Bankalar

Garanti Bankası EFT Saatleri EFT Ücreti 2019

2019 Yılı İtibariyle Garanti Bankası EFT Saatleri

Başta da söylediğimiz gibi, Garanti Bankası geç saatlere kadar EFT hizmeti verebilen bir bankadır.2019 yılı itibariyle garanti bankası EFT saatleri aşağıdaki şekildedir:

Garanti Bankası EFT saatleri: 09:00 – 17:15

Gördüğünüz gibi, Garanti Bankası sabah 09:00 saatinden akşam 17:15 saatine kadar EFT yapabilme imkanı sunmaktadır. Garanti bankasından havale işlemi ise diğer pek çok bankada olduğu gibi 24 boyunca anlık olarak yapılabilmektedir.

Yukarıda belirtilen saatler hem garanti bankası internet bankacılığı için, hem de telefon bankacılığı ve mobil bankacılık için geçerlidir. (Garanti bankasında Telefon bankacılığı “Alo Garanti” olarak isimlendirilmektedir.)

Garanti bankasının hazırlamış olduğu android veya ios uygulamalardan telefonunuza uygun olanını indirip Garanti bankasının hizmetlerinden faydalanabilir, şubeye gitmeden EFT ve havale gibi birçok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankasından Nasıl EFT Yapılır?

Diğer bankalarda olduğu gibi, Garanti bankasında da bazı işlem kanalları için sözleşme imzalamak gerekmektedir. Örneğin internet bankacılığı için başvuru formu doldurup banka şubesine vermeniz gerekmekte. Şifreli telefon bankacılığı gibi bazı kanallar için de ayrıca başvuru formları düzenlenmesi gerekmektedir. Gereken başvuru formları doldurulup banka şubesine verildiği takdirde hizmetiniz kısa sürede açılmakta ve size verilen hizmetlerden kullanıcı adı/şifre oluşturma gibi işlemlerin ardından anında faydalanabilmektesiniz.

Tatil günü Cumartesi Pazar EFT yapılır mı?

Maalesef hayır. Ülkemizde resmî tatil günlerinde ve yukarıda sözünü ettiğimiz Garanti bankası EFT saatleri dışında EFT yapılamamaktadır. Yukarıda belirttiğimiz saatlerin dışında veya tatil günlerinde verilen EFT talimatları ise talimatın verildiği günü izleyen iş günü alıcının hesabına aktarılmaktadır. Hesaba aktarma işi genelde sabah saatlerinde yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Esnaf Kefalet Kredisi Nasıl Alınır 2019 [Şartlar ve Hesaplama]

Dolayısıyla EFT işlemi yaptığınızda paranın aynı gün alıcıya aktarılması için yukarıda belirttiğimiz saatlere uymanız gerekmektedir. Aksi halde paranız bir sonraki iş günü alıcının hesabına aktarılacaktır.

Garanti Bankası Çalışma Saatleri

Garanti bankası mesai saatleri 09:00 – 17:00 arasındadır.

Garanti Bankası Öğle Arası Saatleri

Öğle tatili 12:30 – 13:30 arasında 1 saat olduğu için banka işlemlerinizi ona göre planlayın.

Havale Saatleri

Havale için istediğiniz zaman işlem yapabilirsiniz aynı banka içinde para gönderme işlemleriniz anlık gerçekleşmektedir ve haftasonu dahil işlem yapabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)