Uçak Bileti

Güneydoğu Bölgesine Giden Hava Yolu Firmaları

Özet : Önemli mimari eserlerin bulunduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesi, diğer dinlere mensup kişilerin ibadet mekanlarının bulunduğu bölgedir.

Tarihi güzellikleri hat safhada olan bölgede pamuk gibi önemli tarım maddeleri de bulunmaktadır. Önemli ibadet mekânlarının yanı sıra, doğal güzellikleri de çok fazladır Güneydoğu Anadolu Bölgesinin. Bölgeye yapılan GAP projesi sayesinde, tarımsal faaliyetler iyice gelişmiştir. Artık üretilen ürünler, ihraç edilmeye de başlanmıştır. Bu anlamda ekonomik olarak ülkeye ek değerler katmaya devam ederken, turistik faaliyetler de giderek artırılmıştır.

Turistlere daha kolay hizmet verebilmek adına, çok önemli hava limanları yapılmıştır. Turistler bu sayede Güneydoğu Bölgesine giden hava yolu firmalarını araştırdıklarında, biletleri alıp bölgeye gelebileceklerdir. Turistik yerlerin başında şüphesiz Şanlıurfa şehri gelmektedir. Şanlıurfa’daki “Balıklı Göl” İslam dini açısından önemli bir mertebededir.

Ateşe atılacak olan bir peygamberin, Allah tarafından canı bağışlanıp içinde bulunduğu durumdan kurtarılmıştır. Olay karşısında hayretlere düşen müşrikler, peygamberi serbest bırakmışlardı. Bu bölgede bunun gibi efsanelerin sayısı oldukça fazladır. İnsanlar esrarengiz olan bu bölgeyi ömürlerinde bir kere ziyaret etmek isterler.

Yurt dışından gelen kimseler kara yolunu kullandıkları takdirde, günlerce buraya gelemeyeceklerdir. Bunun için hava yolu ile ulaşımı tercih etmek zorundadırlar. Buraya gelen Türk Hava Yolları, Pegasus Airline ve Onur Air gibi firmalar sayesinde gelmişlerdir. Haftada yaklaşık her gün buraya seferler düzenlenmektedir.

Biletlerinizi önceden alıp buraya geldiğiniz takdirde daha kârlı olacaksınız. Son anda biletinizi alıp geldiğiniz zaman ise; birazcık zararlı çıkabilirsiniz. Güneydoğu Bölgesine giden hava yolu firmaları müşterilerine özenle davranmaktadır. Bu şirketlerin tek amacı müşterilerinin memnuniyetini sağlamak olduğundan, ilgide sınır tanımamaktadırlar. Bölge lezzetleri açısından da ülkede önde gelmektedir. Meşhur olan bazı ürünler; çiğ köfte, baklava, dürümleridir. Buraya gelip bu lezzetlerden de tatmanız mümkün olacaktır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)