Yurtdışı işçi alımı iş ilanları

Finlandiya İşçi Alımı Başvurusu Maaşları 2020


Finlandiya’da iş imkanları nelerdir? Yurtdışına göçmen işçi veya personel olarak gitmek isteyen çoğu kişinin amacı daha iyi yaşam standartları ve birikim yapabilmektir. Genellikle yurtdışına işçi olarak gidenler avrupa birliğine üye ülkelere veya Amerika, Kanada gibi refah seviyesi yüksek yerleri tercih etmektedir. Ancak vasıflı vasıfsız işçi alımı yapan Katar, Rusya ve Finlandiya gibi ülkelerde bulunuyor. Bizde bu yazımızda Finlandiya’ya işçi olarak gitmek, Finlandiya işçi alımı yapan insan kaynakları, ajanslar, vize işlemleri ve işçi maaşları hakkında yazdık.

Finlandiya İşçi Alımı

Finlandiya Türk işçi alımı son yıllarda yoğun bir şekilde artmaya devam ediyor. Türkiye’nin yaptığı sanayi ve inşaat yatırımları sayesinde yerli firmalar göçmen işçi alımı yapıyor. Hem vasıfsız işçi hemde usta, uzman ve nitelikli meslek sahipleri için iş olanakları bulunuyor. Göçmen olarak yurtdışında çalışmaya gitmek isteyenlerin çoğu gittikten sonra avrupa’da uzun yıllar kalıyor. Finlandiya son yıllarda yatırımlar sayesinde birçok alanda göçmen çalışan istihdam ediyor. Özellikle Türk firmalarının inşaat, temizlik, elektrik ve sanayi yatırımlarında bulunduğu ve yurtdışına işçi götürerek açığı kapattıkları biliniyor. Finlandiya işçi alımı yapan insan kaynakları şirketleri ve vize vb işlemlerde danışmanlık sağlayan ajanslar bulunmaktadır. Yazının devamında iş ilanları olan ik şirketleri ve ajansları listeleyeceğiz.

Finlandiya Oturma Ve Çalışma İzni

Öncelikle Finlandiya’da çalışmak için oturum izni almanız ve çalışma izninizin olması gerekiyor. Bu nedenle iş bulmadan Finlandiya’ya gitmek pek olası değildir. Ancak iş ilanlarına başvurarak ve bilgi alarak eğer kabul edilirseniz daha sonra oturum izni ve resmi çalışma belgesi için başvuru yaptığınız şirket çoğu zaman size yardımcı oluyor. Onay için genelde nitelikli işçi alımına öncelik veren diğer ab üyelerinden farklı olarak vasıfsız çalışan, tesisatçı, inşaat operatörü vb mesleklerde de alım yapıyor. Kısacası daha çok ihtiyaç olan alanlara öncelik veriliyor.

Finlandiya’da İşçi Maaşları 2020

Maaş diğer avrupa ülkelerindeki gibi saatlik 9-12 euro arasında değişiyor.

Örneğin Helsinki ortalamasına göre saatlik 10 euro bir işte çalışıyor ve günde 8 saat çalışıp haftasonu tatil yapıyorsanız;

Sponsorlu Reklamlar

Günlük 8 Saat Çalışma: 80 Euro

Haftalık 40 Saat: 400 Euro

Aylık: 1600 Euro Asgari Ücret

Dediğimiz gibi ortalama maaşlar saatlik ücretinize göre değişebilir aynı zamanda çalıştığınız iş ve tecrübeniz belirleyicidir.

Ev kiralarının ise ortalama 500-1000 euro aralığında olduğunu belirtelim.

Finlandiya İş İlanları ve İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki sitelerde iş ilanlarını arayabilir ve başvuru için CV gönderebilirsiniz. Bazı sitelerde işe alım için konum, yaş ve referanslar istenebilir. Bu siteler İngilizce ancak çoğu iş ilanı Fince yazılmış olabilir google translate kullanarak devam edebilirsiniz.

 • Adecco.fi : İnsan Kaynakları şirketlerinin en büyüklerinden, Adecco uluslararası hizmet veren ve Finlandiya işçi alımı yapan bir şirkettir.
 • Barona.fi : IT, inşaat, sanayi, lojistik, sağlık ve sosyal bakım hizmetleri, ofis çalışanı vb pozisyonlardaki iş ilanları.
 • Boyden.fi : Yönetici veya müdürlük pozisyonlarına odaklanan iş danışmanlık firması.
 • Jobs.dell.com : Dell bilgisayar teknolojisi firmasında iş ilanları.
 • Eu.experteer.com : İcra Personelleri
 • InterSearch.fi : İcra Şirketleri
 • Helsinki.fi : Akademik ilanlar.
 • Rekrytointi.com : İş ilanları ve akademi.
 • VPS.fi : Finlandiya, Estonya ve Macaristan genelinde taşeronculuk yapan işçi kiralama ve iş bağlama hizmetleri veren firma.
 • Biisoni.fi : Geçici personel, göçmen işçi ve taşeron.
 • Hryhtiot.fi : İnşaat, ulaştırma, elektrik ve sıhhi tesisat, bahçe bakımı ve sanayi sektörlerine odaklı personel ve işe alım hizmetleri yapan bir firma.
 • Seure : Helsinki, Espoo, Vantaa ve Kauniainen şehirlerindeki firmaların iş ilanları. Mevcut pozisyonlar okullar, günlük bakım merkezleri ve hastanelerde personel ilanlarıdır. Akıcı Fince konuşabilmek bu işte gereklilik.
 • Staffpoint : Taşeron işçi ve personel, yurtdışı işçi, eğitim hizmetleri, uluslararası işgücü.

Fince dilini bilmiyorsanız Finlandiya iş ilanları başvurusu için aşağıdan yorum kısmına yaşınızla birlikte mesleğinizi yazarak iş imkanları sağlayan firmalara ulaşabilirsiniz.

OBM Almanya 10 Bin İşçi Alımı
Rusya Göçmen İşçi ve Personel Alımı
Norveç Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Maaşları Yaşam Şartları
Kanada İşçi Alımı Başvurusu ve Adresleri
Katar İşçi ve Personel Alımı Başvurusu Maaşları Meslekler 2020
Japonya Göçmen İşçi Alımı Başvurusu Formu İşçi Maaşları 2020

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

51 Yorum

 1. Mrb ben Yusuf alçı boya işi yapıyorum pasaportumuz hazırdır 10 yıllıktır ekip çok iyidir bir alo demeniz yeterli. iş ilanları olursa hemen geliriz.

 2. Merhaba
  38 yaşındayım, Aluminyum cephe sistemleri, çelik kontrüksiyon ve kaynak işleri yapiyorum. Bir cok yurtdışı projelerinde usta ve Formen olarak görev yaptım.Finlandiyada iş bulmak ve uzun vadeli olarak çalışmak istiyorum.

 3. merhaba adım soner türkiye havaalanında almanyaya ait bir şirkette çalışıyorum finlandiyada iş arıyorum.

 4. Merhaba ben Yiğit
  Fizik tedavi ve rehabilitasyon(ftr) bölümü ve peyzaj bölümleri mezunuyum her iki sektörde de tecrübem var peyzaj bölümünde aktif olarak çalışmalarım devam etmektedir gerek üretimde gerek uygulama kısmında çalışmalarım mevcuttur kendim ve aynı statüde olan ikiz kardeşim için finlandiyada çalışmak istiyoruz

 5. İnşaat sektöründe tecrubem var ekstra olarak ileri duzeyde şoförlügum mevcut . Finlandiya da çalışmak için her bölüme açığım yasim 33

 6. Merhaba fince bilmiyorum ama orta seviye İngilizce m var. Türkiye de öğretmenlik yapıyorum ama vasıfsız işçi olarakta gitmek istiyorum bu durumda ne yapmaliyim

 7. Tır kamyon kaya kamyonu trans mikser şoforuyum mobil vinç operatörüyüm yurt dışında çalışmak isterım

 8. Merhabalar. Antrenörlük bölümü mezunuyum. Yüzme antrenörü 3 kademe. Finlandaya gidip çalışmak istiyorum. Askeri lise mezunuyum ve askerligimi yaptım. Depolarda, kafede, otelde, inşaatda çalıştım. Her departmanda çalışabilirim. Rusça ve İngilizcem var. Turistik pazarlarda yabancı dilde satış yaptım iki yaz sezonunda.

 9. 24 yaşındayım. Arapdili ve Edebiyatı mezunuyum ve 2 yıldır Arapça tercümanlık yapıyorum. İngilizce seviyem orta düzey. Ehliyetim var.

 10. Merhaba ben Türkiye de yaşıyorum 42 yaşındayım çıraklıktan yetişkin Marangoz ve mobilya dekorasyon işleri mutfak dolabı kapı imalat ve montaj pvc kapı pencere montaj lake vernik boya ustasıyım ustalık belgem var vasıflı vasıfsız iş arıyorum finlandiya iş başvurusu yapmak istiyorum lütfen çok zor durumdayım yardımcı olursanız sevinirim Mehmet ışık 0 546 416 5* **

 11. 30 yaşındayım.tarih öğretmeniyim .iskele ustasıyım gerekli belgelerim var. restront garsonculuk gibi işlerde de tecrubem var .finlandiya da çalışmak istiyorum

 12. Merhaba 20 sene market yöneticiliği tecrübem var.yaşım 39
  Finlandiya,da çalışmak istiyorum.

 13. Ben 34 yaşındayım inşaat ahşap veya panel kalıpçıyım 14 senedir inşaatlarda çalışıyorum ustalık belgem var projeden anlıyorum işe ihtiyacım var numaram 05389872440

 14. Merhaba Ahmet ben 40 yaşındayım iklimlendirme soğutma teknikeriyim aynı zamanda işletme lisans mezunuyum , son 5 yıldır traktör ve tarım makinaları alanında satış departmaninda calismaktayim. Ağır vasıta ehliyetim var. Kendi geleceğim ve cocuklarimin geleceği için , ıskandinav ülkelerinde calışmak istiyorum.

 15. 21 Ocak 2001 tarihi Katar’a gidiş yaptım. Talal Trading Construction Company’de ahşap bölümünde iki yıl formenlik, sekiz yıl bölüm müdürlüğü yaptım. Yabancı dil olarak Arapçam ve İngilizcem iyidir. 2013 yılında dönüş yaptım ve şimdi olursa geri dönmek, çalışmak istiyorum. Katar’da çalıştığım projelerin adları: Stadium Halifa, East Tower, West Tower, Tornado Tower, Asper Tower, 108 Villa Garden, iki büyük cami, ayrıyeten sayısız özel konut, Imslal Motorcycle Race Project ve sayısız Katar villa. Ahşap kısmını yapmış, projeden anlayan biriyim. İlgilenen ciddi şirketlerin benimle iletişime geçmeleri rica olunur.

 16. Aynı zaman da kardeşimin ehliyeti de var. Evli degiliz. Önümüzde engel yok çalışmaya çok ihtiyacımız var

 17. Merhabalar. Burcu Ben 24 yaşında İlk ve Acil yardım (paramedik) bölümünden mezunum. Tecrübeliyim. Şu anda ingilizce kursuna gidiyorum. Orta seviyedeyim. Kendim çok azimliyim. Hastane ambulans saglık bölümlerinden iş arıyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Benim 21 yaşında erkek kardeşim var. Oda lise muhasebe ve finans mezunu. Oda iş arıyor. Olursa ikimiz için de çalışmaya hazırız .

  1. Merhaba Burcu ben Emrah; Finlandiya’dan.. Bu telefondan bana ulaşabilirsin. (WhatsApp ile) +358503988181

 18. Merhabalar. Güzel Sanatlar fakültesi grafik tasarım lisans mezunuyum. Yaklaşık 15 yıllık deneyimim var. Çocuğumun geleceği ve eğitimi için Finlandiya’da çalışmak ve yaşamak istiyorum. Eşim moda tasarımcısı. Yabancı dilim yok. Ancak Finceyi Finlandiya’da öğrenmek istiyorum. İlk etapta oradaki Türk şirketlerine reklam hizmeti verebilirim. Vasıfsız işlerde de çalışabilirim.

 19. Kimyasal arıtma oporötüyüm forklif ve ağır vasıta sürücü belgem var Finlandiya da ailemle beraber yaşayıp çalışmak isterim

 20. merhabalar exkavatör operatörüyüm aynı zamanda tır şoförlüğünü de aktif şekilde yapıyorum finlandiya benim için uygun olduğunu düşünüyorum.

 21. Merhaba adım Oguz. Vasıfsız işçi degılım. 1994 yılı endüstri meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum. 25 yıllık tecrubem var. Disiplinli ve azimli bir hırslı calısmaya hem uyumlu ve uygun yapıdayım. Nasip kısmet olursa calısma arkadaşınız olmak istiyorum. Meslegim elektrık konusu uzerınde bu ülkede calısmak istiyorum.

 22. Merhaba ben furkan baba mesleği lokanta her türlu çalışırim şoförlük te var üniversite mezunuyum vasıfsız olarak ta çalışırim dönüş yaparsanız sevinirim

 23. Merhaba ben murat büyük ehliyetiim var şoförüm aynı zamanda büyük lokantalarda sucuyum otobüs yıkarım yardımcı olursanız gitmek istiyorum

 24. Merhaba ben murat ben vasıflı olarak şoförlük
  yaparım yurtdışında çalışmak istiyorum ehliyetim büyük ehliyet lokantalarda otobüste yıkarım sucu olarak yardımcı olursanız

 25. 23 sene tecrübeli inşaat mühendisiyim.13 sene yurt dışında çalıştım.İngilizcem üst seviyede.Finlandiya’da inşaat mühendisi olarak çalışmak istiyorum

 26. Merhaba ben 1979 doğumlu .pide ,lahmacun,pizza,lavaş,vb ustası yım . ihtiyaç halinde yurt dışında çalışmak isterim… üniversite mezunu m. 0537689****

 27. MERHABA BEN TURİZİM ÜZERİNE ÇALIŞIYORUM SUAN AMA GEÇMİŞTE DEMİRCİLİK VE LOJİSTİK FİRMALARINDA ÇALIŞMIŞLIGIM VAR FİNLANDİYA yurtdışı işçi alımı için YAZIYORUM NASIL YARDIMCI OLURSUNUZ

 28. Merhaba ben dis hekimiyim. Ozellikle kendi alanimda calismak istiyorum bu konuda bana yardimci olabilir misiniz?

 29. merhabalar yaşım 18 işçi alımı iş başvurusu için yaziyorum elektrik sektöründe çalişmak isterim her türlü ev aletlerinin(beyaz eşya) tamiri onarımı için çalışmak isterim lise mezunu diplomam ve teknisyenlik belgem var. Filandiya yurtdışı işçi alımı için başvurumu kabul ederseniz çok sevinirim:)

 30. Alçı alçıpan montalama boya usta ve kalfası olarak çalışıyorum yurt dışına işçi olarak gitmek istiyorum

 31. Merhaba ekmek ve pide usta’yım yaş 46 şuan da Endonezya’da ikamet ediyorum, geçici olarak , çalişmak istiyorum

 32. 15 yıldır kamu sektöründe çalışmaktayım şoförlük ve inşaat sektöründe iş bulabilir miyim çocuklarımın geleceği için yurtdışında çalışmak ve yaşamak istiyorum

 33. Merhaba ben hukuk mezunuyum ama yurt finlandiya da gidip çalışmak yerleşmek niyetindeyim şu an ingilizce dil kursu arıyorum

 34. Selam Finlandiya işçi alımı iş başvurusu için yazıyorum inşaat sektöründe iş makinası operatörlüğü ve bekoloder kazıcı yükleyici ekskavatör belgelerim vardır. Ehliyet sınıfım E ve src 4 belgesine sahibim ayrıca silahlı güvenlik görevlisi belgem var. Finlandiya yurtdışı işçi alımı için başvurumu kabul ederseniz sevinirim.

 35. Merhaba. Ben otobüs şoförüyüm. Orda iş imkanım olurmu. Orda buna benzer taşımacılık sektörüne bağlı işler mevcutmu? Bilgilendirirseniz sevinirim…

 36. Merhaba çocuklarımla birlikte yurt dışında yaşamak istiyorum ´ onların daha iyi şartlarda yetişmelerini istiyorum. anaokulu öğretmeniyim ama vasıfsız bir işde de çalışabirim . Teşekkürler…

 37. Ben vasıfsız işçi alımı ilanlarına bakıyorum. Finlandiya’da vasıfsız eleman olarak çalışmak istiyorum. Finlandiya iş ilanları başvurusu için nereye müracaat etmeliyim.

 38. Ben inşaat mühendisliği okuyorum son sınıftayım 1.5 yıllık deneyimim var betonarme yapı, çelik, prefabrik alanlarında tecrübeliyim. Alt, üst yapı konusunda donanımlıyım yurtdışı iş imkanları arıyorum. Finlandiya’ya işçi olarak gitmek isterim. Finlandiya iş ilanları işçi alımı başvurusu yapıyorum.

 39. Uzun bir süredir avrupa ülkelerine işçi olarak gitmeyi araştırıyorum. Norveç, İsveç gibi ülkelere başvuru yapmıştım ama araştırdığım kadarıyla eğitim kalitesi olarak Finlandiya daha gelişmiş bir ülke aynı zamanda Finlandiya iş imkanları açısından öğretmen ve akademisyenler için daha uygun görünüyor. Şimdi ben Finlandiya işçi alımı ilanı başvurusu doldurdum geri dönüş yapacaklarını söylediler yurtdışında çalışma imkanı için bazı şartlar olduğunu belirttiler. Benim İngilizcem var eşimde Rusça biliyor umarım olumlu dönüş yapılır.

 40. Merhaba Finlandiya iş imkanları araştırması yaparken yazınıza denk geldim bende Finlandiya’ya işçi olarak gitmek istiyorum idari – taşeron hakedişlerin yapılması ve cari hesapların takibi mukayeseli keşif, keşif metraj, yaklaşık maliyet hesaplama işleri yapabiliyorum. Üst yapı saha kaba ve ince işlerde 10 yıllık tecrübem mevcut 30 yaşındayım Finlandiya işçi alımı iş ilanları başvurusu yapmak istiyorum.

 41. Merhaba sürekli yurtdışında çalışmak istiyorum Finlandiya’da vasıfsız eleman olarak yada şoförlük var kamyon şoförlüğü olarak da çalışabilirim daha inşaat sektöründe tecrübem vardır kaynak, elektrik gibi alanlarda çalıştım Finlandiya işçi alımı ilanları başvurusu yapıyorum yaşım 40 0535497****

 42. Merhaba mobilya dekorasyon ustası marangozum yıllardır kendi dükkanımda bu hizmeti veriyorum işin erbabıyımdır iş arıyorum Finlandiya iş imkanları genel olarak bana uygun yurtdışında çalışmak istiyorum Finlandiya işçi alımı ilanlarına başvuruda bulunmak istiyorum teşekkürler

  1. Merhaba ben soğutma teknikeriyim. Özel sektörde de bir süre işletmecilik yaptım. Yapı sektöründe çalıştım . İncilizce orta ileri düzeyde biliyorum Finlandiya ya yerleşmek istiyorum . Neerlere başvurabilirim?

 43. Yurdışında çalışmayı istiyorum inşaatta her verilen işi yaparım adlı sicilim temiz sürekli çalışmayı isterim 0537658****


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir