Kredi

Gelir Belgesiz İşsize Kredi Veren Bankalar


Çalışmayana ve İşsize Kredi Veren Bankalar

İş kurmak, acil ihtiyaçlar veya herhangi bir malı satın alabilmek adına kredi çekmek, ülkemizde yaygın bir hale gelmiştir. Türkiye’de ikamet eden birçok kişi, bankalardan ihtiyaç kredileri temin etmektedirler. Tabii ki birçok banka kredi verirken bazı koşulları göz önünde bulundurmaktadır. Bundan dolayı kişilerin gerekli belgeleri toplamaları ve bankalara o şekilde başvuru yapmaları esastır. Ancak bazı bankalar belge ve prosedür bakımından çok daha uygun koşullarla kredi imkanı sunmaktadır.
Ülkemizde aktif olarak çalışmayan veya sigortasız işlerde istihdam edilen kimseler, ihtiyaçlarını gidermek maksadıyla kredilere başvurmaktadırlar. Genellikle gelir belgesi ya da maaş bordrosu isteyen kurumlar, bu belgeleri temin edemeyen müşterilerine kredi vermemeyi tercih etmektedirler. Bu yazımızda, çalışmayan veya işsiz olan kişilerin nasıl kredi alabileceklerini ve hangi aşamaları uygulamaları gerektiğini anlatacağız. Aynı zamanda hangi bankalardan kredi alabileceğinize dair detaylı bilgileri edinebileceksiniz.

Çalışmayanların Kredi Almak İçin Yapması Gerekenle

Bankalar müşteri kazanmak ve kredi vermek isterken, kendilerini de garantiye almayı amaçlamaktadırlar. Neticede borcunu ödemeyecek birisine kredi vermek bankaların işine gelmemektedir. Bu yüzden birçok banka belge veya maaş bordrosu talep etmektedir. Ancak bazı bankalar bu belgelerde daha fazla esnek davranmakta ve kişilerden farklı bilgilerini isteyebilmektedirler.
Öncelikle çalışmayan veya işsiz olan kişiler kendi üzerlerine olan bir malı ipotek göstererek kredi sahibi olabilirler. Birçok banka bu uygulama ile kredi vermektedir. Aynı zamanda çalışmayan kişiler yanlarına bir adet kefil alarak kredi sahibi olabilirler. Yalnız kefil olan kimsenin çalışıyor olması ve bunu belgelemesi istenmektedir. Bu şekilde de kredi almak gayet kolaydır.
Bunun dışında çalışmayan ancak herhangi bir yerden sabit geliri olan (kira geliri, emekli maaşı vs.) kişiler de bankalara giderek istenilen belgeleri temin etmelidirler. Bu müşterilerin de başvuruları büyük ölçüde kabul edilecektir. Sonuçta sabit gelirler de kişinin maaşı gibi görüldüğü için herhangi bir sorun oluşmamaktadır.

Belgesiz Şekilde Kredi Veren Bankalar

Sponsorlu Reklamlar

Birçok banka belgesiz iş yapmasa bile bazıları kullanıcıların bilgileri ve genel kredi durumlarına göre işlem başlatabilmektedir. Belgesiz kredi veren bankalara göz attığımızda sırasıyla;

Enpara
Yeni kurulan ve QNB Finansbank bünyesinde hizmet veren Enpara, makul ücretlerde 48 aya kadar kredi verebilmektedir. Genellikle belge talep etmeyen kurumun üst limiti 30.000 Türk Lirası’dır. Faiz oranları ise birçok banka ile aynı kabul edilmektedir.

Cepteteb
TEB’in alt kurumlarından birisi olan Cepteteb, çalışmayan kişilere kredi vermektedir. Bu bankada da belirlenmiş olan üst limit 30.000 Türk Lirası’dır. Ancak kişinin mesleki durumu ve diğer faktörler göz önünde bulundurulduğu için limit değişkenlik gösterebilmektedir. Bu bankanın da kredi vadesi 48 ay ile sınırlıdır.

İş Bankası
Gelir belgesi istemeyen bankalardan birisi de Türkiye İş Bankası’dır. Bankanın bu müşterileri için belirlediği üst limit 25.000 Türk Lirası’dır. Aynı zamanda verilen kredi için 48 ay vade yapılması söz konusudur. İşCep veya direkt şube üzerinden yapılan başvuruların kısa süre içerisinde sonuca kavuştuğunu da belirtelim.

Akbank
Türkiye’de tercih edilen bankalardan birisi olan Akbank, çalışmayan kişilere kredi kullandırtmaktadır. Yalnız bu krediyi temin edebilmek için kişilerin bankada vadesiz hesap açtırmaları şart koşulmaktadır. Daha sonra Akbank Direkt gibi mobil uygulamalar üzerinden ya da şubeden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 2018’in Ocak ayı itibariyle %1.39 faiz ile 20.000 Türk Lirası kredi çekebileceğinizi belirterek yapabileceğiniz taksit sayısının 48 ay olduğunu ifade edelim.

Odeabank
Odeabank gelir belgesiz kredi veren bankalardan birisidir. Ancak gerekli görülmesi durumunda bankanın politikası değişebilmektedir. Üst limit 35.000 TL olarak belirlenen kredinin 48 aya bölünebildiğini de belirtelim.

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.