Yurtdışı İşçi Alımı

Finlandiya İşçi Alımı Başvurusu Maaşları 2019

Finlandiya’da iş imkanları nelerdir? Yurtdışına göçmen işçi veya personel olarak gitmek isteyen çoğu kişinin amacı daha iyi yaşam standartları ve birikim yapabilmektir. Genellikle yurtdışına işçi olarak gidenler avrupa birliğine üye ülkelere veya Amerika, Kanada gibi refah seviyesi yüksek yerleri tercih etmektedir. Ancak vasıflı vasıfsız işçi alımı yapan Katar, Rusya ve Finlandiya gibi ülkelerde bulunuyor. Bizde bu yazımızda Finlandiya’ya işçi olarak gitmek, Finlandiya işçi alımı yapan insan kaynakları, ajanslar, vize işlemleri ve işçi maaşları hakkında yazdık.

Finlandiya İşçi Alımı

Finlandiya Türk işçi alımı son yıllarda yoğun bir şekilde artmaya devam ediyor. Türkiye’nin yaptığı sanayi ve inşaat yatırımları sayesinde yerli firmalar göçmen işçi alımı yapıyor. Hem vasıfsız işçi hemde usta, uzman ve nitelikli meslek sahipleri için iş olanakları bulunuyor. Göçmen olarak yurtdışında çalışmaya gitmek isteyenlerin çoğu gittikten sonra avrupa’da uzun yıllar kalıyor. Finlandiya son yıllarda yatırımlar sayesinde birçok alanda göçmen çalışan istihdam ediyor. Özellikle Türk firmalarının inşaat, temizlik, elektrik ve sanayi yatırımlarında bulunduğu ve yurtdışına işçi götürerek açığı kapattıkları biliniyor. Finlandiya işçi alımı yapan insan kaynakları şirketleri ve vize vb işlemlerde danışmanlık sağlayan ajanslar bulunmaktadır. Yazının devamında iş ilanları olan ik şirketleri ve ajansları listeleyeceğiz.

Finlandiya Oturma Ve Çalışma İzni

Öncelikle Finlandiya’da çalışmak için oturum izni almanız ve çalışma izninizin olması gerekiyor. Bu nedenle iş bulmadan Finlandiya’ya gitmek pek olası değildir. Ancak iş ilanlarına başvurarak ve bilgi alarak eğer kabul edilirseniz daha sonra oturum izni ve resmi çalışma belgesi için başvuru yaptığınız şirket çoğu zaman size yardımcı oluyor. Onay için genelde nitelikli işçi alımına öncelik veren diğer ab üyelerinden farklı olarak vasıfsız çalışan, tesisatçı, inşaat operatörü vb mesleklerde de alım yapıyor. Kısacası daha çok ihtiyaç olan alanlara öncelik veriliyor.

İlginizi Çekebilir:  Dubai İşçi Alımı Başvurusu İş İlanları İşçi Maaşları 2019

Finlandiya’da İşçi Maaşları 2019

Maaş diğer avrupa ülkelerindeki gibi saatlik 9-12 euro arasında değişiyor.

Örneğin Helsinki ortalamasına göre saatlik 10 euro bir işte çalışıyor ve günde 8 saat çalışıp haftasonu tatil yapıyorsanız;

Günlük 8 Saat Çalışma: 80 Euro

Haftalık 40 Saat: 400 Euro

Aylık: 1600 Euro Asgari Ücret

Dediğimiz gibi ortalama maaşlar saatlik ücretinize göre değişebilir aynı zamanda çalıştığınız iş ve tecrübeniz belirleyicidir.

Ev kiralarının ise ortalama 500-1000 euro aralığında olduğunu belirtelim.

Finlandiya İş İlanları ve İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki sitelerde iş ilanlarını arayabilir ve başvuru için CV gönderebilirsiniz. Bazı sitelerde işe alım için konum, yaş ve referanslar istenebilir. Bu siteler İngilizce ancak çoğu iş ilanı Fince yazılmış olabilir google translate kullanarak devam edebilirsiniz.

 • Adecco.fi : İnsan Kaynakları şirketlerinin en büyüklerinden, Adecco uluslararası hizmet veren ve Finlandiya işçi alımı yapan bir şirkettir.
 • Barona.fi : IT, inşaat, sanayi, lojistik, sağlık ve sosyal bakım hizmetleri, ofis çalışanı vb pozisyonlardaki iş ilanları.
 • Boyden.fi : Yönetici veya müdürlük pozisyonlarına odaklanan iş danışmanlık firması.
 • Jobs.dell.com : Dell bilgisayar teknolojisi firmasında iş ilanları.
 • Eu.experteer.com : İcra Personelleri
 • InterSearch.fi : İcra Şirketleri
 • Helsinki.fi : Akademik ilanlar.
 • Rekrytointi.com : İş ilanları ve akademi.
 • VPS.fi : Finlandiya, Estonya ve Macaristan genelinde taşeronculuk yapan işçi kiralama ve iş bağlama hizmetleri veren firma.
 • Biisoni.fi : Geçici personel, göçmen işçi ve taşeron.
 • Hryhtiot.fi : İnşaat, ulaştırma, elektrik ve sıhhi tesisat, bahçe bakımı ve sanayi sektörlerine odaklı personel ve işe alım hizmetleri yapan bir firma.
 • Seure : Helsinki, Espoo, Vantaa ve Kauniainen şehirlerindeki firmaların iş ilanları. Mevcut pozisyonlar okullar, günlük bakım merkezleri ve hastanelerde personel ilanlarıdır. Akıcı Fince konuşabilmek bu işte gereklilik.
 • Staffpoint : Taşeron işçi ve personel, yurtdışı işçi, eğitim hizmetleri, uluslararası işgücü.
İlginizi Çekebilir:  Norveç Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Maaşları Yaşam Şartları

Fince dilini bilmiyorsanız Finlandiya iş ilanları başvurusu için aşağıdan yorum kısmına yaşınızla birlikte mesleğinizi yazarak iş imkanları sağlayan firmalara ulaşabilirsiniz.

OBM Almanya 10 Bin İşçi Alımı
Rusya Göçmen İşçi ve Personel Alımı
Norveç Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Maaşları Yaşam Şartları
Kanada İşçi Alımı Başvurusu ve Adresleri
Katar İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Maaşları Meslekler 2019
Japonya Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Formu İşçi Maaşları 2019

Etiketler

10 Yorum

 1. Yurdışında çalışmayı istiyorum inşaatta her verilen işi yaparım adlı sicilim temiz sürekli çalışmayı isterim 0537658****

 2. Merhaba mobilya dekorasyon ustası marangozum yıllardır kendi dükkanımda bu hizmeti veriyorum işin erbabıyımdır iş arıyorum Finlandiya iş imkanları genel olarak bana uygun yurtdışında çalışmak istiyorum Finlandiya işçi alımı ilanlarına başvuruda bulunmak istiyorum teşekkürler

 3. Merhaba sürekli yurtdışında çalışmak istiyorum Finlandiya’da vasıfsız eleman olarak yada şoförlük var kamyon şoförlüğü olarak da çalışabilirim daha inşaat sektöründe tecrübem vardır kaynak, elektrik gibi alanlarda çalıştım Finlandiya işçi alımı ilanları başvurusu yapıyorum yaşım 40 0535497****

 4. Merhaba Finlandiya iş imkanları araştırması yaparken yazınıza denk geldim bende Finlandiya’ya işçi olarak gitmek istiyorum idari – taşeron hakedişlerin yapılması ve cari hesapların takibi mukayeseli keşif, keşif metraj, yaklaşık maliyet hesaplama işleri yapabiliyorum. Üst yapı saha kaba ve ince işlerde 10 yıllık tecrübem mevcut 30 yaşındayım Finlandiya işçi alımı iş ilanları başvurusu yapmak istiyorum.

 5. Uzun bir süredir avrupa ülkelerine işçi olarak gitmeyi araştırıyorum. Norveç, İsveç gibi ülkelere başvuru yapmıştım ama araştırdığım kadarıyla eğitim kalitesi olarak Finlandiya daha gelişmiş bir ülke aynı zamanda Finlandiya iş imkanları açısından öğretmen ve akademisyenler için daha uygun görünüyor. Şimdi ben Finlandiya işçi alımı ilanı başvurusu doldurdum geri dönüş yapacaklarını söylediler yurtdışında çalışma imkanı için bazı şartlar olduğunu belirttiler. Benim İngilizcem var eşimde Rusça biliyor umarım olumlu dönüş yapılır.

 6. Ben inşaat mühendisliği okuyorum son sınıftayım 1.5 yıllık deneyimim var betonarme yapı, çelik, prefabrik alanlarında tecrübeliyim. Alt, üst yapı konusunda donanımlıyım yurtdışı iş imkanları arıyorum. Finlandiya’ya işçi olarak gitmek isterim. Finlandiya iş ilanları işçi alımı başvurusu yapıyorum.

 7. Ben vasıfsız işçi alımı ilanlarına bakıyorum. Finlandiya’da vasıfsız eleman olarak çalışmak istiyorum. Finlandiya iş ilanları başvurusu için nereye müracaat etmeliyim.

 8. Merhaba çocuklarımla birlikte yurt dışında yaşamak istiyorum ´ onların daha iyi şartlarda yetişmelerini istiyorum. anaokulu öğretmeniyim ama vasıfsız bir işde de çalışabirim . Teşekkürler…

 9. Merhaba. Ben otobüs şoförüyüm. Orda iş imkanım olurmu. Orda buna benzer taşımacılık sektörüne bağlı işler mevcutmu? Bilgilendirirseniz sevinirim…

 10. Selam Finlandiya işçi alımı iş başvurusu için yazıyorum inşaat sektöründe iş makinası operatörlüğü ve bekoloder kazıcı yükleyici ekskavatör belgelerim vardır. Ehliyet sınıfım E ve src 4 belgesine sahibim ayrıca silahlı güvenlik görevlisi belgem var. Finlandiya yurtdışı işçi alımı için başvurumu kabul ederseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)