Bankalar

Halkbank TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır?

Toplu Konut İdaresi dairelerinin sahibi olmak isteyen evsiz kişilerin başvuru ve satışları Halkbank aracılığıyla yapılıyor. Bu başvurulara katılmak için Halkbank tarafından yapılan duyuruları takip etmek ve gereken zamanda gereken belgelerle istenilen yerde olmanız gerekmektedir.

Toplu Konut İdaresi Başvurularındaki Belge ve Şartlar Nelerdir?

Bu konuda ilk olarak Toplu konut idaresi tarafından belirlenen en önemli şartlardan birisi TC vatandaşı olmaktır. Bunun dışında ev sahibi olan kişilerin bu dairelere başvuruları değerlendirilmeyecektir. Toplu Konut İdaresi tarafından yapılan dairelerin yakınında en az bir yıl ikamet etmiş kişilerin daha ön plana alındığı bilinmektedir. Bunun la birlikte kişinin daha önceden konut kredisi çekmemiş olması veya şuan konut kredisi borcu olmaması lazımdır.

Toplu konut idaresinde ilk etapta dikkat edilen unsurlar bunlardır. Bu unsurları karşılayan kişiler gerekli evrakları getirdikleri taktirde başvuruları alınıp işleme koyulacaktır. Bunun dışında ikinci etapta başvuracak kişinin eşi veya çocuklarının gelir düzeyi çok yüksek olmamalıdır. Çünkü bu proje gelir düzeyi düşük olan bireyleri ev sahibi yapmak için tasarlandığından bu duruma da gerekli önem gösterilmektedir. Bunun dışında başvuru öncelik sırasında bulunmaktadır.

Bu başvuru öncelik sırasına göre gazi şehit dul ya da yetim kişiler ön plana alınmaktadır. Bu kişilerden sonra belirli bir oranın üstünde engeli olan bireyler değerlendirilmektedir. Engelli bireylerden sonra emekli bireyler gelmektedir. Bununla birlikte son olaraktan alıcı kişiler değerlendirilmektedir. Öncelik sırası bu hususlara göre belirlenip bu öncelik sırasına göre işlem yapılmaktadır. Başvurular Halkbank sadece Halkbank tarafından belirlenen tarihler ve belirlenen saatler arasında yapılmaktadır. Her ilde ve beldeden başvuru imkanı bütün kişilere sağlanmakta bütün TC vatandaşlarının bu projeden yararlanmaları istenmekte ve evsiz bir bireyin kalması istenmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Adblock Kullanıyorsun Demek Kapat Bakayım Taş mı Yiyelim

Reklam Engelleyicini Devre dışı bırak yoksa sana içerik okumak filan yok :)