninizin olması gerekiyor. Bu nedenle iş bulmadan gelmenin pek olanağı yoktur. Ancak iş ilanlarına başvurarak ve bilgi alarak eğer kabul edilirseniz daha sonra oturum izni ve resmi çalışma belgesi için başvuru yaptığınız şirket çoğu zaman size yardımcı oluyor. Onay için genelde nitelikli işçi alımına öncelik veren diğer ab üyelerinden farklı olarak vasıfsız çalşan, tesisatçı, inşaat operatörü vb mesleklerde de alım yapıyor. Kısacası daha çok ihtiyaç olan alanlara öncelik veriliyor.

Finlandiya’da İşçi Maaşları 2019

Maaş diğer avrupa ülkelerindeki gibi saatlik 9-12 euro arasında değişiyor.

Örneğin Helsinki ortalamasına göre saatlik 10 euro bir işte çalışıyor ve günde 8 saat çalışıp haftasonu tatil yapıyorsanız;

Günlük 8 Saat Çalışma: 80 Euro

Haftalık 40 Saat: 400 Euro

Aylık: 1600 Euro Asgari Ücret

Dediğimiz gibi ortalama maaşlar saatlik ücretinize göre değişebilir aynı zamanda çalıştığınız iş ve tecrübeniz belirleyicidir.

Ev kiralarının ise ortalama 500-1000 euro aralığında olduğunu belirtelim.

Finlandiya İş İlanları ve İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki sitelerde iş ilanlarını arayabilir ve başvuru için CV gönderebilirsiniz. Bazı sitelerde işe alım için konum, yaş ve referanslar istenebilir. Bu siteler İngilizce ancak çoğu iş ilanı Fince yazılmış olabilir google translate kullanarak devam edebilirsiniz.

 • Adecco.fi : İnsan Kaynakları şirketlerinin en büyüklerinden, Adecco uluslararası hizmet veren ve Finlandiya işçi alımı yapan bir şirkettir.
 • Barona.fi : IT, inşaat, sanayi, lojistik, sağlık ve sosyal bakım hizmetleri, ofis çalışanı vb pozisyonlardaki iş ilanları.
 • Boyden.fi : Yönetici veya müdürlük pozisyonlarına odaklanan iş danışmanlık firması.
 • Jobs.dell.com : Dell bilgisayar teknolojisi firmasında iş ilanları.
 • Eu.experteer.com : İcra Personelleri
 • InterSearch.fi : İcra Şirketleri
 • Helsinki.fi : Akademik ilanlar.
 • Rekrytointi.com : İş ilanları ve akademi.
 • VPS.fi : Finlandiya, Estonya ve Macaristan genelinde taşeronculuk yapan işçi kiralama ve iş bağlama hizmetleri veren firma.
 • Biisoni.fi : Geçici personel, göçmen işçi ve taşeron.
 • Hryhtiot.fi : İnşaat, ulaştırma, elektrik ve sıhhi tesisat, bahçe bakımı ve sanayi sektörlerine odaklı personel ve işe alım hizmetleri yapan bir firma.
 • Seure : Helsinki, Espoo, Vantaa ve Kauniainen şehirlerindeki firmaların iş ilanları. Mevcut pozisyonlar okullar, günlük bakım merkezleri ve hastanelerde personel ilanlarıdır. Akıcı Fince konuşabilmek bu işte gereklilik.
 • Staffpoint : Taşeron işçi ve personel, yurtdışı işçi, eğitim hizmetleri, uluslararası işgücü.

OBM Almanya 10 Bin İşçi Alımı
Rusya Göçmen İşçi ve Personel Alımı
Norveç Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Maaşları Yaşam Şartları
Kanada İşçi Alımı Başvurusu ve Adresleri
Katar İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Maaşları Meslekler 2019
Japonya Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Formu İşçi Maaşları 2019

Etiketler

Bir Yorum

 1. 18 yıllık Bay bayan kuaförüm yurt dışında yeni bir iş ve yeni bir hayat kurmak istiyorum yeni bir kuaför ve guzellik sektöründe iş kurmak ve kalifiyeli elemanada ihtiyaç olursa çalışabilirim ..whatshaptan ulaşabilirsiniz 0506377****

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)