Garanti Bankası EFT Saatleri EFT Ücreti 2020

Garanti Bankası eft saatleri ise 09:00 – 17:15 saatleri arasında yapılabilir. Fakat, saat 16:00 ile 17:15 arasında yapılan EFT işlemleri “geç eft” olarak işlem görür ve fazla transfer ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumdan sıkıntı yaşamamak için bu saatler arasında eft işlemi yapmak sizin için en doğru işlem olacaktır. Eğer vakit geçti ise havale ile para gönderme işlemi yapabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT saatleri: 09:00 – 17:15

Gördüğünüz gibi, Garanti Bankası sabah 09:00 saatinden akşam 17:15 saatine kadar EFT yapabilme imkanı sunmaktadır. Garanti bankasından havale işlemi ise diğer pek çok bankada olduğu gibi 24 boyunca anlık olarak yapılabilmektedir.

Yukarıda belirtilen saatler hem garanti bankası İnternet bankacılığı için, hem de telefon bankacılığı ve mobil bankacılık için geçerlidir. (Garanti bankasında Telefon bankacılığı “Alo Garanti” olarak isimlendirilmektedir.)

Garanti bankasının hazırlamış olduğu android veya ios uygulamalardan telefonunuza uygun olanını indirip Garanti bankasının hizmetlerinden faydalanabilir, şubeye gitmeden EFT ve havale gibi birçok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankasından Nasıl EFT Yapılır?

Diğer bankalar da olduğu gibi, Garanti bankasında da bazı işlem kanalları için sözleşme imzalamak gerekmektedir. Örneğin İnternet bankacılığı için başvuru formu doldurup banka şubesine vermeniz gerekmekte. Şifreli telefon bankacılığı gibi bazı kanallar için de ayrıca başvuru formları düzenlenmesi gerekmektedir. Gereken başvuru formları doldurulup banka şubesine verildiği takdirde hizmetiniz kısa sürede açılmakta ve size verilen hizmetlerden kullanıcı adı/şifre oluşturma gibi işlemlerin ardından anında faydalanabilmektesiniz.

Tatil günü Cumartesi Pazar EFT yapılır mı?

Maalesef hayır. Ülkemizde resmî tatil günlerinde ve yukarıda sözünü ettiğimiz Garanti bankası EFT saatleri dışında EFT yapılamamaktadır. Yukarıda belirttiğimiz saatlerin dışında veya tatil günlerinde verilen EFT talimatları ise talimatın verildiği günü izleyen iş günü alıcının hesabına aktarılmaktadır. Hesaba aktarma işi genelde sabah saatlerinde yapılmaktadır.

Dolayısıyla EFT işlemi yaptığınızda paranın aynı gün alıcıya aktarılması için yukarıda belirttiğimiz saatlere uymanız gerekmektedir. Aksi halde paranız bir sonraki iş günü alıcının hesabına aktarılacaktır.

Garanti Bankası Çalışma Saatleri

Garanti bankası mesai saatleri 09:00 – 17:00 arasındadır. Haftasonu Cumartesi günleri Garanti bankası çalışmamaktadır.

Garanti Bankası Öğle Arası Saatleri

Öğle tatili 12:30 – 13:30 arasında 1 saat olduğu için banka işlemlerinizi ona göre planlayın.

Havale Saatleri

Havale için istediğiniz zaman işlem yapabilirsiniz aynı banka içinde para gönderme işlemleriniz anlık gerçekleşmektedir ve haftasonu dahil işlem yapabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Related Posts

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı 2019

İsviçre İş İlanları İş İmkanları Türk İşçi Alımı

İsviçre iş ilanları incelenerek bu ülkenin birçok farklı şehrinde iş bulabilir ve çalışabilirsiniz. Sitemizde İsviçre de iş veren birçok firma ve bu firmaların ilanları konu altında yer…

kredi kartı yapılandırması

Kredi Yapılandırma Yapmak Kredi Notunu Düşürür mü?

Kredi kartı yapılandırması hakkında çıkan haberler beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden oldu. Bugün sizlere merak ettiğiniz sorulardan olan Kredi kartı yapılandırma sicili etkiler mi? Sorusunun cevabını…

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Dilekçesi Örneği

Kredi kartı borçlarınızın her geçen gün giderek artması beraberinde ciddi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de yapacağınız hamleler ile kredi kartı borçlarınızdan uzun süreli bir…

Cinsel çapalama nedir?

Esma Ezmeci tarafından anlatılan cinsel çapalama oldukça dikkat çekmekte. Birçok kişi arama motorlarında cinsel çapalama nedir sorusunu araştırıyor. İşte detaylar… Cinsel çapalama nedir? Çapalama, duyuları harekete geçirme…

Johnny Sins neden öldü?

Birçok kişi tarafından tanınan yetişkin içerikli film sektöründe yer alan tanınmış oyuncunun ölüp ölmediği merak konusu olmuş durumda. Birçok kişi arama motorlarında johnny sins neden öldü sorusunu…

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları 2019

En İyi Tefeci Bul Tefeci Arıyorum Adresleri Telefonları

Bu yazımız da sizlere güncel tefeci hakkında bilgiler sunacağız. Günümüz de bankalar ve finans şirketlerinden kırmızı çizgi yediği için kredi alamayan kişi ve firmalar soluğu tefecilere başvurarak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir