Bankalar

Genç Bankkart Bakiye Sorgulama İnternet Alışverişi Borç Ödemesi


Genç bankkart bakiye sorgulama, bankkart genç ile internet alışverişi nasıl yapılır, genç bankkart kredi kartı borcu nasıl ödenir, ödenmezse ne olur? Kredi kartı ve banka kartının tek bir kartta birleştiği Ziraat Bankası Bankkart Genç Kredi Yurtlar Kurumu(KYK) üzerinden burs ya da öğrenim kredisi alan, 18 ile 26 yaş arasında bulunup lisans, doktora ya da yüksek lisans öğrencisi olan kişiler tarafından kullanılabilir. Kartın kredi kartı özelliğini kullanmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine gidilerek başvuru yapılması gerekir. Bu kartın diğer kartlardan en önemli farkı alışveriş yapılırken banka kartı mı yoksa kredi kartı mı kullanılmak istendiğinin belirtilmesidir. Bu sayede ayrı ayrı şifreleri akılda tutmaya da gerek kalmaz.

Ziraat Bankası Bankkart Genç Nedir? (Avantajları)

Ziraat Bankası tarafından sunulan Bankkart Genç internet şubesi ve banka ATM’leri üzerinden EFT, havale, para çekme ve yatırma, fatura ödeme gibi işlemlerin yapılmasını sağlar. Kredi kartı ve banka kartı özellikleriyle alışverişler üç boyutlu güvenlik sistemini kullanılarak yapılabilir. Hesapta para olmadığı durumlarda harçlık avans limiti kullanılabilir. Harçlık avans kart sahibine faizsiz ve masrafsız alışveriş imkanı sunar. Bunu kullanabilmek için KYK tarafından verilen ödemenin devam ediyor olması gerekir. Kullanılan harçlık avans bakiyesi aylık yatan kredi / burs miktarı üzerinden otomatik olarak tahsil edilir. Aynı zamanda bu kart MasterCard geçerli olan her yerde kullanılabilir.

Kartın ön yüzünde banka kartı, arka yüzünde ise kredi kartına ait bilgiler yer alır. Ortak şifre ile kullanılan bu kart temassız özelliğine sahiptir. Kredi kartı özelliğinin bulunması sayesinde puan kazanılabilir ve taksitli olarak alışveriş yapılabilir. Nakit avans çekmek için herhangi bir saat sınırlaması olmayıp kredi kartıyla çeşitli kampanyalara dahil olunabilir.

Bankkart Genç Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankkart Genç başvurusu için Ziraat Bankası çeşitli başvuru kanallarına sahiptir. Bunlar arasında banka şubeleri, internet şubesi, çağrı merkezi ve SMS bankacılığı yer alır. Şubeden yapılacak olan başvurularda ek belgeye gerek olmadan kart başvurusu tamamlanabilir. Ayrıca kartı teslim almak için de şubeye tekrar uğramaya gerek yoktur, anında teslim alınabilir.

SMS bankacılığı üzerinden Bankkart Genç başvurusu yapmak için GENC BANKKART yazılıp 4747’ye kısa mesaj gönderilir. Mesaj gönderiminden sonra kısa süre içerisinde banka tarafından ilgili cep telefonuna geri dönüş yapılır. Diğer kredi kartı ya da banka kartı türlerine kıyasla Bankkart Genç sahibi olmak biraz daha kolaydır. Başvuru sorgulama için şubelerden veya müşteri hizmetinden destek alabilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Başvuru Yaptım Genç Bankkart Ne Zaman Gelir?

Ziraat bankkart genç başvurunuzu doğru bilgiler girerek yaptıysanız bankanın sizinle iletişime geçip onayladıktan ve kurye yola çıktantan sonra genellikle 1 hafta için genç kartınız elinize ulaşır.

Bankkart Genç Kredi Kartı Nakit Avans Faizi

Ziraat bankası bankkart genç kredi kartı faiz oranları aşağıdaki gibidir.

  • Alışveriş faiz oranları %2,25
  • Gecikme faizi %2,75
  • Nakit avans faizi %2,25

Bankkart Genç İnternetten Alışveriş Yapamıyorum?

Ziraat Bankası Bankkart Genç ile alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta alışveriş esnasında kart seçimidir. Kredi kartı ya da banka kartı seçildikten sonra kart şifresi girilerek alışveriş tamamlanır. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde hangi kart tipi kullanılmak isteniyorsa kartın o yüzündeki bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde ekrana yazılır. Temassız özelliği aktif edildikten sonra ise doksan liranın altındaki alışverişler için bu özellik kullanılabilir. Kredi kartı özelliği aktif edildiğinde bu alışverişler kredi kartı bakiyesinden düşer. Genç kartı internet üzerinden alışverişe açma işlemini ziraat mobil uygulaması üzerinden ve müşteri hizmetleriyle banka şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Genç İnternet Mobil Şifre Alma

  • Sms göndererek
  • Ziraat Bankası Atm’lerinden
  • Müşteri hizmetlerinden

Bu şekilde genç bankkart mobil ve internet şifre alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Ziraat bankası genç bankkart kredi kartı için borç ödeme işlemleri diğer kartlarla aynıdır. Yani ziraat bankası şubelerinde bulunan atm veya başka hesaptan kredi kartı numarası ile ödeme yapılabilir. Limit işlemleri, borç sorgulama ve tüm sorularınız için yazının devamında bilgi verdik. Merak ettiklerinizi yorum kısmından belirttiğinizde banka danışmanımız yanıtlayacaktır.

Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Bankkart borcunuzu 2 ay süre içerisinde ödemezseniz kartınıza bloke konulur 3. ay içinde ise hala borcunuzu ödememiş olursanız yasal takibe girer ve kredi sicilinize işlenir. Kara listeye girmemek için kredi kartı borcunuzu zamanında ödemenizi en azından yasal takibe alınmadan ödeme yapmanızı tavsiye ederiz. Aksi şekilde olursa 3 ay içinde kanuni takibe girmiş kişiler ilerleyen zamanlarda bankalarla veya kredi işlemlerinde olumsuz durumlarla karşılacaktır.

Genç Bankkart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Genç bankkart hesap bakiyesi veya kredi kartı bakiye sorgulama nasıl yapılır? Ziraat bankası 4747 bakiye sorgulama işlemini alttaki görselde bulunan bakiye sorgulama işlem rehberinden öğrenebilirsiniz. Bunun dışında ziraat bankası mobil uygulaması üzerinden veya şube atm’lerinden kartınızla işlem yaparak hesap limiti, borcu ve bakiyesi sorgulayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç Bankkart Bakiye Sorgulama

Not: Sitemiz hiçbir ziyaretçiye iş garantisi, kredi ve para vaad etmemektedir. Yapacağınız yorumları iş veren firmalar görerek size dönüş sağlaması kendi mevhumlarına kalmış durumdadır. Bizler sizlere ne gibi işler yapabilirsiniz, kredi ile ilgili açıklayıcı bilgileri, bölgenizde ne gibi işler yapıldığını sunmakta ve açıklamaktayız. Biz iş veren, kredi veren firmalar değiliz... Konu altına yorum yapmanız iş verenlere ulaşmanızı hızlandıracaktır. Çünkü iş verenler de sitemizi ziyaret ediyor.
Etiketler

Leyla Demirci

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ticaret bölümü mezunuyum. Alanım ile ilgili bilgi verici içerikler paylaşmaktayım. Sormak istediğiniz soruları yorum bölümünde sorabilirsiniz. Kısa süre içerisinde yanıtlayacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir