Bankalar

Günde 2 TL’ye 5000 TL Kredi

Bankalar arasındaki rekabetten dolayı vermiş oldukları kredilerin geri ödeme şartlarını daha uygun hale getirmektedir. Bundan dolayı da bazı bankaları günde 2 TL’ye 5000 TL kredi vermekte ve müşterileri de bundan yararlanmaktadır. Bankaların kendi belirledikleri politikaya göre bu tür kampanyalar yapmaktalar ve müşteri sayılarını artırmayı hedeflemektedirler. Alınan 5.000 liralık geri ödeme planın çok uygun olması insanların söz konusu krediyi kullanma isteğini artırmaktadır. Günlük 2 TL ile yapılacak geri ödeme sonucunda 5.000 liralık kredi alınabilmekte ve acil ihtiyaçlar bu şekilde giderilebilmektedir. Söz konusu kampanya ve benzerleri dönemsel olarak birçok banka tarafından yapılmaktadır. Bankalar tarafından istenen şartlar genel olarak benzer olsa da arada farklı şartlar da bulunmaktadır.

Günde 2 TL’ye 5000 TL Kredi ve Faiz Oranları

Günde 2 TL’ye 5000 TL kredi ve benzer kampanyalar ile önce çıkan ilk banka Abank’tır. Banka müşterilerinin bireysel ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla ihtiyaç kredisi vermektedir. Verilen kredinin miktarı 5.000 TL olup vadeye bağlı olarak ödeme planı ve miktarı farklılık göstermektedir. Müşterilerin söz konusu krediyi 6 aylık vade ile kullanması durumunda krediye uygulanan faiz oranı %1,48 olur iken, 15 ay ile 21 ay arasındaki vadeye %1,42 faiz uygulanmaktadır. 21 ay ile 48 ay arasındaki vadeye ise %1,41 faiz uygulanmaktadır. Yani banka vade süresi arttıkça uyguladığı faiz oranını düşürmektedir. Müşterilerin bu kampanyadan yararlanarak kredi kullanması durumunda vade en az 3 ay olurken en fazla 48 ay olmaktadır.

Tavsiye İçerik:  Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor?

Günde 2 TL’ye 5000 TL kredi kampanyası düzenleyen Abank, müşterilerden vergileri de tahsil etmektedir. Uygulanan vergilerden KKDF %15 oranında uygulanırken BSMV ise %5 oranında uygulanmaktadır. Bu vergiler kredilerin aylık olarak ödenmesi gereken faiz tutarına uygulanmaktadır. Bunun dışında banka tarafından sunulan fırsattan yararlanmak isteyen kişilerin şunları bankaya iletmesi gerekmektedir:

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • İkametgah

Bunların dışında herhangi bir belge istemeyen banka ödeme planı konusunda bölgesel farklılıkları da dikkate almaktadır. Bundan dolayı da bazı bölgelerin ödeme planları diğerlerine göre daha farklı olabilmektedir. Söz konusu durumunda banka ile görüşülerek öğrenilmesi gerekmektedir.

Günde 2 TL’ye 5000 TL Kredi ve Geri Ödeme Miktarları

Günde 2 TL’ye 5000 TL kredi almak isteyen kişilerin 48 aylık vadeyi tercih etmesi durumunda aylık olarak ödemesi gereken miktar vergilerle birlikte 152,96 TL ödemektedir. 48 ay sonunda ödenecek toplam miktar yaklaşış 7.300 TL’yi bulmaktadır. Diğer seçeneklerde ise daha farklı olmaktadır. Fakat söz konusu kredi başvurusunun kabul edilmesi için bir takım şartlara sahip olunması gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi kredi notunun yüksek olması ve kredi kullanabilir seviyesinin içerisinde yer almasıdır. Söz konusu durum için bankalar tarafından kurulan ortak bir sistem bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde müşterilerin diğer bankalar ile yapmış olduğu işlemlerde incelenmektedir. Daha önce kullanılan kredilerin geri ödemesi sürecinde yaşanan sıkıntılar kredi notunun aşağılara düşmesini sağlamaktadır. Aynı şekilde kredi kartı borcu da yakından takip edilmekte ve ödemelerin zamanında yapılmaması durumunda kredi notu aşağılara çekilmektedir.

Tavsiye İçerik:  Uygun Kredi Hesaplama İş Bankası

Günde 2 TL’ye 5000 TL kredi kampanyasından yararlanmak için mutlaka kredi notunun uygun seviyede olması gerekmektedir. Özellikle geçmişte yapılan ödemelerin düzenli olması ve mevcut kredi borcunun olmaması kredi notunun yükseltmektedir. Bu da kredi kullanma imkanını daha üst seviyelere taşımaktadır. Abank haricinde İş Bankası da 5.000 TL kredi için benzer bir kampanya yapmaktadır. Bunların dışındaki bankalarda da benzer kredi kampanyaları bulunmakta ve vadeye göre aylık olarak ödenmesi gereken miktar değişmektedir.

Vakıfbank Kredi İnternet Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir