Bankalar

Garanti Bankası Mobil Uygulama Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Bankaların daha iyi hizmet sunmak istemesinin sebebi sonucunda bankaların özel mobil uygulamaları ortaya çıkmıştır. Banka mobil uygulamalarında birçok işlem yapılır ve bu yüzden kişiler bankaya gitmek yerine mobil uygulama üzerinde işlemlerini halletmeye çalışırlar. Her mobil uygulamada kodlama hatası telefon hatası uyumluluk sorunu gibi problemlerden dolayı açılma çalışma sıkıntısı görülebilir.

Özellikle çok büyük ağ hattına ve veri tabanına ait mobil uygulamaların kodlaması bu yüzden çok önemlidir. Çünkü mobil uygulamalarda ufak bir kodlama yanlışının ortaya uyumluluk sorunu çıkarabilir. Ancak bu sorun bankaların mobil uygulamasında çok daha önemli bir yer kaplar.

Banka üzerinde yapılan para yatırma gönderme işlerinde mobil uygulamadan kaynaklı bir hata bütün müşterilerin hesap kayıtlarını, hesap hareketlerini, parasal işlemlerini sekteye uğratabilir ya da çok daha büyük finansal kayıplara yol açabilir. Bu durumdan kaynaklı olarak bankaların mobil uygulamaları mağazalara sunulmadan önce çok detaylı bir araştırmadan ve testten geçerler. Buna dayanarak mobil uygulamada kodlamadan kaynaklı bir sıkıntı olma olasılığı çok düşüktür.

Mobil Uygulama Düzeltme

Bankaların mobil uygulamalarında görülen sıkıntılardan birisi açılıp işlem yapamamaktır. Böyle bir durumda uygulamaya bağlı olan banka sunucularından kaynaklı bir hata olabilir ve bu hata kısa süre de giderilir. Bunun dışında mobil uygulama açılıp ekran gösterip hemen kapanıyorsa telefonunuzla alakalı bir uyumluluk sorunu ortaya çıkmış olabilir. Uyumluluk sorunların çözümü için uygulama sahibi bankanın uygulamayı güncellemesi gerekir. Bunu da uygulama sahibi banka aylık yapmalıdır.

Bununla birlikte ortaya çıkan diğer bir düzeltme yöntemi ise herkes tarafından bilinen bir yöntemdir. Banka mobil uygulamanızı telefonunuzdan kaldırmaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra telefonda uygulama ile ilgili bütün dosyaları temizledikten emin olduktan sonra uygulamayı tekrar yükleyebilirsiniz. Bu şekilde de düzelmezse güncellemeyi beklemelisiniz. Bunun dışındaki bir hata da yine kodlama hatasından veya uyumluluk sorunundan olacağı için ya telefon güncellemelerini kontrol etmeli ya da uygulamayı güncelleştirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)