Bankalar

Halkbank Kredi Kimlere Verilir

Tüketici kredileri alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Kredi notu, gelir düzeyi, yaş ve buna benzer şartlar Halkbank kredi kimlere verilir sorusuna yanıt olarak açıklanabilmektedir. Halkbank Kredisi alabilmek için gereken şatların neler olduğuna bakmak gerekirse:

 • 18 yaşının doldurulmuş olması,
 • Bankalar kredi notunun düzgün olması,
 • Kefil beyanı ya da ipotekli malın bankaya sunulması,
 • Gelir belgeleyen resmi evrak beyanının olması,
 • Ödenmemiş borç olmaması,
 • Kredi kartı ya da farklı kredi ödemelerinin düzenli yapılması,
 • En fazla 48 ay vade talebinin olması şeklinde genel bir sıralama yapılabilmektedir.

Tüm bu şartlar tüm bankaların da uyguladığı kurallar bütününü yansıtmaktadır. Kredi notu Halkbank için önemli kriterler arasında yer almaktadır. Riskli gruba giren hiç kimse krediden faydalanamamaktadır. Kredi notu yüksek olan kişiler sıkıntı yaşamadan kolaylıkla kredi kullanabilmektedir.

Halkbank kredi notunu öğrenebilmek için bankalardan ya da internet bankacılığından faydalanmak mümkündür. T.C. Kimlik numarası ile personel desteği alarak işlem yapılabilmektedir. Tüm bu hesaplamalar sonrasında kredinin kullanılması mümkün olmaktadır.

Halkbank Kredi Kimlere Verilir? Kredi Almak için Gelir Ne Kadar Olmalıdır?

Halkbank Kredi Kimlere Verilir sorusu Halkbank için 4 standart çerçevesinde gerçekleştirilebilmektedir.

 1. Kamu Çalışanlarına Özel
 2. Özel Sektör Çalışanlarına Özel
 3. Maaşını Halkbank’tan Alanlara Özel
 4. Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Kredi alabilmek için gelir beyanının banka tarafından kabul edilmesi gerekmektedir. Talep edilen kredi tutarını ödeyebilecek miktarda aylık ücret alınıyor olması gerekmektedir. Örneğin 5000 TL kredi çekilecek ise aylık 2000 TL gibi bir maaş getirisinin olması beklenmektedir. Aylık taksit tutarının 2 katı oranında belgelenebilecek ücret girişinin olması şartı aranmaktadır.

Halkbank Kredi Kimlere Verilir sorusunu detaylı incelemek gerekirse:

 • Sigortalı olarak çalışanlar için (Özel Sektör) alınacak olan kredi için sigortalılık süresinin en az 12 ay olması beklenmektedir. Kredi notunun iyi olması halinde sürenin kısalabilmesi de söz konusudur.
 • İşyeri sahipleri için vergi levhasındaki kar oranı baz alınmaktadır. İşletmenin kredi alabilmesi için en az 1 yıllık çalışmışlık hayatının olması şartı aranmaktadır.
 • Kamu çalışanları için kredi notu önem taşır. Devlete bağlı resmi çalışan oldukları için resmi belge aramaz.
 • Emekliler için süre kısaltması olabilir. Emekli maaşı oranında çekilecek krediye göre faiz işlemi uygulanmaktadır. Emeklilik sonrasında çalışa kişiler içinse farklı işlemler devreye girmektedir.

En az 1000 TL en fazla 50.000 TL çekilebilecek olan Halkbank (Faklı kredi tiplerinde durum değişmektedir.) ödenmemiş borcun olmaması şartını kesinlikle aramaktadır. Başvuru sırasında devam eden borcun gözükmemesi son derece önemlidir. Kredi başvurusu yapacak olan herkesin kredi kartı ya da farklı kredi borçlarını ödemiş olması gerekmektedir. Halkbank kimlere kredi verir sorusunun en önemli cevabı öncesinde de belirtildiği gibi kredi notu olarak belirtilmektedir. Düşük notlara kesinlikle kredi çıkmamaktadır. Kredi notunun yükseltilerek yeniden başvuruda bulunulması önerilmektedir. İdari takipte olan kişiler de yasal takip olduğu için banka mevduat ilişkisi oluşturmaları gerekmektedir. 3-6 ay arasında onay almaları mümkündür. Ödeme geçmişi düzenli olduğunda kredi taksitlerinin düzenli ödendiği anlaşılmaktadır.

Halkbank kimlere kredi verir? Kredi Kullanmak İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Faizsiz Kredi Nasıl Alabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)