Bankalar

Garanti Bankası EFT Saatleri EFT Ücreti 2020


Garanti bankası eft saatleri, eft en geç saat kaça kadar yapılır, eft ücreti 2020 yılı tarifesi ücretleri...

Garanti Bankası eft saatleri ise 09:00 – 17:15 saatleri arasında yapılabilir. Fakat, saat 16:00 ile 17:15 arasında yapılan EFT işlemleri “geç eft” olarak işlem görür ve fazla transfer ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu durumdan sıkıntı yaşamamak için bu saatler arasında eft işlemi yapmak sizin için en doğru işlem olacaktır. Eğer vakit geçti ise havale ile para gönderme işlemi yapabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT saatleri: 09:00 – 17:15

Gördüğünüz gibi, Garanti Bankası sabah 09:00 saatinden akşam 17:15 saatine kadar EFT yapabilme imkanı sunmaktadır. Garanti bankasından havale işlemi ise diğer pek çok bankada olduğu gibi 24 boyunca anlık olarak yapılabilmektedir.

Yukarıda belirtilen saatler hem garanti bankası İnternet bankacılığı için, hem de telefon bankacılığı ve mobil bankacılık için geçerlidir. (Garanti bankasında Telefon bankacılığı “Alo Garanti” olarak isimlendirilmektedir.)

Garanti bankasının hazırlamış olduğu android veya ios uygulamalardan telefonunuza uygun olanını indirip Garanti bankasının hizmetlerinden faydalanabilir, şubeye gitmeden EFT ve havale gibi birçok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankasından Nasıl EFT Yapılır?

Diğer bankalar da olduğu gibi, Garanti bankasında da bazı işlem kanalları için sözleşme imzalamak gerekmektedir. Örneğin İnternet bankacılığı için başvuru formu doldurup banka şubesine vermeniz gerekmekte. Şifreli telefon bankacılığı gibi bazı kanallar için de ayrıca başvuru formları düzenlenmesi gerekmektedir. Gereken başvuru formları doldurulup banka şubesine verildiği takdirde hizmetiniz kısa sürede açılmakta ve size verilen hizmetlerden kullanıcı adı/şifre oluşturma gibi işlemlerin ardından anında faydalanabilmektesiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Tatil günü Cumartesi Pazar EFT yapılır mı?

Maalesef hayır. Ülkemizde resmî tatil günlerinde ve yukarıda sözünü ettiğimiz Garanti bankası EFT saatleri dışında EFT yapılamamaktadır. Yukarıda belirttiğimiz saatlerin dışında veya tatil günlerinde verilen EFT talimatları ise talimatın verildiği günü izleyen iş günü alıcının hesabına aktarılmaktadır. Hesaba aktarma işi genelde sabah saatlerinde yapılmaktadır.

Dolayısıyla EFT işlemi yaptığınızda paranın aynı gün alıcıya aktarılması için yukarıda belirttiğimiz saatlere uymanız gerekmektedir. Aksi halde paranız bir sonraki iş günü alıcının hesabına aktarılacaktır.

Garanti Bankası Çalışma Saatleri

Garanti bankası mesai saatleri 09:00 – 17:00 arasındadır. Haftasonu Cumartesi günleri Garanti bankası çalışmamaktadır.

Garanti Bankası Öğle Arası Saatleri

Öğle tatili 12:30 – 13:30 arasında 1 saat olduğu için banka işlemlerinizi ona göre planlayın.

Havale Saatleri

Havale için istediğiniz zaman işlem yapabilirsiniz aynı banka içinde para gönderme işlemleriniz anlık gerçekleşmektedir ve haftasonu dahil işlem yapabilirsiniz.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir